Co je to?
Definice výrazu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Co je Tantra?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tantra?

Nauka budhistického náboženství zaměřená na meditaci jako cestu k dosažení životní moudrosti. V doslovném překladu značí tantra pavučinu nebo tkanivo, které chápeme ve smyslu složité struktury světa. Tantra symbolizuje mužský a ženský princip. Oba tyto principy na sebe působí v každém okamžiku a tím podle budhistických nauk probíhá stvoření.

Co je to Tantra? Význam slova, termín, Definice výrazu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tantra? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tantra je v sekci kultura

Klíčová slova: terminus technicus, popis, přesný význam, přesný výraz, terminologie, co je to Tantra?, slovo, heslo, kultura, co to je, informace, formulace, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, pojem, význam


Pojem Tantra je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tantra? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tantrismus, respektive tantra je název stylu meditace a rituálů, které vznikly v Indii již před pátým stoletím našeho letopočtu. Slovo „tantra“ bylo poprvé použito v indické posvátné kolekci védských hymnů, Rigvedě. Tantra mimo jiné ovlivnila hinduismus, sikhismus, bön, buddhismus a jainismus a společně s buddhismem se postupně rozšířila do východní a jihovýchodní Asie.

Více informací o pojmu Tantra lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Tantra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Tantra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Tantra na Youtube

Zkusit najít pojem Tantra ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Tantra ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Tantra ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tantra například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Tantra? resp. jaký je přesný význam slova Tantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tantra, odpověď na dotaz co je to Tantra?. Víte např. kdo to je Taťjana Medvecká? Znáte a víte kdo je Dolph Lundgren? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, muzeum, tantra, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.