Co je to?
Definice výrazu Autorita. Co znamená odborný pojem Autorita z kategorie Psychologie?

Co je Autorita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Autorita?

Autorita má původ názvu v latině. Pojem autorita je označením pro vztah nebo osobu, popřípadě také úřad, který o něčem rozhoduje. Pokud autorita označuje osobu, jedná se o takového jedince, který je respektován členy určité skupiny a podle jehož názorů a rozhodnutí se ostatní řídí. Autorita je i označením vztahu k takové osobnosti. Autorita může být přirozená nebo formální. Jejím prostředkem není nátlak, ale je dána postavením a situací.


Co je to Autorita? Význam slova, termín, Definice výrazu Autorita. Co znamená odborný pojem Autorita z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Autorita? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Autorita je v sekci psychologie

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, co je to Autorita?, slovník, lexikon, popis, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, co to je, význam, definice, odborné názvosloví, názvosloví, psychologie, co znamená, formulace, psychologie


Pojem Autorita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Autorita píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovo autorita (z lat. auctor = tvůrce, činitel; a auctoritas = moc, vliv) označuje buď osobu, jejíž názory, postoje či rozhodnutí ostatní členové skupiny obvykle přijímají a řídí se jimi, nebo také jejich vztah k tomu, od něhož taková rozhodnutí, rady a postoje očekávají. V angličtině a dalších jazycích může znamenat také úřad, pověřený rozhodováním v nějaké věci.

Tradičně se rozlišují dva typy autorit:
♦ autoritu přirozenou či neformální, založenou na přesvědčivosti určité osoby, na dobrých zkušenostech s jejími radami či rozhodováním
♦ autoritu formální, to jest výslovné vůdčí společenské postavení nějaké osoby, která je rozhodováním pověřena a může poslušnost případně i vymáhat

Další informace o pojmu Autorita hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Autorita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Autorita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autorita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Autorita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Autorita ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Autorita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Autorita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Autorita? resp. co přesně označuje termín Autorita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autorita, odpověď na dotaz co je to Autorita?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Robert Kiyosaki? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.