Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emoce. Co znamená odborný pojem Emoce z kategorie Psychologie?

Co je to Emoce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Emoce

Emoce jsou označení z oblasti psychologie. Emoce neboli city jsou procesy, které patří k prožívání člověka. Emoce je specifický způsob prožívání, který může být doprovázen i tělesnými změnami jako jsou smích, pláč a jiné. Emoci tvoří tři základní složky – cítění, motorika a fyziologické změny. Citové stavy mohou být příjemné nebo nepříjemné. Emoce jsou značně individuální a jejich podstata, funkce a působení nejsou zcela objasněny. Emoce člověku umožňují získat znovu rovnováhu, která byla přechodně narušena.


Co je to Emoce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emoce. Co znamená odborný pojem Emoce z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Emoce) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Emoce patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, význam, odborné názvosloví, odborný výraz, psychologie, pojem, terminus technicus, význam slova, význam pojmu, synonymum, co znamená, heslo, přesný výraz, informace, co je to Emoce?, názvosloví, psychologie


Pojem Emoce je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emoce? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emoce (dle M. Macháče (1985) z lat. emovere - vzrušovat, dle M. Nakonečného (1997) lat. motio - pohyb, emoce latinsky jsou potom emotio) jsou psychicky a sociálně konstruované procesy, zahrnující subjektivní zážitky libosti a nelibosti, provázené fyziologickými změnami (změna srdečního tepu, změna rychlosti dýchání atd.), motorickými projevy (mimika, gestikulace), změnami pohotovosti a zaměřenosti. Hodnotí skutečnosti, události, situace a výsledky činností podle subjektivního stavu a vztahu k hodnocenému, vedou k zaujetí postoje k dané situaci. Podle metaanalýzy však fyziologické reakce na dané emoce nejsou jednotné.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Emoce na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emoce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Emoce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Emoce ve Wikizdrojích

Hledat heslo Emoce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Emoce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Emoce například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Emoce? resp. co přesně znamená slovo Emoce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emoce, odpověď na dotaz co je to Emoce?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kmenta? Znáte a víte kdo je Jakub Zedníček? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.