Co je to?
Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Co je to Glycerin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Glycerin

Glycerin neboli glycerol je organická sloučenina, bezbarvá tekutina bez zápachu, která se vyskytuje v přírodních tucích. Chutná sladce. V potravinářství se používá jako sladidlo, ale jen v minimálním množství, protože je mírně jedovatý. Jeho hlavní využití je v kosmetickém průmyslu jako přísada do mýdel, krémů nebo zubních past. Používá se i jako přísada do výbušnin.


Co je to Glycerin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Glycerin. Co znamená pojem Glycerin z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Glycerin můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Glycerin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice, význam slova, popis, informace, co znamená, Chemie, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, definice pojmu, Glycerin, termín, přesný význam, vysvětlení, heslo, Chemie, pojem, co to je


Pojem Glycerin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glycerin? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glycerol neboli glycerín, systematickým názvem propan-1,2,3-triol, je hygroskopická bezbarvá viskózní kapalina bez zápachu, sladké chuti. Je důležitou organickou sloučeninou, neboť je ve formě svých esterů součástí tuků.

Pro více informací o heslu Glycerin zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Glycerin ve Wikizdrojích

Hledat termín Glycerin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Glycerin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Glycerin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glycerin ve Wikimedia Commons

Najít pojem Glycerin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glycerin například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Glycerin? resp. co znamená výraz Glycerin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glycerin, odpověď na dotaz co je to Glycerin?. Víte např. kdo to je Jaroslav Seifert? Znáte a víte kdo je Ludwig van Beethoven? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.