Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Emoce. Co znamená pojem Emoce z kategorie Psychologie?

Co to je Emoce? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Emoce?

Emoce jsou označení z oblasti psychologie. Emoce neboli city jsou procesy, které patří k prožívání člověka. Emoce je specifický způsob prožívání, který může být doprovázen i tělesnými změnami jako jsou smích, pláč a jiné. Emoci tvoří tři základní složky – cítění, motorika a fyziologické změny. Citové stavy mohou být příjemné nebo nepříjemné. Emoce jsou značně individuální a jejich podstata, funkce a působení nejsou zcela objasněny. Emoce člověku umožňují získat znovu rovnováhu, která byla přechodně narušena.


Co je to Emoce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Emoce. Co znamená pojem Emoce z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Emoce s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Emoce se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, synonymum, popis, lexikon, definice, definice pojmu, slovo, názvosloví, co znamená, co to je, význam slova, vysvětlení, Psychologie, odborný výraz, Psychologie, přesný výraz, heslo


Pojem Emoce je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emoce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emoce (dle M. Macháče (1985) z lat. emovere - vzrušovat, dle M. Nakonečného (1997) lat. motio - pohyb, emoce latinsky jsou potom emotio) jsou psychicky a sociálně konstruované procesy, zahrnující subjektivní zážitky libosti a nelibosti, provázené fyziologickými změnami (změna srdečního tepu, změna rychlosti dýchání atd.), motorickými projevy (mimika, gestikulace), změnami pohotovosti a zaměřenosti. Hodnotí skutečnosti, události, situace a výsledky činností podle subjektivního stavu a vztahu k hodnocenému, vedou k zaujetí postoje k dané situaci. Podle metaanalýzy však fyziologické reakce na dané emoce nejsou jednotné.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Emoce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Emoce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emoce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Emoce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Emoce na Google.cz

Vyhledat výraz Emoce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emoce například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Emoce? resp. co se skrývá pod slovem Emoce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emoce, odpověď na dotaz co je to Emoce?. Víte např. kdo to je Kretén? Znáte a víte kdo je Kustod? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.