Co je to?
Výraz, termín, definice slova Piniové oříšky. Co znamená odborný pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Co je to Piniové oříšky? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Piniové oříšky

Piniové oříšky jsou plodem borovice pinie. Jedná se o jedlá semena stromu, která se využívají jako pochutina. Je možné je pražit a využívá je zejména italská kuchyně. Pinie je neopadaný jehličnan s korunou připomínající tvarem rozevřený deštník. Dosahuje výšky 25 - 30 metrů a roste pouze v teplejších oblastech, protože nesnese mráz.


Co je to Piniové oříšky? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Piniové oříšky. Co znamená odborný pojem Piniové oříšky z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Piniové oříšky s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Piniové oříšky je v kategorii jídlo

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, popis, terminologie, pojem, informace, jídlo, heslo, jídlo, slovník, význam pojmu, přesný význam, synonymum, přesný výraz, formulace, wiki, Piniové oříšky, názvosloví


Pojem Piniové oříšky je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Piniové oříšky? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Semena borovice pinie jsou jedlá a prodávají se pod označením „piniové oříšky“ (případně „pinocchi“, piňolky). Před konzumací je nutné je zbavit tvrdého osemení, dají se pražit a solit. Jsou považovány za delikatesu, využívají se k přípravě různých pokrmů převážně italské kuchyně. Některé směsi s příměsí nejedlých semínek pocházejících z jiných druhů borovic (zejména borovice Armandovy) mohou na několik dnů i týdnů ovlivnit vnímání chuti – veškeré chutě jsou vnímané jako nepříjemně hořké.

Piniové oříšky

Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay
Piňolky, piniové oříšky, plody borovice pinie. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Piniové oříšky lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Piniové oříšky ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Piniové oříšky ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Piniové oříšky ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Piniové oříšky ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Piniové oříšky na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piniové oříšky ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Piniové oříšky například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Piniové oříšky? resp. co označuje slovo Piniové oříšky? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piniové oříšky, odpověď na dotaz co je to Piniové oříšky?. Víte např. kdo to je Revmatolog? Znáte a víte kdo je Jiří Lábus? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Piniové oříšky hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.