Co je to?
Definice výrazu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Co je Biografie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Biografie?

Biografie je dílo, ve kterém je popisován celý život nějaké důležité postavy, osobnosti. Tento popis vzniká na podkladech – denících, osobní dokumentaci, archivních materiálech, zaznamenaných vzpomínkách a podobně.
Životopis se soustředí na průběh života a také na duševní pochody dané osobnosti. I když se v biografii mohou objevit smyšlenky, je většinou založena na reálných faktech.


Co je to Biografie? Význam slova, termín, Definice výrazu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Biografie? s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Biografie je v sekci literatura

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, definice, názvosloví, terminologie, význam slova, co je to Biografie?, co znamená, význam, termín, lexikon, co to je, terminus technicus, informace, formulace, slovník, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Biografie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Biografie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biografie (z řeckého bios – život a grafein – psát) je rekonstrukce života významné osobnosti (umělec, politik, sportovec apod.), a to na základě archivních materiálů, deníků, osobních znalostí či vzpomínek. Na rozdíl od profesního životopisu v sobě spojuje vnější průběh života s vnitřním vývojem. Pojednává o činech, úspěších či díle vybrané osobnosti, avšak také, v mezích možností, o jejích motivech a povahových rysech. Biografie může částečně využívat fikci (např. biografický román), ovšem většinou se zakládá na reálných událostech. Autorizovaná biografie je psána s dovolením nebo za spolupráce osobnosti, autobiografie je přímo dílem člověka, jehož života se daná biografie týká. Většinou se nedá přesně odlišit od žánru pamětí (memoárů). Někdy je za podžánr autobiografie považován i publikovaný deník.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Biografie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Biografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Biografie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Biografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Biografie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Biografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Biografie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Biografie? resp. co je to Biografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biografie, odpověď na dotaz co je to Biografie?. Víte např. kdo to je Pastevec? Znáte a víte kdo je Martin Michal? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.