Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cibulačka. Co znamená odborný pojem Cibulačka z kategorie Jídlo?

Co je to Cibulačka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cibulačka

Cibulačka neboli cibulajda je druh polévky pocházející z Francie. Jejím základem je cibule a vývar z masa. Přidávají se do ní i další suroviny, je možno uvařit cibulačku například se žampiony, sýrem, se šunkou nebo se smetanou. Ve Francii byla populární, protože rychle prohřála celé tělo. Její příprava je rychlá a jednoduchá, takže ji zvládnou i začínající kuchaři.
Při vaření cibulačky se musí nejdříve orestovat cibule, která se pak vaří ve vývaru z hovězího nebo drůbeže. Dále už každý postupuje podle vlastní chuti nebo podle toho, co má doma k dispozici. Může se přidávat uzenina, houby, sýry, brambory, koření nebo krutony.


Co je to Cibulačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cibulačka. Co znamená odborný pojem Cibulačka z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Cibulačka můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cibulačka je v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Cibulačka?, pojem, odborné názvosloví, popis, Jídlo, informace, přesný význam, význam pojmu, význam slova, názvosloví, terminologie, termín, lexikon, formulace, odborný výraz, synonymum, Cibulačka, přesný výraz


Pojem Cibulačka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cibulačka píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cibulačka (též francouzská cibulačka, cibulajda apod.) je polévka původem z Francie. Sestává hlavně z cibule, vývaru (drůbeží, hovězí) a dalších surovin. Také existuje spousta druhů této polévky vždy v názvu podle speciální ingredience jež se tam přidá: cibulačka se žampiony, smetanová cibulačka (se smetanou) apod.

Cibulová polévka

Francouzská, burgunská, cibulová polévka. Arnaud 25 / CC BY-SA
Francouzská, burgunská, cibulová polévka. Arnaud 25 / CC BY-SA


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Cibulačka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Cibulačka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Cibulačka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cibulačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Cibulačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Cibulačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cibulačka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Cibulačka? resp. jaká je definice termínu Cibulačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cibulačka, odpověď na dotaz co je to Cibulačka?. Víte např. kdo to je Bud Spencer? Znáte a víte kdo je Avicenna? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.