Co je to?
Odborný výraz, definice slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je Glycerin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Glycerin?

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.


Co je to Glycerin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Glycerin se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: definice, terminologie, lexikon, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, pojem, slovo, synonymum, terminus technicus, chemie, popis, wiki, chemie, slovník, význam pojmu


Pojem Glycerin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Glycerin?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Více informací o pojmu Glycerin lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Glycerin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glycerin ve Wikimedia Commons

Najít slovo Glycerin na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Glycerin na Youtube

Zkusit najít termín Glycerin ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Glycerin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerin například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Glycerin? resp. jaký je význam pojmu Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Marcel Zmožek? Znáte a víte kdo je Elton John? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Glycerin hledat i v jiných kategoriích (než chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.