Co je to?
Definice výrazu, termínu Dark web. Co znamená odborný pojem Dark web z kategorie Internet?

Co je Dark web?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dark web

Dark web čili temný web je součást obsažená ve WWW. Lze ji nalézt na překryvných sítích, tzv. darknetech. Tyto sítě používají internet, ale je možné se na ně dostat pouze se speciálním přístupem nebo softwarem.
Dark web je částí hlubokého webu, to znamená, že není indexován vyhledávači. Domény umístěné na temném webu mají názvy z čísel a písmen a koncovku .onion. Jejich obsah je zašifrovaný. I když je tento web legální, může se na něm nacházet nelegální obsah.


Co je to Dark web? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dark web. Co znamená odborný pojem Dark web z kategorie Internet?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dark web? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Dark web je v kategorii internet

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, lexikon, internet, názvosloví, terminologie, synonymum, co znamená, informace, definice pojmu, pojem, odborné názvosloví, význam pojmu, slovník, definice, wiki, Dark web, formulace


Pojem Dark web je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dark web?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Temný web (anglicky dark web) je ta část obsahu World Wide Webu, která je umístěna na darknetech, tj. překryvných sítích, které využívají internet, ale jsou přístupné pouze prostřednictvím speciálního softwaru nebo konfigurace. Temný web tvoří část hlubokého webu, což je oblast webu, kterou vyhledávače neindexují.
Darknety zahrnují jak malé peer-to-peer sítě, tak i velké a populární sítě jako například Freenet, I2P a Tor.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Dark web ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Dark web ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dark web na Youtube

Zkusit najít slovo Dark web ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Dark web ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Dark web ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dark web například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dark web? resp. jaký je význam slova Dark web? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dark web, odpověď na dotaz co je to Dark web?. Víte např. kdo to je Thomas Kulidakis? Znáte a víte kdo je Lubomír Brabec? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než internet). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, Připojení na wifi, dark web, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?