Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Co je to Čakra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čakra?

Slovo čakra můžeme často slyšet v souvislosti s alternativní medicínou. Vychází to z hinduismu a dalších podobných myšlenkových směrů. Ty tvrdí, že pro zachování rovnováhy v těle je důležité, aby v lidském organismu rovnoměrně proudila energie. Ta se údajně koncentruje v sedmi hlavních bodech, jakýchsi energetických centrech, která jsou označována jako čakry.


Co je to Čakra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Čakra s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čakra je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: názvosloví, heslo, vysvětlení, wiki, význam slova, co to je, terminus technicus, definice pojmu, slovo, pojem, Čakra, formulace, informace, význam pojmu, definice, Náboženství, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Čakra je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Čakra?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Čakry jsou podle hinduismu a dalších, často s hinduismem kulturně spřízněných myšlenkových proudů, energetická místa (centra) v těle popisovaná jako vír nebo kruh. Podle těchto nauk slouží čakry jako složité převodníky a transformátory prány v lidském organizmu. Současná věda však nezná žádný fenomén, který by čakrám odpovídal. Níže uvedené teorie nejsou potvrzeny žádnými objektivními medicínskými testy.

Čakry

Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay
Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Čakra ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Čakra ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Čakra na Google.cz

Hledat videa s názvem Čakra na Youtube

Najít výraz Čakra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čakra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakra například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Čakra? resp. co vlastně znamená slovo Čakra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakra, odpověď na dotaz co je to Čakra?. Víte např. kdo to je George Clooney? Znáte a víte kdo je Dráteník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Čakra i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.