Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tahák. Co znamená odborný pojem Tahák z kategorie Školství?

Co je to Tahák? Význam slova

Co znamená termín Tahák? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tahák je pojmenování nepovolené tajné pomůcky. Může být využit ve škole, při skládání různých zkoušek, psaní testů a podobně. Většinou se jedná o text, ale jako tahák se může použít i záznam zvuku. Pomocí taháku zkoušený získává informace, které se nenaučil nebo které si nepamatuje. Ty mu pak pomohou získat lepší celkové hodnocení. Protože použití taháků je při většině zkoušek striktně zakázáno, odpovídá utajení i jeho forma. Provedení, způsob zápisu i použitý materiál jsou velmi pestré. Nejvíce využívány jsou taháky ve školách. Někdy je výroba i použití určité formy taháku povoleno, slouží pak jako vyučovací pomůcka.
Obvykle bývá tahák malý kousek papíru popsaný drobným písmem. Ten se pak vloží za nebo mezi jiné školní pomůcky, například pod obal knihy, pouzdra na psací potřeby, nalepí se na pravítko, omotá kolem tužky, upevní na nohu a podobně. Časté jsou také taháky napsané tužkou přímo na lavici nebo na určitou část těla. Tahák lze také uložit do mobilu nebo nahrát jako zvuk a použít v miniaturním sluchátku v uchu.


Co je to Tahák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tahák. Co znamená odborný pojem Tahák z kategorie Školství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tahák doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Tahák se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: význam, terminologie, co je to Tahák?, synonymum, definice, význam slova, odborný výraz, slovník, Školství, přesný význam, Tahák, informace, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, popis


Pojem Tahák je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tahák?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tahák je označení pro text (nebo pro zvukový záznam), který lze tajně využít jako pomůcku při testu, zkoušce a podobných příležitostech. Tahák slouží k získání informací, které si sami nepamatujeme a které by měly přispět k našemu hodnocení. Aby ušel pozornosti zkoušejícího, bývá sepsaný nejrůznějšími způsoby na nejrůznějších podkladech.
Používání taháků při jakékoli formě zkoušení je většinou zakázáno. Jejich největší rozšíření je spojeno se školní docházkou, kde jsou často využívány. Někteří učitelé taháky v určitých formách ovšem povolují.

Pro více informací o heslu Tahák zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Tahák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Tahák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Tahák na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tahák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Tahák ve Wikizdrojích

Najít heslo Tahák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tahák například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Tahák? resp. co znamená Tahák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tahák, odpověď na dotaz co je to Tahák?. Víte např. kdo to je Colin Farrell? Znáte a víte kdo je Školní asistent? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.