Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tokáň. Co znamená pojem Tokáň z kategorie Jídlo?

Co je to Tokáň? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tokáň

Tokáň je maďarské masové jídlo, které se hodně podobá guláši, není však tak řídké. Připravuje se z různých druhů masa, nejčastěji z vepřového, hovězího, skopového či jehněčího. Maso se nekrájí na kostky, ale na nudličky. Hlavním kořením je pepř nebo majoránka. Někdy se přidávají ještě fazole, houby, rajčata nebo uzené maso či uzeniny.
Těsně před ukončením vaření se přidává smetana. Recepty se mohu různit, velice chutný je recept, který začíná opečením slaniny, ke které se pak přidá maso. To se opeče a osolí. Poté je přidána cibule a olej a dále se opéká. Další surovinou je hladká mouka, kterou je nutné osmahnout, přidá se ještě paprika a celá směs se nechá zpěnit. Vše se podlije vývarem a dusí, až je maso měkké. Pak se dodají připravená nakrájená rajčata a paprik, česnek, vše se dále dusí a na závěr se vmíchá zakysaná smetana. Dále už se nevaří. Tokáň je zpravidla podáván s těstovinami, rýží či noky.


Co je to Tokáň? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tokáň. Co znamená pojem Tokáň z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tokáň s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tokáň se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: jídlo, terminologie, jídlo, formulace, přesný význam, význam pojmu, definice, synonymum, wiki, odborné názvosloví, odborný výraz, význam, názvosloví, Tokáň, lexikon, heslo, význam slova, popis


Pojem Tokáň je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tokáň můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tokáň (maďarsky tokány) je pokrm z masa, který pochází z Maďarska. Toto jídlo je podobné guláši, obsahuje však méně vody. Může být připraven jak z hovězího, skopového, vepřového nebo jehněčího.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Tokáň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Tokáň na Google.cz

Hledat slovo Tokáň ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tokáň ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tokáň ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Tokáň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tokáň například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tokáň? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tokáň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tokáň, odpověď na dotaz co je to Tokáň?. Víte např. kdo to je Zdeněk Hřib? Znáte a víte kdo je Vangelis? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Tokáň i jinde než v sekci než v jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.