Co je to?
Výraz, termín, definice slova Suché víno. Co znamená odborný pojem Suché víno z kategorie Nápoje?

Co je to Suché víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Suché víno?

Suché víno je označení druhu vína, které kvašením ztratilo velké množství zbytkového cukru, v jednom litru obsahuje maximálně 4g zbytkového cukru. Suché víno se označuje jako trocken, dry, sec. Mívá také výraznější a kyselejší chuť.
Suché bílé víno bývá podáváno k sýru, drůbeži nebo rybám, suché červené víno se hodí zvláště ke zvěřině nebo hovězímu masu. Podle oblasti a druhu vinné révy se chuť i zabarvení suchého vína může lišit.


Co je to Suché víno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Suché víno. Co znamená odborný pojem Suché víno z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Suché víno se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: termín, pojem, definice, vysvětlení, wiki, nápoje, terminus technicus, Suché víno, heslo, význam, odborný výraz, co znamená, co to je, lexikon, terminologie, přesný význam, co je to Suché víno?, názvosloví


Pojem Suché víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Suché víno? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Víno se může dělit následujícími způsoby:
Dle obsahu zbytkového cukru:
suché tiché víno: nejvýše 4 g/l, nebo 9 g/l, pokud celková kyselost vyjádřená v gramech kyseliny vinné na litr je nejméně o 2 g/l nižší.
Šumivé víno: suché (sec): 17–32 g/l.

Suché bílé víno ve skleničce

Suché bílé víno ve sklenici. Ilustrační fotografie. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay
Suché bílé víno ve sklenici. Ilustrační fotografie. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Suché víno na Youtube

Najít slovo Suché víno ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Suché víno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Suché víno ve Wikislovníku

Hledat pojem Suché víno ve Wikizdrojích

Najít výraz Suché víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Suché víno například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Suché víno? resp. co znamená Suché víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suché víno, odpověď na dotaz co je to Suché víno?. Víte např. kdo to je Sabina Slonková? Znáte a víte kdo je Štukatér? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Suché víno v jiné sekci než nápoje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.