Co je to?
Výraz, termín, definice slova Piniové oříšky. Co znamená odborný pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Co je to Piniové oříšky? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Piniové oříšky?

Piniové oříšky jsou plodem borovice pinie. Jedná se o jedlá semena stromu, která se využívají jako pochutina. Je možné je pražit a využívá je zejména italská kuchyně. Pinie je neopadaný jehličnan s korunou připomínající tvarem rozevřený deštník. Dosahuje výšky 25 - 30 metrů a roste pouze v teplejších oblastech, protože nesnese mráz.


Co je to Piniové oříšky? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Piniové oříšky. Co znamená odborný pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Piniové oříšky? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Piniové oříšky je v sekci jídlo

Klíčová slova: pojem, názvosloví, wiki, slovo, Piniové oříšky, terminologie, přesný význam, terminus technicus, co to je, význam slova, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, význam pojmu, termín, odborný výraz, význam, definice pojmu


Pojem Piniové oříšky je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Piniové oříšky?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Semena borovice pinie jsou jedlá a prodávají se pod označením „piniové oříšky“ (případně „pinocchi“, piňolky). Před konzumací je nutné je zbavit tvrdého osemení, dají se pražit a solit. Jsou považovány za delikatesu, využívají se k přípravě různých pokrmů převážně italské kuchyně. Některé směsi s příměsí nejedlých semínek pocházejících z jiných druhů borovic (zejména borovice Armandovy) mohou na několik dnů i týdnů ovlivnit vnímání chuti – veškeré chutě jsou vnímané jako nepříjemně hořké.

Piniové oříšky

Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay
Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Piniové oříšky ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Piniové oříšky ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Piniové oříšky ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Piniové oříšky ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Piniové oříšky na Google.cz

Hledat slovo Piniové oříšky ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Piniové oříšky například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Piniové oříšky? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Piniové oříšky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piniové oříšky, odpověď na dotaz co je to Piniové oříšky?. Víte např. kdo to je Emma Watson? Znáte a víte kdo je Svatopluk Skopal? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Piniové oříšky v jiné sekci než jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.