Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konspirační teorie. Co znamená odborný pojem Konspirační teorie z kategorie Politika?

Co je to Konspirační teorie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Konspirační teorie?

Konspirační teorie je pojmenování pro domnělé spiknutí. To může být politického nebo trestního charakteru. Často se používá i označení teorie spiknutí. Pojem byl původně neutrálním označením, časem nabyl hanlivého nádechu.
V současnosti jsou konspirační teorie pokusem o vysvětlení nějakých událostí, které jsou označeny jako následek spiknutí, většinou významných činitelů a nositelů moci. Obviněnými bývají např. tajné služby, vládní a politická uskupení, ekonomické skupiny, představitelé obchodních spolků, mimozemšťané a podobně.


Co je to Konspirační teorie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konspirační teorie. Co znamená odborný pojem Konspirační teorie z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Konspirační teorie sdílejte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Konspirační teorie je v kategorii politika

Klíčová slova: přesný význam, co je to Konspirační teorie?, politika, definice pojmu, popis, slovo, odborný výraz, názvosloví, termín, vysvětlení, heslo, synonymum, informace, Konspirační teorie, slovník, co znamená, lexikon, formulace


Pojem Konspirační teorie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konspirační teorie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je původně neutrální označení pro jakékoli tvrzení o kriminálním nebo politickém spiknutí. Termín ale časem nabyl pejorativního významu a je používán téměř výlučně pro odkazování na okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek tajného spiknutí skupiny mocných činitelů. Zastánci konspiračních teorií obvykle tvrdí, že touto skupinou jsou vlády, tajné služby, mocné korporace nebo mezinárodní organizace, tajné spolky, představitelé určitých národů či náboženství nebo i mimozemské civilizace.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Konspirační teorie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konspirační teorie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Konspirační teorie na Google.cz

Hledat termín Konspirační teorie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Konspirační teorie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Konspirační teorie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konspirační teorie například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Konspirační teorie? resp. co označuje slovo Konspirační teorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konspirační teorie, odpověď na dotaz co je to Konspirační teorie?. Víte např. kdo to je Roald Amundsen? Znáte a víte kdo je Chrissie Hynde? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.