Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konspirační teorie. Co znamená pojem Konspirační teorie z kategorie Politika?

Co je to Konspirační teorie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Konspirační teorie?

Konspirační teorie je pojmenování pro domnělé spiknutí. To může být politického nebo trestního charakteru. Často se používá i označení teorie spiknutí. Pojem byl původně neutrálním označením, časem nabyl hanlivého nádechu.
V současnosti jsou konspirační teorie pokusem o vysvětlení nějakých událostí, které jsou označeny jako následek spiknutí, většinou významných činitelů a nositelů moci. Obviněnými bývají např. tajné služby, vládní a politická uskupení, ekonomické skupiny, představitelé obchodních spolků, mimozemšťané a podobně.


Co je to Konspirační teorie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konspirační teorie. Co znamená pojem Konspirační teorie z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Konspirační teorie sdílejte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Konspirační teorie je v kategorii politika

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, termín, pojem, slovník, heslo, politika, odborné názvosloví, význam, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, wiki, informace, přesný výraz, definice, názvosloví, co to je


Pojem Konspirační teorie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konspirační teorie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je původně neutrální označení pro jakékoli tvrzení o kriminálním nebo politickém spiknutí. Termín ale časem nabyl pejorativního významu a je používán téměř výlučně pro odkazování na okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek tajného spiknutí skupiny mocných činitelů. Zastánci konspiračních teorií obvykle tvrdí, že touto skupinou jsou vlády, tajné služby, mocné korporace nebo mezinárodní organizace, tajné spolky, představitelé určitých národů či náboženství nebo i mimozemské civilizace.

Další zdroje informací o slovu Konspirační teorie

Zkusit najít slovo Konspirační teorie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Konspirační teorie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Konspirační teorie na Youtube

Najít pojem Konspirační teorie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konspirační teorie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Konspirační teorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Konspirační teorie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Konspirační teorie? resp. co označuje slovo Konspirační teorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konspirační teorie, odpověď na dotaz co je to Konspirační teorie?. Víte např. kdo to je Ellie Goulding? Znáte a víte kdo je Rachel Platten? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.