Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Homeopatie. Co znamená pojem Homeopatie z kategorie Lékařství?

Co to je Homeopatie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Homeopatie?

Homeopatie je alternativní léčebná metoda. Homeopatie zkoumá pacienta a jeho příznaky jako celek a stejným způsobem se pak i léčí. Používá pravidlo léčby stejného stejným nebo podobným, tzn., že jako lék se podávají naředěné látky, které by v normální koncentraci vyvolaly příznaky choroby, jež má být léčena.
Účinnost této metody nebyla prokázána vědecky, lékaři homeopatii považují za kontroverzní. V některých zemích je homeopatie oficiální metodou, v některých je dokonce zakázána.


Co je to Homeopatie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Homeopatie. Co znamená pojem Homeopatie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Homeopatie s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Homeopatie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, definice, formulace, terminus technicus, slovo, termín, Lékařství, význam slova, Lékařství, informace, přesný význam, terminologie, lexikon, slovník, co znamená, význam pojmu, význam, popis


Pojem Homeopatie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Homeopatie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Homeopatie je léčebná metoda alternativní medicíny, která je považována za pseudovědu. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého potom jako celek i léčí (princip totality symptomů). Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné). Stupeň zředění je často tak vysoký, že daleko přesahuje Avogadrovu konstantu, v přípravku se tedy s největší pravděpodobností nevyskytuje ani jedna molekula účinné látky. Účinnost metody ani fungování jejích principů nebyly spolehlivě vědecky prokázány, naopak v rozsáhlých studiích se nepodařilo potvrdit, že by měla homeopatie účinek lepší než placebo; homeopatie je tedy v medicínském kontextu přinejmenším kontroverzní záležitostí.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Homeopatie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Homeopatie ve Wikislovníku

Najít výraz Homeopatie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Homeopatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Homeopatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Homeopatie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Homeopatie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Homeopatie? resp. jaký je přesný význam slova Homeopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homeopatie, odpověď na dotaz co je to Homeopatie?. Víte např. kdo to je Věra Vlková? Znáte a víte kdo je Šmak? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Homeopatie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.