Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cibulačka. Co znamená pojem Cibulačka z kategorie Jídlo?

Co je Cibulačka?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cibulačka?

Cibulačka neboli cibulajda je druh polévky pocházející z Francie. Jejím základem je cibule a vývar z masa. Přidávají se do ní i další suroviny, je možno uvařit cibulačku například se žampiony, sýrem, se šunkou nebo se smetanou. Ve Francii byla populární, protože rychle prohřála celé tělo. Její příprava je rychlá a jednoduchá, takže ji zvládnou i začínající kuchaři.
Při vaření cibulačky se musí nejdříve orestovat cibule, která se pak vaří ve vývaru z hovězího nebo drůbeže. Dále už každý postupuje podle vlastní chuti nebo podle toho, co má doma k dispozici. Může se přidávat uzenina, houby, sýry, brambory, koření nebo krutony.


Co je to Cibulačka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cibulačka. Co znamená pojem Cibulačka z kategorie Jídlo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Cibulačka? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cibulačka patří do sekce jídlo

Klíčová slova: co je to Cibulačka?, Cibulačka, význam, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, definice, lexikon, přesný význam, co znamená, pojem, wiki, popis, heslo, synonymum, vysvětlení, slovník, informace


Pojem Cibulačka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cibulačka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cibulačka (též francouzská cibulačka, cibulajda apod.) je polévka původem z Francie. Sestává hlavně z cibule, vývaru (drůbeží, hovězí) a dalších surovin. Také existuje spousta druhů této polévky vždy v názvu podle speciální ingredience jež se tam přidá: cibulačka se žampiony, smetanová cibulačka (se smetanou) apod.

Cibulová polévka

Francouzská, burgunská, cibulová polévka. Arnaud 25 / CC BY-SA
Francouzská, burgunská, cibulová polévka. Arnaud 25 / CC BY-SA


Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Cibulačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Cibulačka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cibulačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Cibulačka ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Cibulačka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Cibulačka na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cibulačka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Cibulačka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cibulačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cibulačka, odpověď na dotaz co je to Cibulačka?. Víte např. kdo to je Mykolog? Znáte a víte kdo je Karel I? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, fík, cibulačka, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.