Co je to?
Odborný výraz, definice slova Gabion. Co znamená pojem Gabion z kategorie Stavebnictví?

Co je to Gabion? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gabion

Gabion je pojmenování z oblasti stavebnictví. V dřívějších dobách se tímto slovem nazývaly proutěné koše, které byly naplněny hlínou a používaly se k budování polních opevnění. V současnosti se jedná o drátěné koše ve tvaru kvádru nebo krychle, které se plní kamenem či štěrkem.
Jejich účelem je přeneseni zemních tlaků, což se používá například u opěrných zdí nebo při úpravách břehů vodních toků, kde slouží ke stabilizaci. Drátěná konstrukce se zhotovuje z drátů odolných proti korozi, pokud by nebyla dostatečně odolná, nevydržela by potřebnou dobu. Drátěná konstrukce gabionu funguje jako forma pro nasypané kameny nebo štěrk.


Co je to Gabion? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Gabion. Co znamená pojem Gabion z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gabion můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gabion je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: Gabion, definice, slovník, význam slova, Stavebnictví, definice pojmu, formulace, popis, lexikon, odborné názvosloví, slovo, wiki, co znamená, synonymum, co to je, přesný význam, význam, vysvětlení


Pojem Gabion je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Gabion?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gabion je drátokamenný (drátoštěrkový) prvek, sloužící k přenášení zemních tlaků (např. opěrné či zárubní zdi), dále také jako opevnění při stabilizaci břehů upravovaných vodních toků, nebo např. na čela mostních objektů a propustků. Využívá se také v zahradní architektuře, nebo jako zeď místo oplocení.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Gabion ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Gabion na Google.cz

Najít termín Gabion ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Gabion ve Wikislovníku

Vyhledat termín Gabion ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gabion ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabion například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Gabion? resp. co se přesně ukrývá za slovem Gabion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gabion, odpověď na dotaz co je to Gabion?. Víte např. kdo to je Choreograf? Znáte a víte kdo je George Clooney? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.