Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co to je Glycerin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Glycerin

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.


Co je to Glycerin? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Glycerin se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: slovník, co to je, termín, formulace, význam, přesný výraz, pojem, Glycerin, význam slova, odborné názvosloví, co je to Glycerin?, definice, definice pojmu, wiki, slovo, informace, chemie, synonymum


Pojem Glycerin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Glycerin?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Glycerin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Glycerin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Glycerin na Youtube

Zkusit najít termín Glycerin ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Glycerin ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glycerin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Glycerin? resp. co vlastně znamená slovo Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Mormon? Znáte a víte kdo je Christopher Nolan? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Glycerin i v jiné části webu než je kategorie chemie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.