Co je to?
Odborný výraz, definice slova Piniové oříšky. Co znamená pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Co je to Piniové oříšky? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Piniové oříšky?

Piniové oříšky jsou plodem borovice pinie. Jedná se o jedlá semena stromu, která se využívají jako pochutina. Je možné je pražit a využívá je zejména italská kuchyně. Pinie je neopadaný jehličnan s korunou připomínající tvarem rozevřený deštník. Dosahuje výšky 25 - 30 metrů a roste pouze v teplejších oblastech, protože nesnese mráz.


Co je to Piniové oříšky? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Piniové oříšky. Co znamená pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Piniové oříšky? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Piniové oříšky patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, co je to Piniové oříšky?, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, Piniové oříšky, informace, význam slova, slovo, Jídlo, co znamená, význam, terminus technicus, co to je, názvosloví, lexikon


Pojem Piniové oříšky je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Piniové oříšky?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Semena borovice pinie jsou jedlá a prodávají se pod označením „piniové oříšky“ (případně „pinocchi“, piňolky). Před konzumací je nutné je zbavit tvrdého osemení, dají se pražit a solit. Jsou považovány za delikatesu, využívají se k přípravě různých pokrmů převážně italské kuchyně. Některé směsi s příměsí nejedlých semínek pocházejících z jiných druhů borovic (zejména borovice Armandovy) mohou na několik dnů i týdnů ovlivnit vnímání chuti – veškeré chutě jsou vnímané jako nepříjemně hořké.

Piniové oříšky

Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay
Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Piniové oříšky ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Piniové oříšky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Piniové oříšky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Piniové oříšky ve Wikislovníku

Najít heslo Piniové oříšky na Google.cz

Hledat videa s názvem Piniové oříšky na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Piniové oříšky například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Piniové oříšky? resp. co je to Piniové oříšky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piniové oříšky, odpověď na dotaz co je to Piniové oříšky?. Víte např. kdo to je Padouch? Znáte a víte kdo je Cobie Smulders? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.