Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Co je to Veletucet? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Veletucet?

Hodnota veletucet se z dnešního pohledu rovná číslu 144. Jako veletucet se též označovalo tucet tuctů, přičemž tucet se rovná hodnotě 12. V obou případech se jedná o archaické označení, které se v dnešní době používá jen výjimečně. Veletucet se též v minulosti označoval cizím slovem Gros. Jako Gros velký se pak označovalo dvanáct veletuctů, tedy 1728 kusů.


Co je to Veletucet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Veletucet se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: lexikon, popis, formulace, pojem, termín, co to je, definice, slovník, terminologie, odborné názvosloví, Veletucet, názvosloví, wiki, slovo, informace, definice pojmu, přesný význam, význam


Pojem Veletucet je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Veletucet dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Sto čtyřicet čtyři je přirozené číslo. Toto číslo je čtvercem čísla 12. Jedná se také o mocné číslo a 13. číslo Fibonacciho posloupnosti. Archaické označení je Veletucet, což znamená tucet tuctů.

Jiné informační zdroje o pojmu Veletucet

Hledat slovo Veletucet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Veletucet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Veletucet ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veletucet ve Wikimedia Commons

Najít pojem Veletucet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Veletucet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Veletucet například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Veletucet? resp. co vlastně znamená slovo Veletucet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veletucet, odpověď na dotaz co je to Veletucet?. Víte např. kdo to je Hotentot? Znáte a víte kdo je Endomorf? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?