Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Co je to Veletucet? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Veletucet?

Hodnota veletucet se z dnešního pohledu rovná číslu 144. Jako veletucet se též označovalo tucet tuctů, přičemž tucet se rovná hodnotě 12. V obou případech se jedná o archaické označení, které se v dnešní době používá jen výjimečně. Veletucet se též v minulosti označoval cizím slovem Gros. Jako Gros velký se pak označovalo dvanáct veletuctů, tedy 1728 kusů.


Co je to Veletucet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Veletucet sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Veletucet patří do sekce Matematika

Klíčová slova: slovo, co znamená, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, synonymum, definice, Matematika, lexikon, termín, informace, vysvětlení, terminologie, pojem, formulace, přesný výraz, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Veletucet je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veletucet? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sto čtyřicet čtyři je přirozené číslo. Toto číslo je čtvercem čísla 12. Jedná se také o mocné číslo a 13. číslo Fibonacciho posloupnosti. Archaické označení je Veletucet, což znamená tucet tuctů.

Hledejte pojem Veletucet v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veletucet ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Veletucet na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veletucet ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Veletucet ve vyhledávači Qwant

Najít termín Veletucet ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Veletucet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veletucet například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Veletucet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Veletucet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veletucet, odpověď na dotaz co je to Veletucet?. Víte např. kdo to je Ivan Bartoš? Znáte a víte kdo je Lektor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?