Co je to?
Definice výrazu, termínu Dark web. Co znamená odborný pojem Dark web z kategorie Internet?

Co je to Dark web? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dark web?

Dark web čili temný web je součást obsažená ve WWW. Lze ji nalézt na překryvných sítích, tzv. darknetech. Tyto sítě používají internet, ale je možné se na ně dostat pouze se speciálním přístupem nebo softwarem.
Dark web je částí hlubokého webu, to znamená, že není indexován vyhledávači. Domény umístěné na temném webu mají názvy z čísel a písmen a koncovku .onion. Jejich obsah je zašifrovaný. I když je tento web legální, může se na něm nacházet nelegální obsah.


Co je to Dark web? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dark web. Co znamená odborný pojem Dark web z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dark web? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dark web je v sekci Internet

Klíčová slova: slovo, synonymum, slovník, wiki, terminus technicus, názvosloví, co je to Dark web?, lexikon, Internet, popis, formulace, odborný výraz, přesný význam, heslo, vysvětlení, přesný výraz, terminologie, termín


Pojem Dark web je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dark web?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Temný web (anglicky dark web) je ta část obsahu World Wide Webu, která je umístěna na darknetech, tj. překryvných sítích, které využívají internet, ale jsou přístupné pouze prostřednictvím speciálního softwaru nebo konfigurace. Temný web tvoří část hlubokého webu, což je oblast webu, kterou vyhledávače neindexují.
Darknety zahrnují jak malé peer-to-peer sítě, tak i velké a populární sítě jako například Freenet, I2P a Tor.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Dark web na Google.cz

Zkusit najít heslo Dark web ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Dark web ve Wikizdrojích

Hledat termín Dark web ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Dark web ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Dark web ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dark web například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Dark web? resp. jaký je význam slova Dark web? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dark web, odpověď na dotaz co je to Dark web?. Víte např. kdo to je Marek Hilšer? Znáte a víte kdo je Justin Bieber? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?