Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Co je to Čakra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Čakra

Slovo čakra můžeme často slyšet v souvislosti s alternativní medicínou. Vychází to z hinduismu a dalších podobných myšlenkových směrů. Ty tvrdí, že pro zachování rovnováhy v těle je důležité, aby v lidském organismu rovnoměrně proudila energie. Ta se údajně koncentruje v sedmi hlavních bodech, jakýchsi energetických centrech, která jsou označována jako čakry.


Co je to Čakra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Čakra doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čakra se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: informace, slovník, vysvětlení, přesný význam, terminologie, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, formulace, popis, názvosloví, definice, slovo, definice pojmu, Čakra, heslo, význam, Náboženství


Pojem Čakra je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Čakra?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čakry jsou podle hinduismu a dalších, často s hinduismem kulturně spřízněných myšlenkových proudů, energetická místa (centra) v těle popisovaná jako vír nebo kruh. Podle těchto nauk slouží čakry jako složité převodníky a transformátory prány v lidském organizmu. Současná věda však nezná žádný fenomén, který by čakrám odpovídal. Níže uvedené teorie nejsou potvrzeny žádnými objektivními medicínskými testy.

Čakry

Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay
Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Čakra ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Čakra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Čakra ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Čakra na Google.cz

Najít heslo Čakra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čakra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakra například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Čakra? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Čakra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakra, odpověď na dotaz co je to Čakra?. Víte např. kdo to je Scientolog? Znáte a víte kdo je Dráteník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Čakra hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.