Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tantra. Co znamená pojem Tantra z kategorie Kultura?

Co je Tantra? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tantra?

Nauka budhistického náboženství zaměřená na meditaci jako cestu k dosažení životní moudrosti. V doslovném překladu značí tantra pavučinu nebo tkanivo, které chápeme ve smyslu složité struktury světa. Tantra symbolizuje mužský a ženský princip. Oba tyto principy na sebe působí v každém okamžiku a tím podle budhistických nauk probíhá stvoření.

Co je to Tantra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tantra. Co znamená pojem Tantra z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tantra s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Tantra se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: co znamená, informace, význam slova, kultura, co to je, pojem, vysvětlení, termín, lexikon, Tantra, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, definice, popis, formulace, přesný význam, heslo


Pojem Tantra je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tantra? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tantrismus, respektive tantra je název stylu meditace a rituálů, které vznikly v Indii již před pátým stoletím našeho letopočtu. Slovo „tantra“ bylo poprvé použito v indické posvátné kolekci védských hymnů, Rigvedě. Tantra mimo jiné ovlivnila hinduismus, sikhismus, bön, buddhismus a jainismus a společně s buddhismem se postupně rozšířila do východní a jihovýchodní Asie.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Tantra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Tantra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Tantra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Tantra na Google.cz

Hledat pojem Tantra ve Wikizdrojích

Najít slovo Tantra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tantra například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tantra? resp. co je to Tantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tantra, odpověď na dotaz co je to Tantra?. Víte např. kdo to je Despota? Znáte a víte kdo je Dolph Lundgren? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Tantra hledat i v jiných kategoriích (než kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.