Co je to?
Výraz, termín, definice slova CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Co je to CRP? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu CRP?

CRP je zkratka pro C – reaktivní protein. Tento protein je příznakem zánětu a značí riziko aterosklerózy. Při rozboru se sleduje jeho koncentrace. Ta je důležitá pro rozhodnutí, zda pro léčbu použít antibiotika. Díky sledování hodnot CRP lze odhalit včas i riziko pooperační infekce. Vzrůstající hodnoty CRP mohou naznačovat i infarkt myokardu.
Obecně zvýšené hodnoty CRP znamenají přítomnost zánětu v organismu. Normální hodnoty CRP dospělého člověka jsou v rozmezí 0,07 – 8,2 mg/l.


Co je to CRP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo CRP je v sekci chemie

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, význam pojmu, terminologie, chemie, přesný výraz, význam, co znamená, heslo, co to je, slovník, odborný výraz, synonymum, CRP, definice, lexikon, termín, slovo


Pojem CRP je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu CRP?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

C-reaktivní protein (CRP) je protein hrající roli opsoninu, který se stanovuje v séru, neboť je jedním z nejdůležitějších reaktantů akutní fáze. Tento lektin, jehož molekula má pět podjednotek(pentraxin), z nichž každá váže dva ionty vápníku, své jméno získal díky tomu, že precipituje s tzv. C-polysacharidem pneumokoků.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CRP ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem CRP ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem CRP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz CRP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CRP ve Wikimedia Commons

Hledat slovo CRP ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo CRP například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je CRP? resp. jaká je definice termínu CRP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CRP, odpověď na dotaz co je to CRP?. Víte např. kdo to je Kopilot? Znáte a víte kdo je Feministka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.