Co je to?
Definice výrazu, termínu Dark web. Co znamená odborný pojem Dark web z kategorie Internet?

Co je to Dark web? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Dark web?

Dark web čili temný web je součást obsažená ve WWW. Lze ji nalézt na překryvných sítích, tzv. darknetech. Tyto sítě používají internet, ale je možné se na ně dostat pouze se speciálním přístupem nebo softwarem.
Dark web je částí hlubokého webu, to znamená, že není indexován vyhledávači. Domény umístěné na temném webu mají názvy z čísel a písmen a koncovku .onion. Jejich obsah je zašifrovaný. I když je tento web legální, může se na něm nacházet nelegální obsah.


Co je to Dark web? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dark web. Co znamená odborný pojem Dark web z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dark web patří do sekce Internet

Klíčová slova: názvosloví, heslo, co znamená, synonymum, co je to Dark web?, slovo, odborné názvosloví, Internet, informace, termín, význam pojmu, co to je, slovník, přesný význam, terminologie, přesný výraz, lexikon, odborný výraz


Pojem Dark web je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dark web?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Temný web (anglicky dark web) je ta část obsahu World Wide Webu, která je umístěna na darknetech, tj. překryvných sítích, které využívají internet, ale jsou přístupné pouze prostřednictvím speciálního softwaru nebo konfigurace. Temný web tvoří část hlubokého webu, což je oblast webu, kterou vyhledávače neindexují.
Darknety zahrnují jak malé peer-to-peer sítě, tak i velké a populární sítě jako například Freenet, I2P a Tor.

Více informací o slovu Dark web doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Dark web ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dark web na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dark web ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Dark web ve Wikislovníku

Najít termín Dark web ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Dark web ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dark web například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Dark web? resp. jaký je význam pojmu Dark web? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dark web, odpověď na dotaz co je to Dark web?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Ďábel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?