Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Co je to Čakra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Čakra

Slovo čakra můžeme často slyšet v souvislosti s alternativní medicínou. Vychází to z hinduismu a dalších podobných myšlenkových směrů. Ty tvrdí, že pro zachování rovnováhy v těle je důležité, aby v lidském organismu rovnoměrně proudila energie. Ta se údajně koncentruje v sedmi hlavních bodech, jakýchsi energetických centrech, která jsou označována jako čakry.


Co je to Čakra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čakra. Co znamená odborný pojem Čakra z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Čakra sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čakra je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam slova, slovník, Čakra, termín, přesný výraz, formulace, pojem, co znamená, co to je, informace, wiki, popis, význam pojmu, synonymum, definice, definice pojmu, lexikon, přesný význam


Pojem Čakra je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Čakra píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Čakry jsou podle hinduismu a dalších, často s hinduismem kulturně spřízněných myšlenkových proudů, energetická místa (centra) v těle popisovaná jako vír nebo kruh. Podle těchto nauk slouží čakry jako složité převodníky a transformátory prány v lidském organizmu. Současná věda však nezná žádný fenomén, který by čakrám odpovídal. Níže uvedené teorie nejsou potvrzeny žádnými objektivními medicínskými testy.

Čakry

Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay
Ilustrace na zdi domu. Vyznačené čakry a mandala. Autor: Angela Yuriko Smith, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Čakra ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Čakra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Čakra ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Čakra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čakra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Čakra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čakra například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Čakra? resp. co označuje slovo Čakra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čakra, odpověď na dotaz co je to Čakra?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Udavač? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.