Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gabion. Co znamená odborný pojem Gabion z kategorie Stavebnictví?

Co je to Gabion? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Gabion?

Gabion je pojmenování z oblasti stavebnictví. V dřívějších dobách se tímto slovem nazývaly proutěné koše, které byly naplněny hlínou a používaly se k budování polních opevnění. V současnosti se jedná o drátěné koše ve tvaru kvádru nebo krychle, které se plní kamenem či štěrkem.
Jejich účelem je přeneseni zemních tlaků, což se používá například u opěrných zdí nebo při úpravách břehů vodních toků, kde slouží ke stabilizaci. Drátěná konstrukce se zhotovuje z drátů odolných proti korozi, pokud by nebyla dostatečně odolná, nevydržela by potřebnou dobu. Drátěná konstrukce gabionu funguje jako forma pro nasypané kameny nebo štěrk.


Co je to Gabion? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gabion. Co znamená odborný pojem Gabion z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Gabion? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Gabion se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: formulace, názvosloví, co je to Gabion?, popis, termín, co to je, heslo, wiki, pojem, co znamená, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, Gabion, stavebnictví, slovo


Pojem Gabion je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Gabion dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gabion je drátokamenný (drátoštěrkový) prvek, sloužící k přenášení zemních tlaků (např. opěrné či zárubní zdi), dále také jako opevnění při stabilizaci břehů upravovaných vodních toků, nebo např. na čela mostních objektů a propustků. Využívá se také v zahradní architektuře, nebo jako zeď místo oplocení.

Hledejte pojem Gabion v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Gabion ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Gabion na Youtube

Zkusit najít termín Gabion ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Gabion ve Wikizdrojích

Hledat termín Gabion ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Gabion na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabion například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gabion? resp. co označuje slovo Gabion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gabion, odpověď na dotaz co je to Gabion?. Víte např. kdo to je Renée Zellweger? Znáte a víte kdo je Systémový inženýr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.