Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tokáň. Co znamená odborný pojem Tokáň z kategorie Jídlo?

Co je to Tokáň? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tokáň?

Tokáň je maďarské masové jídlo, které se hodně podobá guláši, není však tak řídké. Připravuje se z různých druhů masa, nejčastěji z vepřového, hovězího, skopového či jehněčího. Maso se nekrájí na kostky, ale na nudličky. Hlavním kořením je pepř nebo majoránka. Někdy se přidávají ještě fazole, houby, rajčata nebo uzené maso či uzeniny.
Těsně před ukončením vaření se přidává smetana. Recepty se mohu různit, velice chutný je recept, který začíná opečením slaniny, ke které se pak přidá maso. To se opeče a osolí. Poté je přidána cibule a olej a dále se opéká. Další surovinou je hladká mouka, kterou je nutné osmahnout, přidá se ještě paprika a celá směs se nechá zpěnit. Vše se podlije vývarem a dusí, až je maso měkké. Pak se dodají připravená nakrájená rajčata a paprik, česnek, vše se dále dusí a na závěr se vmíchá zakysaná smetana. Dále už se nevaří. Tokáň je zpravidla podáván s těstovinami, rýží či noky.


Co je to Tokáň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tokáň. Co znamená odborný pojem Tokáň z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tokáň můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Tokáň je v sekci jídlo

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, definice pojmu, heslo, termín, co to je, význam pojmu, terminologie, definice, slovník, jídlo, lexikon, co znamená, co je to Tokáň?, vysvětlení, význam, odborné názvosloví, pojem


Pojem Tokáň je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tokáň dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Tokáň (maďarsky tokány) je pokrm z masa, který pochází z Maďarska. Toto jídlo je podobné guláši, obsahuje však méně vody. Může být připraven jak z hovězího, skopového, vepřového nebo jehněčího.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tokáň ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Tokáň na Youtube

Zkusit najít heslo Tokáň ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Tokáň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tokáň ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Tokáň ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tokáň například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Tokáň? resp. jaká je definice termínu Tokáň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tokáň, odpověď na dotaz co je to Tokáň?. Víte např. kdo to je Zloděj? Znáte a víte kdo je Génius? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.