Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cibulačka. Co znamená slovo Cibulačka z kategorie Jídlo?

Co je Cibulačka? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cibulačka

Cibulačka neboli cibulajda je druh polévky pocházející z Francie. Jejím základem je cibule a vývar z masa. Přidávají se do ní i další suroviny, je možno uvařit cibulačku například se žampiony, sýrem, se šunkou nebo se smetanou. Ve Francii byla populární, protože rychle prohřála celé tělo. Její příprava je rychlá a jednoduchá, takže ji zvládnou i začínající kuchaři.
Při vaření cibulačky se musí nejdříve orestovat cibule, která se pak vaří ve vývaru z hovězího nebo drůbeže. Dále už každý postupuje podle vlastní chuti nebo podle toho, co má doma k dispozici. Může se přidávat uzenina, houby, sýry, brambory, koření nebo krutony.


Co je to Cibulačka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cibulačka. Co znamená slovo Cibulačka z kategorie Jídlo?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Cibulačka) můžete sdílet s jinými lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Cibulačka patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: přesný význam, Cibulačka, terminus technicus, informace, co je to Cibulačka?, slovo, odborný výraz, popis, slovník, definice pojmu, význam slova, co znamená, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, termín, jídlo, co to je


Pojem Cibulačka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cibulačka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Cibulačka (též francouzská cibulačka, cibulajda apod.) je polévka původem z Francie. Sestává hlavně z cibule, vývaru (drůbeží, hovězí) a dalších surovin. Také existuje spousta druhů této polévky vždy v názvu podle speciální ingredience jež se tam přidá: cibulačka se žampiony, smetanová cibulačka (se smetanou) apod.

Cibulová polévka

Francouzská, burgunská, cibulová polévka. Arnaud 25 / CC BY-SA
Francouzská, burgunská, cibulová polévka. Arnaud 25 / CC BY-SA


Více informací o slovu Cibulačka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cibulačka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Cibulačka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cibulačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Cibulačka ve Wikizdrojích

Najít výraz Cibulačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Cibulačka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cibulačka například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Cibulačka? resp. jaký je význam pojmu Cibulačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cibulačka, odpověď na dotaz co je to Cibulačka?. Víte např. kdo to je Naruhito? Znáte a víte kdo je Emma Thompson? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Cibulačka i v jiné sekci než je kategorie jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.