Co je to?
Výraz, termín, definice slova CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Co je to CRP? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu CRP?

CRP je zkratka pro C – reaktivní protein. Tento protein je příznakem zánětu a značí riziko aterosklerózy. Při rozboru se sleduje jeho koncentrace. Ta je důležitá pro rozhodnutí, zda pro léčbu použít antibiotika. Díky sledování hodnot CRP lze odhalit včas i riziko pooperační infekce. Vzrůstající hodnoty CRP mohou naznačovat i infarkt myokardu.
Obecně zvýšené hodnoty CRP znamenají přítomnost zánětu v organismu. Normální hodnoty CRP dospělého člověka jsou v rozmezí 0,07 – 8,2 mg/l.


Co je to CRP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu CRP? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo CRP patří do sekce chemie

Klíčová slova: co to je, popis, terminologie, odborný výraz, informace, co znamená, chemie, slovník, formulace, slovo, význam, význam slova, definice pojmu, termín, definice, terminus technicus, význam pojmu, chemie


Pojem CRP je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu CRP?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

C-reaktivní protein (CRP) je protein hrající roli opsoninu, který se stanovuje v séru, neboť je jedním z nejdůležitějších reaktantů akutní fáze. Tento lektin, jehož molekula má pět podjednotek(pentraxin), z nichž každá váže dva ionty vápníku, své jméno získal díky tomu, že precipituje s tzv. C-polysacharidem pneumokoků.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz CRP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem CRP ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo CRP ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CRP ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz CRP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CRP ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo CRP například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova CRP? resp. co je to CRP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CRP, odpověď na dotaz co je to CRP?. Víte např. kdo to je Rowan Atkinson? Znáte a víte kdo je Feministka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.