Co je to?
Definice výrazu, termínu Tahák. Co znamená odborný pojem Tahák z kategorie Školství?

Co je to Tahák? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tahák?

Tahák je pojmenování nepovolené tajné pomůcky. Může být využit ve škole, při skládání různých zkoušek, psaní testů a podobně. Většinou se jedná o text, ale jako tahák se může použít i záznam zvuku. Pomocí taháku zkoušený získává informace, které se nenaučil nebo které si nepamatuje. Ty mu pak pomohou získat lepší celkové hodnocení. Protože použití taháků je při většině zkoušek striktně zakázáno, odpovídá utajení i jeho forma. Provedení, způsob zápisu i použitý materiál jsou velmi pestré. Nejvíce využívány jsou taháky ve školách. Někdy je výroba i použití určité formy taháku povoleno, slouží pak jako vyučovací pomůcka.
Obvykle bývá tahák malý kousek papíru popsaný drobným písmem. Ten se pak vloží za nebo mezi jiné školní pomůcky, například pod obal knihy, pouzdra na psací potřeby, nalepí se na pravítko, omotá kolem tužky, upevní na nohu a podobně. Časté jsou také taháky napsané tužkou přímo na lavici nebo na určitou část těla. Tahák lze také uložit do mobilu nebo nahrát jako zvuk a použít v miniaturním sluchátku v uchu.


Co je to Tahák? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tahák. Co znamená odborný pojem Tahák z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Tahák patří do kategorie Školství

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, význam pojmu, Tahák, slovník, lexikon, význam, popis, co znamená, synonymum, co je to Tahák?, přesný výraz, definice, informace, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, význam slova


Pojem Tahák je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tahák? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Tahák je označení pro text (nebo pro zvukový záznam), který lze tajně využít jako pomůcku při testu, zkoušce a podobných příležitostech. Tahák slouží k získání informací, které si sami nepamatujeme a které by měly přispět k našemu hodnocení. Aby ušel pozornosti zkoušejícího, bývá sepsaný nejrůznějšími způsoby na nejrůznějších podkladech.
Používání taháků při jakékoli formě zkoušení je většinou zakázáno. Jejich největší rozšíření je spojeno se školní docházkou, kde jsou často využívány. Někteří učitelé taháky v určitých formách ovšem povolují.

Další zdroje informací o slovu Tahák

Hledat videa s názvem Tahák na Youtube

Vyhledat slovo Tahák ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Tahák ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Tahák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Tahák ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tahák ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tahák například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Tahák? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Tahák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tahák, odpověď na dotaz co je to Tahák?. Víte např. kdo to je Kuplíř? Znáte a víte kdo je Heretik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.