Co je to?
Definice výrazu, termínu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Co je to Biografie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Biografie?

Biografie je dílo, ve kterém je popisován celý život nějaké důležité postavy, osobnosti. Tento popis vzniká na podkladech – denících, osobní dokumentaci, archivních materiálech, zaznamenaných vzpomínkách a podobně.
Životopis se soustředí na průběh života a také na duševní pochody dané osobnosti. I když se v biografii mohou objevit smyšlenky, je většinou založena na reálných faktech.


Co je to Biografie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Biografie doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biografie se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: význam pojmu, definice, odborný výraz, informace, lexikon, wiki, co znamená, přesný význam, význam, Literatura, formulace, heslo, odborné názvosloví, pojem, popis, názvosloví, definice pojmu, synonymum


Pojem Biografie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Biografie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biografie (z řeckého bios – život a grafein – psát) je rekonstrukce života významné osobnosti (umělec, politik, sportovec apod.), a to na základě archivních materiálů, deníků, osobních znalostí či vzpomínek. Na rozdíl od profesního životopisu v sobě spojuje vnější průběh života s vnitřním vývojem. Pojednává o činech, úspěších či díle vybrané osobnosti, avšak také, v mezích možností, o jejích motivech a povahových rysech. Biografie může částečně využívat fikci (např. biografický román), ovšem většinou se zakládá na reálných událostech. Autorizovaná biografie je psána s dovolením nebo za spolupráce osobnosti, autobiografie je přímo dílem člověka, jehož života se daná biografie týká. Většinou se nedá přesně odlišit od žánru pamětí (memoárů). Někdy je za podžánr autobiografie považován i publikovaný deník.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biografie ve Wikimedia Commons

Najít termín Biografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Biografie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Biografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Biografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biografie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Biografie? resp. co přesně označuje termín Biografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biografie, odpověď na dotaz co je to Biografie?. Víte např. kdo to je Bolševik? Znáte a víte kdo je Teolog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.