Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čakra. Co znamená pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Co je Čakra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Čakra

Slovo čakra můžeme často slyšet v souvislosti s alternativní medicínou. Vychází to z hinduismu a dalších podobných myšlenkových směrů. Ty tvrdí, že pro zachování rovnováhy v těle je důležité, aby v lidském organismu rovnoměrně proudila energie. Ta se údajně koncentruje v sedmi hlavních bodech, jakýchsi energetických centrech, která jsou označována jako čakry.


Co je to Čakra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čakra. Co znamená pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Čakra? Potom se o definici podělte s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Čakra se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, náboženství, formulace, význam slova, definice pojmu, terminologie, přesný výraz, náboženství, terminus technicus, synonymum, co to je, co je to Čakra?, definice, wiki, význam, pojem, význam pojmu


Pojem Čakra je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čakra? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Čakry jsou podle hinduismu a dalších, často s hinduismem kulturně spřízněných myšlenkových proudů, energetická místa (centra) v těle popisovaná jako vír nebo kruh. Podle těchto nauk slouží čakry jako složité převodníky a transformátory prány v lidském organizmu. Současná věda však nezná žádný fenomén, který by čakrám odpovídal. Níže uvedené teorie nejsou potvrzeny žádnými objektivními medicínskými testy.

Čakry

Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay
Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Čakra v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Čakra ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Čakra ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čakra ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Čakra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Čakra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakra například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čakra? resp. co znamená Čakra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakra, odpověď na dotaz co je to Čakra?. Víte např. kdo to je Václav Matějovský? Znáte a víte kdo je Muezzin? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Čakra hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.