Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Co je to Veletucet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Veletucet

Hodnota veletucet se z dnešního pohledu rovná číslu 144. Jako veletucet se též označovalo tucet tuctů, přičemž tucet se rovná hodnotě 12. V obou případech se jedná o archaické označení, které se v dnešní době používá jen výjimečně. Veletucet se též v minulosti označoval cizím slovem Gros. Jako Gros velký se pak označovalo dvanáct veletuctů, tedy 1728 kusů.


Co je to Veletucet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Veletucet patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, formulace, definice, informace, synonymum, názvosloví, terminus technicus, Veletucet, přesný výraz, co znamená, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, odborný výraz, přesný význam, terminologie


Pojem Veletucet je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Veletucet píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sto čtyřicet čtyři je přirozené číslo. Toto číslo je čtvercem čísla 12. Jedná se také o mocné číslo a 13. číslo Fibonacciho posloupnosti. Archaické označení je Veletucet, což znamená tucet tuctů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Veletucet ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veletucet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Veletucet na Youtube

Najít heslo Veletucet ve Wikislovníku

Najít termín Veletucet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Veletucet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Veletucet například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Veletucet? resp. co se skrývá pod slovem Veletucet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veletucet, odpověď na dotaz co je to Veletucet?. Víte např. kdo to je Jevgenij Malkin? Znáte a víte kdo je Otaku? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?