Co je to?
Definice výrazu, termínu CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Co je to CRP? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu CRP?

CRP je zkratka pro C – reaktivní protein. Tento protein je příznakem zánětu a značí riziko aterosklerózy. Při rozboru se sleduje jeho koncentrace. Ta je důležitá pro rozhodnutí, zda pro léčbu použít antibiotika. Díky sledování hodnot CRP lze odhalit včas i riziko pooperační infekce. Vzrůstající hodnoty CRP mohou naznačovat i infarkt myokardu.
Obecně zvýšené hodnoty CRP znamenají přítomnost zánětu v organismu. Normální hodnoty CRP dospělého člověka jsou v rozmezí 0,07 – 8,2 mg/l.


Co je to CRP? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu CRP. Co znamená odborný pojem CRP z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text CRP s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem CRP se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, slovník, terminus technicus, odborné názvosloví, definice pojmu, termín, informace, definice, CRP, slovo, co znamená, význam pojmu, popis, pojem, význam, vysvětlení, co je to CRP?


Pojem CRP je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CRP? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

C-reaktivní protein (CRP) je protein hrající roli opsoninu, který se stanovuje v séru, neboť je jedním z nejdůležitějších reaktantů akutní fáze. Tento lektin, jehož molekula má pět podjednotek(pentraxin), z nichž každá váže dva ionty vápníku, své jméno získal díky tomu, že precipituje s tzv. C-polysacharidem pneumokoků.

Hledejte výraz CRP v dalších zdrojích

Zkusit najít termín CRP ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CRP ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín CRP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem CRP na Google.cz

Zkusit najít slovo CRP ve vyhledávači Yandex

Hledat termín CRP ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo CRP například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to CRP? resp. co se přesně ukrývá za slovem CRP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CRP, odpověď na dotaz co je to CRP?. Víte např. kdo to je Pazneht? Znáte a víte kdo je Fanatik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie chemie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.