Co je to?
Odborný výraz, definice slova Piniové oříšky. Co znamená pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Co je to Piniové oříšky? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Piniové oříšky?

Piniové oříšky jsou plodem borovice pinie. Jedná se o jedlá semena stromu, která se využívají jako pochutina. Je možné je pražit a využívá je zejména italská kuchyně. Pinie je neopadaný jehličnan s korunou připomínající tvarem rozevřený deštník. Dosahuje výšky 25 - 30 metrů a roste pouze v teplejších oblastech, protože nesnese mráz.


Co je to Piniové oříšky? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Piniové oříšky. Co znamená pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Piniové oříšky? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Piniové oříšky se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co to je, Jídlo, formulace, co znamená, informace, co je to Piniové oříšky?, synonymum, termín, přesný význam, význam pojmu, význam slova, wiki, definice pojmu, definice, slovo, Piniové oříšky, vysvětlení, lexikon


Pojem Piniové oříšky je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Piniové oříšky můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Semena borovice pinie jsou jedlá a prodávají se pod označením „piniové oříšky“ (případně „pinocchi“, piňolky). Před konzumací je nutné je zbavit tvrdého osemení, dají se pražit a solit. Jsou považovány za delikatesu, využívají se k přípravě různých pokrmů převážně italské kuchyně. Některé směsi s příměsí nejedlých semínek pocházejících z jiných druhů borovic (zejména borovice Armandovy) mohou na několik dnů i týdnů ovlivnit vnímání chuti – veškeré chutě jsou vnímané jako nepříjemně hořké.

Piniové oříšky

Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay
Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Piniové oříšky ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Piniové oříšky ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piniové oříšky ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Piniové oříšky na Youtube

Vyhledat termín Piniové oříšky ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Piniové oříšky ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Piniové oříšky například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Piniové oříšky? resp. jaký je přesný význam slova Piniové oříšky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piniové oříšky, odpověď na dotaz co je to Piniové oříšky?. Víte např. kdo to je Majordomus? Znáte a víte kdo je Alkoholik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.