Co je to?
Definice výrazu Šifon. Co znamená odborný pojem Šifon z kategorie Materiály?

Co je Šifon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Šifon?

Šifon je označení pro průsvitnou látku. Ta může být vyrobena buď z hedvábí, nebo ze syntetického materiálu (nejčastěji z polyesteru). Šifon se využívá při šití šatů, šátků, halenek, lehkých županů, negližé apod. Vypadá velmi efektně, ale pro práci není nejpříjemnější, protože má při šití tendence klouzat. Na šatech bývá kvůli průsvitnosti často zkombinován s jiným materiálem.


Co je to Šifon? Význam slova, termín, Definice výrazu Šifon. Co znamená odborný pojem Šifon z kategorie Materiály?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Šifon? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Šifon je v sekci materiály

Klíčová slova: co znamená, synonymum, lexikon, Šifon, heslo, co je to Šifon?, materiály, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, definice pojmu, termín, formulace, slovník, význam, pojem, přesný výraz


Pojem Šifon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Šifon?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šifon ( z franc. chiffon = průhledná látka) je jemná, průsvitná tkanina z přírodního hedvábí nebo umělovlákenných filamentů.
Příze s 1300-3000 zákruty na metr se tká s osnovou z nití se střídavým pravým a levým zákrutem v plátnové vazbě a dostavě 35x30 nití /cm. Tkanina váží 18-26 g/m2, má zrnitý povrch podobný stromové kůře, který se často zdůrazňuje gaufrovací apreturou. Šifon z tvarovaných filamentů se někdy prodává pod obchodním názvem Chiffonell. Šifon se používá na halenky, šaty, lehké župany, šátky apod. Šifon je známý také jako bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se z jemných přízí v plátnové vazbě s použitím na osobní prádlo.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Šifon ve Wikizdrojích

Hledat výraz Šifon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šifon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Šifon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Šifon na Google obrázcích

Vyhledat termín Šifon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Šifon například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Šifon? resp. co znamená výraz Šifon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šifon, odpověď na dotaz co je to Šifon?. Víte např. kdo to je Tlučhuba? Znáte a víte kdo je Pavel Trávníček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.