Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je to Glycerin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Glycerin

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.


Co je to Glycerin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Glycerin? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Glycerin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: Glycerin, terminologie, význam slova, heslo, co je to Glycerin?, názvosloví, Chemie, co to je, wiki, definice, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, popis, vysvětlení, slovník, pojem, termín


Pojem Glycerin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Glycerin? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Glycerin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Glycerin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glycerin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Glycerin ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Glycerin na Google.cz

Najít výraz Glycerin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerin například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Glycerin? resp. co znamená slovo Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Bilbo Pytlík? Znáte a víte kdo je Antonín Dvořák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Glycerin v jiné sekci než Chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.