Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cibulačka. Co znamená odborný pojem Cibulačka z kategorie Jídlo?

Co je to Cibulačka? Význam slova

Co znamená termín Cibulačka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Cibulačka neboli cibulajda je druh polévky pocházející z Francie. Jejím základem je cibule a vývar z masa. Přidávají se do ní i další suroviny, je možno uvařit cibulačku například se žampiony, sýrem, se šunkou nebo se smetanou. Ve Francii byla populární, protože rychle prohřála celé tělo. Její příprava je rychlá a jednoduchá, takže ji zvládnou i začínající kuchaři.
Při vaření cibulačky se musí nejdříve orestovat cibule, která se pak vaří ve vývaru z hovězího nebo drůbeže. Dále už každý postupuje podle vlastní chuti nebo podle toho, co má doma k dispozici. Může se přidávat uzenina, houby, sýry, brambory, koření nebo krutony.


Co je to Cibulačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cibulačka. Co znamená odborný pojem Cibulačka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Cibulačka? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cibulačka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, slovník, definice pojmu, co znamená, synonymum, co to je, Cibulačka, názvosloví, význam pojmu, význam slova, Jídlo, terminus technicus, význam, vysvětlení, co je to Cibulačka?, lexikon, slovo


Pojem Cibulačka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cibulačka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cibulačka (též francouzská cibulačka, cibulajda apod.) je polévka původem z Francie. Sestává hlavně z cibule, vývaru (drůbeží, hovězí) a dalších surovin. Také existuje spousta druhů této polévky vždy v názvu podle speciální ingredience jež se tam přidá: cibulačka se žampiony, smetanová cibulačka (se smetanou) apod.

Cibulová polévka

Francouzská, burgunská, cibulová polévka. Arnaud 25 / CC BY-SA
Francouzská, burgunská, cibulová polévka. Arnaud 25 / CC BY-SA


Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cibulačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Cibulačka ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Cibulačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Cibulačka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cibulačka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Cibulačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cibulačka například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cibulačka? resp. co znamená výraz Cibulačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cibulačka, odpověď na dotaz co je to Cibulačka?. Víte např. kdo to je Alice Bendová? Znáte a víte kdo je Vin Diesel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cibulačka v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.