Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Co je to Veletucet? Význam slova

Co znamená termín Veletucet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hodnota veletucet se z dnešního pohledu rovná číslu 144. Jako veletucet se též označovalo tucet tuctů, přičemž tucet se rovná hodnotě 12. V obou případech se jedná o archaické označení, které se v dnešní době používá jen výjimečně. Veletucet se též v minulosti označoval cizím slovem Gros. Jako Gros velký se pak označovalo dvanáct veletuctů, tedy 1728 kusů.


Co je to Veletucet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Veletucet) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Veletucet patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, význam, vysvětlení, přesný výraz, slovník, slovo, Veletucet, přesný význam, názvosloví, pojem, heslo, význam pojmu, terminologie, co je to Veletucet?, lexikon, informace, synonymum, co znamená


Pojem Veletucet je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Veletucet?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sto čtyřicet čtyři je přirozené číslo. Toto číslo je čtvercem čísla 12. Jedná se také o mocné číslo a 13. číslo Fibonacciho posloupnosti. Archaické označení je Veletucet, což znamená tucet tuctů.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Veletucet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Veletucet ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Veletucet ve Wikislovníku

Hledat výraz Veletucet ve vyhledávači Qwant

Najít termín Veletucet na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veletucet ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Veletucet například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Veletucet? resp. jaký je význam pojmu Veletucet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veletucet, odpověď na dotaz co je to Veletucet?. Víte např. kdo to je Šatnář? Znáte a víte kdo je Logoped? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Veletucet v jiné sekci než Matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?