Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Co je to Biografie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Biografie?

Biografie je dílo, ve kterém je popisován celý život nějaké důležité postavy, osobnosti. Tento popis vzniká na podkladech – denících, osobní dokumentaci, archivních materiálech, zaznamenaných vzpomínkách a podobně.
Životopis se soustředí na průběh života a také na duševní pochody dané osobnosti. I když se v biografii mohou objevit smyšlenky, je většinou založena na reálných faktech.


Co je to Biografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Biografie můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Biografie je v sekci literatura

Klíčová slova: lexikon, význam, názvosloví, slovník, co znamená, wiki, heslo, pojem, literatura, popis, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, terminus technicus, terminologie, co to je, význam slova, přesný význam


Pojem Biografie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biografie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Biografie (z řeckého bios – život a grafein – psát) je rekonstrukce života významné osobnosti (umělec, politik, sportovec apod.), a to na základě archivních materiálů, deníků, osobních znalostí či vzpomínek. Na rozdíl od profesního životopisu v sobě spojuje vnější průběh života s vnitřním vývojem. Pojednává o činech, úspěších či díle vybrané osobnosti, avšak také, v mezích možností, o jejích motivech a povahových rysech. Biografie může částečně využívat fikci (např. biografický román), ovšem většinou se zakládá na reálných událostech. Autorizovaná biografie je psána s dovolením nebo za spolupráce osobnosti, autobiografie je přímo dílem člověka, jehož života se daná biografie týká. Většinou se nedá přesně odlišit od žánru pamětí (memoárů). Někdy je za podžánr autobiografie považován i publikovaný deník.

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Biografie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Biografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Biografie na Youtube

Vyhledat heslo Biografie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Biografie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biografie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Biografie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Biografie? resp. co znamená Biografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biografie, odpověď na dotaz co je to Biografie?. Víte např. kdo to je Workoholik? Znáte a víte kdo je Alžběta Pomořanská? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Biografie hledat i v jiných kategoriích (než literatura) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.