Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Veletucet. Co znamená pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Co je Veletucet?

Co znamená termín Veletucet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hodnota veletucet se z dnešního pohledu rovná číslu 144. Jako veletucet se též označovalo tucet tuctů, přičemž tucet se rovná hodnotě 12. V obou případech se jedná o archaické označení, které se v dnešní době používá jen výjimečně. Veletucet se též v minulosti označoval cizím slovem Gros. Jako Gros velký se pak označovalo dvanáct veletuctů, tedy 1728 kusů.


Co je to Veletucet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Veletucet. Co znamená pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Veletucet se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: slovník, význam slova, matematika, matematika, wiki, lexikon, synonymum, definice pojmu, názvosloví, přesný výraz, formulace, odborný výraz, termín, heslo, co je to Veletucet?, terminus technicus, význam, pojem


Pojem Veletucet je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Veletucet?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sto čtyřicet čtyři je přirozené číslo. Toto číslo je čtvercem čísla 12. Jedná se také o mocné číslo a 13. číslo Fibonacciho posloupnosti. Archaické označení je Veletucet, což znamená tucet tuctů.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Veletucet ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Veletucet ve Wikislovníku

Hledat heslo Veletucet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Veletucet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veletucet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Veletucet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veletucet například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co znamená slovo Veletucet? resp. co přesně znamená slovo Veletucet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veletucet, odpověď na dotaz co je to Veletucet?. Víte např. kdo to je Nacionalista? Znáte a víte kdo je Endomorf? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Veletucet v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, učitelka matematiky, veletucet, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?