Co je to?
Výraz, termín, definice slova Glycerin. Co znamená odborný pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je to Glycerin? Význam slova

Co znamená termín Glycerin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.


Co je to Glycerin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Glycerin. Co znamená odborný pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Glycerin se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: chemie, co to je, význam, definice, odborný výraz, chemie, přesný význam, terminus technicus, formulace, co znamená, terminologie, význam pojmu, popis, názvosloví, termín, synonymum, vysvětlení, heslo


Pojem Glycerin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glycerin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Více informací o slovu Glycerin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Glycerin na Youtube

Hledat výraz Glycerin na Google.cz

Zkusit najít termín Glycerin ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Glycerin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glycerin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Glycerin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Glycerin? resp. co znamená slovo Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Popleta? Znáte a víte kdo je Tomáš Klus? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.