Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šifon. Co znamená odborný pojem Šifon z kategorie Materiály?

Co je to Šifon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šifon

Šifon je označení pro průsvitnou látku. Ta může být vyrobena buď z hedvábí, nebo ze syntetického materiálu (nejčastěji z polyesteru). Šifon se využívá při šití šatů, šátků, halenek, lehkých županů, negližé apod. Vypadá velmi efektně, ale pro práci není nejpříjemnější, protože má při šití tendence klouzat. Na šatech bývá kvůli průsvitnosti často zkombinován s jiným materiálem.


Co je to Šifon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šifon. Co znamená odborný pojem Šifon z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Šifon) můžete sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Šifon patří do kategorie materiály

Klíčová slova: Šifon, význam, co to je, popis, co znamená, synonymum, terminus technicus, heslo, vysvětlení, odborný výraz, informace, přesný význam, přesný výraz, co je to Šifon?, význam slova, definice, materiály, wiki


Pojem Šifon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šifon? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šifon ( z franc. chiffon = průhledná látka) je jemná, průsvitná tkanina z přírodního hedvábí nebo umělovlákenných filamentů.
Příze s 1300-3000 zákruty na metr se tká s osnovou z nití se střídavým pravým a levým zákrutem v plátnové vazbě a dostavě 35x30 nití /cm. Tkanina váží 18-26 g/m2, má zrnitý povrch podobný stromové kůře, který se často zdůrazňuje gaufrovací apreturou. Šifon z tvarovaných filamentů se někdy prodává pod obchodním názvem Chiffonell. Šifon se používá na halenky, šaty, lehké župany, šátky apod. Šifon je známý také jako bavlnářská tkanina s měkkým omakem. Vyrábí se z jemných přízí v plátnové vazbě s použitím na osobní prádlo.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Šifon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Šifon ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šifon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Šifon na Google.cz

Najít výraz Šifon ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Šifon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šifon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šifon? resp. jaký je přesný význam slova Šifon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šifon, odpověď na dotaz co je to Šifon?. Víte např. kdo to je Charles Darwin? Znáte a víte kdo je Regina Rázlová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.