Co je to?
Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Co je to Tantra? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tantra?

Nauka budhistického náboženství zaměřená na meditaci jako cestu k dosažení životní moudrosti. V doslovném překladu značí tantra pavučinu nebo tkanivo, které chápeme ve smyslu složité struktury světa. Tantra symbolizuje mužský a ženský princip. Oba tyto principy na sebe působí v každém okamžiku a tím podle budhistických nauk probíhá stvoření.


Co je to Tantra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tantra. Co znamená odborný pojem Tantra z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Tantra sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tantra je v kategorii Kultura

Klíčová slova: synonymum, význam, názvosloví, definice, odborné názvosloví, pojem, co znamená, lexikon, slovo, význam pojmu, Kultura, co to je, Tantra, slovník, popis, informace, termín, co je to Tantra?


Pojem Tantra je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tantra? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tantrismus, respektive tantra je název stylu meditace a rituálů, které vznikly v Indii již před pátým stoletím našeho letopočtu. Slovo „tantra“ bylo poprvé použito v indické posvátné kolekci védských hymnů, Rigvedě. Tantra mimo jiné ovlivnila hinduismus, sikhismus, bön, buddhismus a jainismus a společně s buddhismem se postupně rozšířila do východní a jihovýchodní Asie.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Tantra ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Tantra ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Tantra ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tantra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Tantra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Tantra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tantra například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Tantra? resp. co znamená slovo Tantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tantra, odpověď na dotaz co je to Tantra?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.