Co je to?
Definice výrazu, termínu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Co je to Biografie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Biografie?

Biografie je dílo, ve kterém je popisován celý život nějaké důležité postavy, osobnosti. Tento popis vzniká na podkladech – denících, osobní dokumentaci, archivních materiálech, zaznamenaných vzpomínkách a podobně.
Životopis se soustředí na průběh života a také na duševní pochody dané osobnosti. I když se v biografii mohou objevit smyšlenky, je většinou založena na reálných faktech.


Co je to Biografie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Biografie doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biografie se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: terminologie, význam slova, slovník, pojem, význam, informace, popis, terminus technicus, slovo, termín, přesný výraz, lexikon, definice pojmu, přesný význam, co znamená, Biografie, vysvětlení, co je to Biografie?


Pojem Biografie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Biografie v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Biografie ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Biografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Biografie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Biografie na Google.cz

Najít pojem Biografie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Biografie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Biografie? resp. co přesně znamená slovo Biografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biografie, odpověď na dotaz co je to Biografie?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Kreativec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Biografie v jiné sekci než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.