Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ledek. Co znamená pojem Ledek z kategorie Chemie?

Co to je Ledek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ledek?

Ledek je běžné označení pro nerost nitronatrit, chemicky dusičnan sodný. Průmyslově byl využíván jako hnojivo. Je rozpustný ve vodě a pod označením E 251 se používá jako konzervant v masných výrobcích. Hlavní naleziště ledku je v Chile.


Co je to Ledek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ledek. Co znamená pojem Ledek z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s ostatními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Ledek je v kategorii chemie

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, termín, slovo, definice pojmu, synonymum, přesný výraz, chemie, názvosloví, odborný výraz, terminologie, popis, chemie, odborné názvosloví, přesný význam, slovník, co to je, co je to Ledek?


Pojem Ledek je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ledek?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dusičnan (ledek, nitrát) je sůl kyseliny dusičné, obsahují tedy aniont NO3- o molární hmotnosti 62,01 gramů na mol. Jelikož jsou ledky bohaté na dusík, podstatná část vyrobených dusičnanů se užívá jako hnojiva. Tyto látky mají rovněž vlastnosti oxidačních činidel, proto se užívají v pyrotechnice, kupříkladu na výrobu střelného prachu aj. Dusičnany se vyskytují i v přírodě, existuje několik nerostů s dusičnany, avšak jejich těžba by nebyla schopna pokrýt celosvětovou spotřebu, proto se vyrábí uměle. Dusičnany jsou zastoupeny i v mořské vodě, viz mapu zastoupení. Nadměrné zastoupení dusičnanu v mořské vodě umožňuje život fytoplanktonu (například v oblasti Aljašky), nadměrné zastoupení ve sladké vodě (zejména jezerech) způsobuje množení řas a sinic Téměř všechny dusičnany jsou ve vodě dobře rozpustné.

Více informací o pojmu Ledek lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Ledek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ledek na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ledek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ledek ve Wikislovníku

Najít slovo Ledek ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ledek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ledek například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Ledek? resp. jaká je definice termínu Ledek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledek, odpověď na dotaz co je to Ledek?. Víte např. kdo to je Alan Walker? Znáte a víte kdo je Kate Moss? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.