Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Homeopatie. Co znamená pojem Homeopatie z kategorie Lékařství?

Co to je Homeopatie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Homeopatie

Homeopatie je alternativní léčebná metoda. Homeopatie zkoumá pacienta a jeho příznaky jako celek a stejným způsobem se pak i léčí. Používá pravidlo léčby stejného stejným nebo podobným, tzn., že jako lék se podávají naředěné látky, které by v normální koncentraci vyvolaly příznaky choroby, jež má být léčena.
Účinnost této metody nebyla prokázána vědecky, lékaři homeopatii považují za kontroverzní. V některých zemích je homeopatie oficiální metodou, v některých je dokonce zakázána.


Co je to Homeopatie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Homeopatie. Co znamená pojem Homeopatie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Homeopatie doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Homeopatie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: wiki, co znamená, Lékařství, definice, přesný význam, lexikon, definice pojmu, význam pojmu, Lékařství, co to je, Homeopatie, popis, odborný výraz, informace, názvosloví, vysvětlení, slovník, co je to Homeopatie?


Pojem Homeopatie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Homeopatie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Homeopatie je léčebná metoda alternativní medicíny, která je považována za pseudovědu. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého potom jako celek i léčí (princip totality symptomů). Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné). Stupeň zředění je často tak vysoký, že daleko přesahuje Avogadrovu konstantu, v přípravku se tedy s největší pravděpodobností nevyskytuje ani jedna molekula účinné látky. Účinnost metody ani fungování jejích principů nebyly spolehlivě vědecky prokázány, naopak v rozsáhlých studiích se nepodařilo potvrdit, že by měla homeopatie účinek lepší než placebo; homeopatie je tedy v medicínském kontextu přinejmenším kontroverzní záležitostí.

Více informací o slovu Homeopatie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Homeopatie na Youtube

Najít pojem Homeopatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Homeopatie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Homeopatie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Homeopatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Homeopatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Homeopatie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Homeopatie? resp. co přesně znamená slovo Homeopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homeopatie, odpověď na dotaz co je to Homeopatie?. Víte např. kdo to je Mechovák? Znáte a víte kdo je Yvetta Blanarovičová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.