Co je to?
Definice výrazu, termínu Parlament. Co znamená odborný pojem Parlament z kategorie Politika?

Co je to Parlament? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Parlament?

Parlament je zákonodárný sbor volených zástupců lidu. Nejčastěji se s ním setkáme ve státech s demokratickým státním zřízením. Parlament může mít jednu nebo dvě části, může být jednokomorový nebo dvoukomorový. Parlament České republiky je dvoukomorový, tvořený Poslaneckou sněmovnou (dolní komora) a Senátem (horní komora). Příkladem jednokomorového parlamentu je Národní rada Slovenské republiky.


Co je to Parlament? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Parlament. Co znamená odborný pojem Parlament z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Parlament patří do kategorie Politika

Klíčová slova: Politika, přesný význam, heslo, přesný výraz, význam slova, popis, co to je, co je to Parlament?, lexikon, odborný výraz, názvosloví, význam, co znamená, terminologie, odborné názvosloví, wiki, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Parlament je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Parlament dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Parlament je zákonodárný sbor volených či nevolených zástupců příslušné administrativní územní jednotky, ať už je to stát, svazek států, nebo spolková země státu. Původní význam tohoto slova ve francouzštině je mluvení, rozprávka, rozhovor (parler je francouzsky mluvit). Význam zastupitelský sbor parlament dostal až v anglickém prostředí.
Jeho moc a vliv se odvíjí od politického uspořádání či režimu, v demokraciích má zákonodárnou moc, může mít důležitou roli při tvorbě nebo rozpuštění vlády, má vyšetřovací a intervenční právo. Může však mít pouze formální, poradní funkci. Parlament rozhoduje v hlasování, pro některá (důležitá) usnesení nestačí prostá nadpoloviční většina, ale většina kvalifikovaná.

Pro další informace o termínu Parlament zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Parlament ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Parlament na Google.cz

Vyhledat termín Parlament ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parlament ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Parlament ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Parlament ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Parlament například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Parlament? resp. co se skrývá pod slovem Parlament? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parlament, odpověď na dotaz co je to Parlament?. Víte např. kdo to je Jorga Kotrbová? Znáte a víte kdo je Maloměšťák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Parlament i v jiných kategoriích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.