Co je to?
Definice výrazu Úzus. Co znamená odborný pojem Úzus z kategorie Latina?

Co to je Úzus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Úzus

Úzus, jinak též zvyk, je pojmenování pro něco, co není zakotveno písemnou formou ani není povinné, ale všeobecně se respektuje a je uznáváno. Většinou se jedná o nějaká pravidla nebo zvyky.
Úzus může předcházet změnám současných norem nebo přispět k oficiální kodifikaci určitých pravidel. Nemusí však znamenat to nejlepší řešení. V právnické mluvě se jako úzus označuje zvykové právo, v dalších oblastech bývá zdrojem různých norem.


Co je to Úzus? Význam slova, termín, Definice výrazu Úzus. Co znamená odborný pojem Úzus z kategorie Latina?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Úzus s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Úzus se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: termín, význam pojmu, lexikon, názvosloví, popis, odborné názvosloví, terminologie, přesný význam, formulace, heslo, definice pojmu, terminus technicus, definice, význam slova, přesný výraz, co je to Úzus?, wiki, význam


Pojem Úzus je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Úzus můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úzus (z latinského usus užití, dovednost, zvyk) neboli uzance je označení pro pravidlo či ustálený zvyk, který není povinný, psaný, ale v určité oblasti všeobecně přijímaný a respektovaný. Úzus může také spočívat v tom, že je obvyklé uznávat chování, které se liší oproti kodifikované normě. Úzus může být motivací či inspirací k vytvoření psané normy nebo ke změně existující (psaná norma může být zachycením stávajícího úzu). Pokud k nějakému jednání dochází na základě úzu, neznamená to nutně, že je to způsob nejsprávnější nebo nejlepší.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úzus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Úzus ve Wikislovníku

Najít výraz Úzus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Úzus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Úzus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Úzus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Úzus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Úzus? resp. co se skrývá pod slovem Úzus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úzus, odpověď na dotaz co je to Úzus?. Víte např. kdo to je Melancholik? Znáte a víte kdo je Obchodní zástupce? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Latina. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.