Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tahák. Co znamená pojem Tahák z kategorie Školství?

Co je Tahák?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tahák

Tahák je pojmenování nepovolené tajné pomůcky. Může být využit ve škole, při skládání různých zkoušek, psaní testů a podobně. Většinou se jedná o text, ale jako tahák se může použít i záznam zvuku. Pomocí taháku zkoušený získává informace, které se nenaučil nebo které si nepamatuje. Ty mu pak pomohou získat lepší celkové hodnocení. Protože použití taháků je při většině zkoušek striktně zakázáno, odpovídá utajení i jeho forma. Provedení, způsob zápisu i použitý materiál jsou velmi pestré. Nejvíce využívány jsou taháky ve školách. Někdy je výroba i použití určité formy taháku povoleno, slouží pak jako vyučovací pomůcka.
Obvykle bývá tahák malý kousek papíru popsaný drobným písmem. Ten se pak vloží za nebo mezi jiné školní pomůcky, například pod obal knihy, pouzdra na psací potřeby, nalepí se na pravítko, omotá kolem tužky, upevní na nohu a podobně. Časté jsou také taháky napsané tužkou přímo na lavici nebo na určitou část těla. Tahák lze také uložit do mobilu nebo nahrát jako zvuk a použít v miniaturním sluchátku v uchu.


Co je to Tahák? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tahák. Co znamená pojem Tahák z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tahák? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Tahák se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: co je to Tahák?, Školství, přesný výraz, odborné názvosloví, informace, Školství, termín, přesný význam, lexikon, heslo, Tahák, co to je, názvosloví, synonymum, co znamená, význam pojmu, slovník, definice


Pojem Tahák je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tahák dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Tahák je označení pro text (nebo pro zvukový záznam), který lze tajně využít jako pomůcku při testu, zkoušce a podobných příležitostech. Tahák slouží k získání informací, které si sami nepamatujeme a které by měly přispět k našemu hodnocení. Aby ušel pozornosti zkoušejícího, bývá sepsaný nejrůznějšími způsoby na nejrůznějších podkladech.
Používání taháků při jakékoli formě zkoušení je většinou zakázáno. Jejich největší rozšíření je spojeno se školní docházkou, kde jsou často využívány. Někteří učitelé taháky v určitých formách ovšem povolují.

Jiné zdroje informací o pojmu Tahák

Hledat pojem Tahák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Tahák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tahák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Tahák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Tahák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Tahák ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tahák například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice termínu Tahák? resp. co přesně označuje termín Tahák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tahák, odpověď na dotaz co je to Tahák?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Hermés? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, školačka, tahák, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.