Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šifon. Co znamená pojem Šifon z kategorie Materiály?

Co je to Šifon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šifon

Šifon je označení pro průsvitnou látku. Ta může být vyrobena buď z hedvábí, nebo ze syntetického materiálu (nejčastěji z polyesteru). Šifon se využívá při šití šatů, šátků, halenek, lehkých županů, negližé apod. Vypadá velmi efektně, ale pro práci není nejpříjemnější, protože má při šití tendence klouzat. Na šatech bývá kvůli průsvitnosti často zkombinován s jiným materiálem.


Co je to Šifon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šifon. Co znamená pojem Šifon z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Šifon) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šifon patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: informace, přesný význam, co to je, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, wiki, vysvětlení, pojem, formulace, definice, popis, termín, terminus technicus, Materiály, Šifon, definice pojmu, Materiály


Pojem Šifon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šifon? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šifon ( z franc. chiffon = průhledná látka) je jemná, průsvitná tkanina z přírodního hedvábí nebo umělovlákenných filamentů.
Příze s 1300-3000 zákruty na metr se tká s osnovou z nití se střídavým pravým a levým zákrutem v plátnové vazbě a dostavě 35x30 nití /cm. Tkanina váží 18-26 g/m2, má zrnitý povrch podobný stromové kůře, který se často zdůrazňuje gaufrovací apreturou. Šifon z tvarovaných filamentů se někdy prodává pod obchodním názvem Chiffonell. Šifon se používá na halenky, šaty, lehké župany, šátky apod. Šifon je známý také jako bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se z jemných přízí v plátnové vazbě s použitím na osobní prádlo.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Šifon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Šifon ve Wikizdrojích

Najít heslo Šifon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Šifon ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Šifon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Šifon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šifon například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Šifon? resp. jaká je definice termínu Šifon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šifon, odpověď na dotaz co je to Šifon?. Víte např. kdo to je Puritán? Znáte a víte kdo je Novak Djoković? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šifon v jiné sekci než Materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.