Co je to?
Definice výrazu Piniové oříšky. Co znamená odborný pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Co to je Piniové oříšky? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Piniové oříšky?

Piniové oříšky jsou plodem borovice pinie. Jedná se o jedlá semena stromu, která se využívají jako pochutina. Je možné je pražit a využívá je zejména italská kuchyně. Pinie je neopadaný jehličnan s korunou připomínající tvarem rozevřený deštník. Dosahuje výšky 25 - 30 metrů a roste pouze v teplejších oblastech, protože nesnese mráz.


Co je to Piniové oříšky? Význam slova, termín, Definice výrazu Piniové oříšky. Co znamená odborný pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Piniové oříšky je v kategorii jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Piniové oříšky?, jídlo, popis, synonymum, význam pojmu, pojem, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, wiki, formulace, informace, slovo, názvosloví, definice pojmu, lexikon


Pojem Piniové oříšky je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Piniové oříšky?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Semena borovice pinie jsou jedlá a prodávají se pod označením „piniové oříšky“ (případně „pinocchi“, piňolky). Před konzumací je nutné je zbavit tvrdého osemení, dají se pražit a solit. Jsou považovány za delikatesu, využívají se k přípravě různých pokrmů převážně italské kuchyně. Některé směsi s příměsí nejedlých semínek pocházejících z jiných druhů borovic (zejména borovice Armandovy) mohou na několik dnů i týdnů ovlivnit vnímání chuti – veškeré chutě jsou vnímané jako nepříjemně hořké.

Piniové oříšky

Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay
Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Piniové oříšky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Piniové oříšky ve vyhledávači Yandex

Najít termín Piniové oříšky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Piniové oříšky ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Piniové oříšky na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piniové oříšky ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Piniové oříšky například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Piniové oříšky? resp. jaký je význam pojmu Piniové oříšky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piniové oříšky, odpověď na dotaz co je to Piniové oříšky?. Víte např. kdo to je Dulcinea? Znáte a víte kdo je Zuzana Bubílková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.