Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autorita. Co znamená odborný pojem Autorita z kategorie Psychologie?

Co je to Autorita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Autorita

Autorita má původ názvu v latině. Pojem autorita je označením pro vztah nebo osobu, popřípadě také úřad, který o něčem rozhoduje. Pokud autorita označuje osobu, jedná se o takového jedince, který je respektován členy určité skupiny a podle jehož názorů a rozhodnutí se ostatní řídí. Autorita je i označením vztahu k takové osobnosti. Autorita může být přirozená nebo formální. Jejím prostředkem není nátlak, ale je dána postavením a situací.


Co je to Autorita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autorita. Co znamená odborný pojem Autorita z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Autorita) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Autorita patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: význam, slovník, lexikon, odborné názvosloví, informace, psychologie, termín, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, pojem, co znamená, názvosloví, synonymum, heslo, terminologie, přesný význam, slovo


Pojem Autorita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autorita? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Slovo autorita (z lat. auctor = tvůrce, činitel; a auctoritas = moc, vliv) označuje buď osobu, jejíž názory, postoje či rozhodnutí ostatní členové skupiny obvykle přijímají a řídí se jimi, nebo také jejich vztah k tomu, od něhož taková rozhodnutí, rady a postoje očekávají. V angličtině a dalších jazycích může znamenat také úřad, pověřený rozhodováním v nějaké věci.

Tradičně se rozlišují dva typy autorit:
♦ autoritu přirozenou či neformální, založenou na přesvědčivosti určité osoby, na dobrých zkušenostech s jejími radami či rozhodováním
♦ autoritu formální, to jest výslovné vůdčí společenské postavení nějaké osoby, která je rozhodováním pověřena a může poslušnost případně i vymáhat

Pro více informací o heslu Autorita zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Autorita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Autorita ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autorita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Autorita ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Autorita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Autorita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Autorita například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Autorita? resp. jaká je definice termínu Autorita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autorita, odpověď na dotaz co je to Autorita?. Víte např. kdo to je Aristotelés? Znáte a víte kdo je Rupert Murdoch? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.