Co je to?
Definice výrazu, termínu Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Co je Čakra?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čakra?

Slovo čakra můžeme často slyšet v souvislosti s alternativní medicínou. Vychází to z hinduismu a dalších podobných myšlenkových směrů. Ty tvrdí, že pro zachování rovnováhy v těle je důležité, aby v lidském organismu rovnoměrně proudila energie. Ta se údajně koncentruje v sedmi hlavních bodech, jakýchsi energetických centrech, která jsou označována jako čakry.


Co je to Čakra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Čakra je v kategorii náboženství

Klíčová slova: informace, význam pojmu, náboženství, lexikon, odborný výraz, popis, význam slova, odborné názvosloví, synonymum, vysvětlení, pojem, co je to Čakra?, formulace, přesný výraz, názvosloví, slovník, co to je, význam


Pojem Čakra je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čakra? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čakry jsou podle hinduismu a dalších, často s hinduismem kulturně spřízněných myšlenkových proudů, energetická místa (centra) v těle popisovaná jako vír nebo kruh. Podle těchto nauk slouží čakry jako složité převodníky a transformátory prány v lidském organizmu. Současná věda však nezná žádný fenomén, který by čakrám odpovídal. Níže uvedené teorie nejsou potvrzeny žádnými objektivními medicínskými testy.

Čakry

Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay
Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Čakra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Čakra ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Čakra ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čakra ve Wikimedia Commons

Najít pojem Čakra ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakra například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Čakra? resp. jaký je význam slova Čakra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakra, odpověď na dotaz co je to Čakra?. Víte např. kdo to je Miloš Vystrčil? Znáte a víte kdo je Muezzin? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kněz, kříž, Čakra, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.