Co je to?
Výraz, termín, definice slova Suché víno. Co znamená odborný pojem Suché víno z kategorie Nápoje?

Co je to Suché víno? Význam slova

Co znamená termín Suché víno? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Suché víno je označení druhu vína, které kvašením ztratilo velké množství zbytkového cukru, v jednom litru obsahuje maximálně 4g zbytkového cukru. Suché víno se označuje jako trocken, dry, sec. Mívá také výraznější a kyselejší chuť.
Suché bílé víno bývá podáváno k sýru, drůbeži nebo rybám, suché červené víno se hodí zvláště ke zvěřině nebo hovězímu masu. Podle oblasti a druhu vinné révy se chuť i zabarvení suchého vína může lišit.


Co je to Suché víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Suché víno. Co znamená odborný pojem Suché víno z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Suché víno se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: wiki, termín, vysvětlení, Suché víno, význam, odborné názvosloví, slovník, nápoje, názvosloví, definice pojmu, popis, heslo, formulace, přesný výraz, lexikon, co je to Suché víno?, definice, co to je


Pojem Suché víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Suché víno můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Víno se může dělit následujícími způsoby:
Dle obsahu zbytkového cukru:
suché tiché víno: nejvýše 4 g/l, nebo 9 g/l, pokud celková kyselost vyjádřená v gramech kyseliny vinné na litr je nejméně o 2 g/l nižší.
Šumivé víno: suché (sec): 17–32 g/l.

Suché bílé víno ve skleničce

Suché bílé víno ve sklenici. Ilustrační fotografie. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay
Suché bílé víno ve sklenici. Ilustrační fotografie. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Suché víno lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Suché víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Suché víno ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Suché víno na Google.cz

Zkusit najít pojem Suché víno ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Suché víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Suché víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Suché víno například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Suché víno? resp. co se skrývá pod slovem Suché víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suché víno, odpověď na dotaz co je to Suché víno?. Víte např. kdo to je Zdeněk Bakala? Znáte a víte kdo je Střihač? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Suché víno hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.