Co je to?
Definice odborného termínu, slova Konspirační teorie. Co znamená pojem Konspirační teorie z kategorie Politika?

Co je to Konspirační teorie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Konspirační teorie

Konspirační teorie je pojmenování pro domnělé spiknutí. To může být politického nebo trestního charakteru. Často se používá i označení teorie spiknutí. Pojem byl původně neutrálním označením, časem nabyl hanlivého nádechu.
V současnosti jsou konspirační teorie pokusem o vysvětlení nějakých událostí, které jsou označeny jako následek spiknutí, většinou významných činitelů a nositelů moci. Obviněnými bývají např. tajné služby, vládní a politická uskupení, ekonomické skupiny, představitelé obchodních spolků, mimozemšťané a podobně.


Co je to Konspirační teorie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Konspirační teorie. Co znamená pojem Konspirační teorie z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Konspirační teorie? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konspirační teorie je v kategorii Politika

Klíčová slova: Konspirační teorie, terminologie, přesný význam, popis, wiki, Politika, co to je, slovo, definice, termín, názvosloví, význam, definice pojmu, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, odborný výraz


Pojem Konspirační teorie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konspirační teorie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Konspirační teorie (spiklenecká teorie, teorie spiknutí) je původně neutrální označení pro jakékoli tvrzení o kriminálním nebo politickém spiknutí. Termín ale časem nabyl pejorativního významu a je používán téměř výlučně pro odkazování na okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek tajného spiknutí skupiny mocných činitelů. Zastánci konspiračních teorií obvykle tvrdí, že touto skupinou jsou vlády, tajné služby, mocné korporace nebo mezinárodní organizace, tajné spolky, představitelé určitých národů či náboženství nebo i mimozemské civilizace.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Konspirační teorie na Google.cz

Vyhledat slovo Konspirační teorie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Konspirační teorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Konspirační teorie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Konspirační teorie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Konspirační teorie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Konspirační teorie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Konspirační teorie? resp. co to je Konspirační teorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konspirační teorie, odpověď na dotaz co je to Konspirační teorie?. Víte např. kdo to je Dermatolog? Znáte a víte kdo je Všežravec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.