Co je to?
Definice výrazu Tokáň. Co znamená odborný pojem Tokáň z kategorie Jídlo?

Co to je Tokáň? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tokáň?

Tokáň je maďarské masové jídlo, které se hodně podobá guláši, není však tak řídké. Připravuje se z různých druhů masa, nejčastěji z vepřového, hovězího, skopového či jehněčího. Maso se nekrájí na kostky, ale na nudličky. Hlavním kořením je pepř nebo majoránka. Někdy se přidávají ještě fazole, houby, rajčata nebo uzené maso či uzeniny.
Těsně před ukončením vaření se přidává smetana. Recepty se mohu různit, velice chutný je recept, který začíná opečením slaniny, ke které se pak přidá maso. To se opeče a osolí. Poté je přidána cibule a olej a dále se opéká. Další surovinou je hladká mouka, kterou je nutné osmahnout, přidá se ještě paprika a celá směs se nechá zpěnit. Vše se podlije vývarem a dusí, až je maso měkké. Pak se dodají připravená nakrájená rajčata a paprik, česnek, vše se dále dusí a na závěr se vmíchá zakysaná smetana. Dále už se nevaří. Tokáň je zpravidla podáván s těstovinami, rýží či noky.


Co je to Tokáň? Význam slova, termín, Definice výrazu Tokáň. Co znamená odborný pojem Tokáň z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tokáň s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tokáň patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: heslo, slovo, Jídlo, informace, význam, pojem, synonymum, vysvětlení, Tokáň, odborný výraz, co znamená, přesný význam, co je to Tokáň?, slovník, lexikon, přesný výraz, co to je, odborné názvosloví


Pojem Tokáň je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tokáň?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tokáň (maďarsky tokány) je pokrm z masa, který pochází z Maďarska. Toto jídlo je podobné guláši, obsahuje však méně vody. Může být připraven jak z hovězího, skopového, vepřového nebo jehněčího.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Tokáň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tokáň ve vyhledávači Yandex

Najít termín Tokáň ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tokáň ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tokáň ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tokáň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tokáň například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Tokáň? resp. co to je Tokáň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tokáň, odpověď na dotaz co je to Tokáň?. Víte např. kdo to je George Washington? Znáte a víte kdo je Libertarián? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.