Co je to?
Definice výrazu Úzus. Co znamená odborný pojem Úzus z kategorie Latina?

Co to je Úzus? Význam slova

Co znamená termín Úzus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Úzus, jinak též zvyk, je pojmenování pro něco, co není zakotveno písemnou formou ani není povinné, ale všeobecně se respektuje a je uznáváno. Většinou se jedná o nějaká pravidla nebo zvyky.
Úzus může předcházet změnám současných norem nebo přispět k oficiální kodifikaci určitých pravidel. Nemusí však znamenat to nejlepší řešení. V právnické mluvě se jako úzus označuje zvykové právo, v dalších oblastech bývá zdrojem různých norem.


Co je to Úzus? Význam slova, termín, Definice výrazu Úzus. Co znamená odborný pojem Úzus z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Úzus? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Úzus je v kategorii Latina

Klíčová slova: význam slova, význam, pojem, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, Úzus, přesný výraz, definice, lexikon, Latina, odborný výraz, heslo, slovo, co je to Úzus?, popis, informace, wiki


Pojem Úzus je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Úzus?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Úzus (z latinského usus užití, dovednost, zvyk) neboli uzance je označení pro pravidlo či ustálený zvyk, který není povinný, psaný, ale v určité oblasti všeobecně přijímaný a respektovaný. Úzus může také spočívat v tom, že je obvyklé uznávat chování, které se liší oproti kodifikované normě. Úzus může být motivací či inspirací k vytvoření psané normy nebo ke změně existující (psaná norma může být zachycením stávajícího úzu). Pokud k nějakému jednání dochází na základě úzu, neznamená to nutně, že je to způsob nejsprávnější nebo nejlepší.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Úzus na Youtube

Najít pojem Úzus ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Úzus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Úzus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úzus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Úzus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Úzus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Úzus? resp. co přesně označuje termín Úzus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úzus, odpověď na dotaz co je to Úzus?. Víte např. kdo to je Tomáš Klus? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úzus v jiné sekci než Latina. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.