Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šifon. Co znamená odborný pojem Šifon z kategorie Materiály?

Co je to Šifon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Šifon?

Šifon je označení pro průsvitnou látku. Ta může být vyrobena buď z hedvábí, nebo ze syntetického materiálu (nejčastěji z polyesteru). Šifon se využívá při šití šatů, šátků, halenek, lehkých županů, negližé apod. Vypadá velmi efektně, ale pro práci není nejpříjemnější, protože má při šití tendence klouzat. Na šatech bývá kvůli průsvitnosti často zkombinován s jiným materiálem.


Co je to Šifon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šifon. Co znamená odborný pojem Šifon z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Šifon se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: Šifon, definice pojmu, význam slova, informace, terminologie, odborné názvosloví, co znamená, co to je, slovník, materiály, materiály, přesný výraz, co je to Šifon?, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, heslo, lexikon


Pojem Šifon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Šifon dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šifon ( z franc. chiffon = průhledná látka) je jemná, průsvitná tkanina z přírodního hedvábí nebo umělovlákenných filamentů.
Příze s 1300-3000 zákruty na metr se tká s osnovou z nití se střídavým pravým a levým zákrutem v plátnové vazbě a dostavě 35x30 nití /cm. Tkanina váží 18-26 g/m2, má zrnitý povrch podobný stromové kůře, který se často zdůrazňuje gaufrovací apreturou. Šifon z tvarovaných filamentů se někdy prodává pod obchodním názvem Chiffonell. Šifon se používá na halenky, šaty, lehké župany, šátky apod. Šifon je známý také jako bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se z jemných přízí v plátnové vazbě s použitím na osobní prádlo.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Šifon na Youtube

Najít slovo Šifon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Šifon ve Wikizdrojích

Hledat heslo Šifon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Šifon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Šifon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šifon například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Šifon? resp. co to je Šifon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šifon, odpověď na dotaz co je to Šifon?. Víte např. kdo to je Druid? Znáte a víte kdo je Jiří Voskovec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.