Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Homeopatie. Co znamená pojem Homeopatie z kategorie Lékařství?

Co to je Homeopatie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Homeopatie

Homeopatie je alternativní léčebná metoda. Homeopatie zkoumá pacienta a jeho příznaky jako celek a stejným způsobem se pak i léčí. Používá pravidlo léčby stejného stejným nebo podobným, tzn., že jako lék se podávají naředěné látky, které by v normální koncentraci vyvolaly příznaky choroby, jež má být léčena.
Účinnost této metody nebyla prokázána vědecky, lékaři homeopatii považují za kontroverzní. V některých zemích je homeopatie oficiální metodou, v některých je dokonce zakázána.


Co je to Homeopatie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Homeopatie. Co znamená pojem Homeopatie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Homeopatie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, wiki, co znamená, význam pojmu, slovník, popis, odborný výraz, termín, synonymum, vysvětlení, Homeopatie, lexikon, formulace, definice pojmu, význam slova, Lékařství, přesný význam


Pojem Homeopatie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Homeopatie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Homeopatie je léčebná metoda alternativní medicíny, která je považována za pseudovědu. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého potom jako celek i léčí (princip totality symptomů). Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné). Stupeň zředění je často tak vysoký, že daleko přesahuje Avogadrovu konstantu, v přípravku se tedy s největší pravděpodobností nevyskytuje ani jedna molekula účinné látky. Účinnost metody ani fungování jejích principů nebyly spolehlivě vědecky prokázány, naopak v rozsáhlých studiích se nepodařilo potvrdit, že by měla homeopatie účinek lepší než placebo; homeopatie je tedy v medicínském kontextu přinejmenším kontroverzní záležitostí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Homeopatie ve Wikimedia Commons

Najít pojem Homeopatie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Homeopatie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Homeopatie ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Homeopatie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Homeopatie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Homeopatie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Homeopatie? resp. co znamená slovo Homeopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Homeopatie, odpověď na dotaz co je to Homeopatie?. Víte např. kdo to je Paranoik? Znáte a víte kdo je Yvetta Blanarovičová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.