Co je to?
Výraz, termín, definice slova Glycerin. Co znamená odborný pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je to Glycerin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Glycerin

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.


Co je to Glycerin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Glycerin. Co znamená odborný pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Glycerin s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Glycerin se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: Glycerin, lexikon, terminologie, názvosloví, pojem, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, přesný význam, slovník, slovo, heslo, odborné názvosloví, význam slova, synonymum, popis, formulace


Pojem Glycerin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glycerin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Glycerin na Youtube

Zkusit najít slovo Glycerin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Glycerin ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glycerin ve Wikimedia Commons

Hledat termín Glycerin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Glycerin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerin například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Glycerin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Richard Gere? Znáte a víte kdo je Antonín Dvořák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.