Co je to?
Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Co je to Tantra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tantra?

Nauka budhistického náboženství zaměřená na meditaci jako cestu k dosažení životní moudrosti. V doslovném překladu značí tantra pavučinu nebo tkanivo, které chápeme ve smyslu složité struktury světa. Tantra symbolizuje mužský a ženský princip. Oba tyto principy na sebe působí v každém okamžiku a tím podle budhistických nauk probíhá stvoření.

Co je to Tantra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tantra s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Tantra se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: co je to Tantra?, popis, kultura, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie, co znamená, informace, význam, definice pojmu, slovo, odborný výraz, slovník, význam pojmu, přesný význam, význam slova, definice, terminus technicus


Pojem Tantra je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tantra? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tantrismus, respektive tantra je název stylu meditace a rituálů, které vznikly v Indii již před pátým stoletím našeho letopočtu. Slovo „tantra“ bylo poprvé použito v indické posvátné kolekci védských hymnů, Rigvedě. Tantra mimo jiné ovlivnila hinduismus, sikhismus, bön, buddhismus a jainismus a společně s buddhismem se postupně rozšířila do východní a jihovýchodní Asie.

Hledejte výraz Tantra v dalších zdrojích

Hledat termín Tantra na Google.cz

Najít pojem Tantra ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Tantra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Tantra ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tantra na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tantra ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tantra například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Tantra? resp. co přesně znamená slovo Tantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tantra, odpověď na dotaz co je to Tantra?. Víte např. kdo to je Vítězslav Jandák? Znáte a víte kdo je Yankee? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Tantra i v jiné části webu než je kategorie kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.