Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tahák. Co znamená pojem Tahák z kategorie Školství?

Co to je Tahák? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tahák

Tahák je pojmenování nepovolené tajné pomůcky. Může být využit ve škole, při skládání různých zkoušek, psaní testů a podobně. Většinou se jedná o text, ale jako tahák se může použít i záznam zvuku. Pomocí taháku zkoušený získává informace, které se nenaučil nebo které si nepamatuje. Ty mu pak pomohou získat lepší celkové hodnocení. Protože použití taháků je při většině zkoušek striktně zakázáno, odpovídá utajení i jeho forma. Provedení, způsob zápisu i použitý materiál jsou velmi pestré. Nejvíce využívány jsou taháky ve školách. Někdy je výroba i použití určité formy taháku povoleno, slouží pak jako vyučovací pomůcka.
Obvykle bývá tahák malý kousek papíru popsaný drobným písmem. Ten se pak vloží za nebo mezi jiné školní pomůcky, například pod obal knihy, pouzdra na psací potřeby, nalepí se na pravítko, omotá kolem tužky, upevní na nohu a podobně. Časté jsou také taháky napsané tužkou přímo na lavici nebo na určitou část těla. Tahák lze také uložit do mobilu nebo nahrát jako zvuk a použít v miniaturním sluchátku v uchu.


Co je to Tahák? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tahák. Co znamená pojem Tahák z kategorie Školství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Tahák můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Tahák je v kategorii Školství

Klíčová slova: odborný výraz, význam, terminologie, co to je, heslo, lexikon, terminus technicus, význam slova, názvosloví, Školství, popis, pojem, termín, synonymum, formulace, vysvětlení, přesný výraz, slovo


Pojem Tahák je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tahák?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tahák je označení pro text (nebo pro zvukový záznam), který lze tajně využít jako pomůcku při testu, zkoušce a podobných příležitostech. Tahák slouží k získání informací, které si sami nepamatujeme a které by měly přispět k našemu hodnocení. Aby ušel pozornosti zkoušejícího, bývá sepsaný nejrůznějšími způsoby na nejrůznějších podkladech.
Používání taháků při jakékoli formě zkoušení je většinou zakázáno. Jejich největší rozšíření je spojeno se školní docházkou, kde jsou často využívány. Někteří učitelé taháky v určitých formách ovšem povolují.

Více informací o pojmu Tahák lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Tahák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tahák na Youtube

Zkusit najít heslo Tahák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Tahák ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Tahák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Tahák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tahák například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Tahák? resp. co znamená výraz Tahák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tahák, odpověď na dotaz co je to Tahák?. Víte např. kdo to je Olga Lounová? Znáte a víte kdo je Primas? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Tahák i v jiné sekci než je kategorie Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.