Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Co je to Čakra? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čakra

Slovo čakra můžeme často slyšet v souvislosti s alternativní medicínou. Vychází to z hinduismu a dalších podobných myšlenkových směrů. Ty tvrdí, že pro zachování rovnováhy v těle je důležité, aby v lidském organismu rovnoměrně proudila energie. Ta se údajně koncentruje v sedmi hlavních bodech, jakýchsi energetických centrech, která jsou označována jako čakry.


Co je to Čakra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čakra je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, heslo, význam, co znamená, Čakra, odborný výraz, co je to Čakra?, názvosloví, terminus technicus, formulace, termín, přesný význam, význam pojmu, Náboženství, pojem, význam slova, přesný výraz, informace


Pojem Čakra je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Čakra dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Čakry jsou podle hinduismu a dalších, často s hinduismem kulturně spřízněných myšlenkových proudů, energetická místa (centra) v těle popisovaná jako vír nebo kruh. Podle těchto nauk slouží čakry jako složité převodníky a transformátory prány v lidském organizmu. Současná věda však nezná žádný fenomén, který by čakrám odpovídal. Níže uvedené teorie nejsou potvrzeny žádnými objektivními medicínskými testy.

Čakry

Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay
Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Čakra lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Čakra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Čakra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Čakra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Čakra na Youtube

Najít slovo Čakra ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakra například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Čakra? resp. co znamená Čakra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakra, odpověď na dotaz co je to Čakra?. Víte např. kdo to je Mim? Znáte a víte kdo je Bloggerka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.