Co je to?
Odborný výraz, definice slova CRP. Co znamená pojem CRP z kategorie Chemie?

Co je CRP? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu CRP?

CRP je zkratka pro C – reaktivní protein. Tento protein je příznakem zánětu a značí riziko aterosklerózy. Při rozboru se sleduje jeho koncentrace. Ta je důležitá pro rozhodnutí, zda pro léčbu použít antibiotika. Díky sledování hodnot CRP lze odhalit včas i riziko pooperační infekce. Vzrůstající hodnoty CRP mohou naznačovat i infarkt myokardu.
Obecně zvýšené hodnoty CRP znamenají přítomnost zánětu v organismu. Normální hodnoty CRP dospělého člověka jsou v rozmezí 0,07 – 8,2 mg/l.


Co je to CRP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova CRP. Co znamená pojem CRP z kategorie Chemie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem CRP se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: přesný výraz, chemie, význam pojmu, co to je, význam slova, chemie, CRP, význam, terminus technicus, formulace, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu, wiki, synonymum, slovo, pojem


Pojem CRP je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu CRP?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

C-reaktivní protein (CRP) je protein hrající roli opsoninu, který se stanovuje v séru, neboť je jedním z nejdůležitějších reaktantů akutní fáze. Tento lektin, jehož molekula má pět podjednotek(pentraxin), z nichž každá váže dva ionty vápníku, své jméno získal díky tomu, že precipituje s tzv. C-polysacharidem pneumokoků.

Více informací o pojmu CRP lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo CRP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo CRP ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín CRP na Google obrázcích

Zkusit najít CRP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz CRP ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz CRP ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo CRP například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova CRP? resp. co znamená výraz CRP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CRP, odpověď na dotaz co je to CRP?. Víte např. kdo to je DJ BoBo? Znáte a víte kdo je Feministka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín CRP i v jiné kategorii než v chemie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.