Co je to?
Definice výrazu, termínu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Co je to Biografie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Biografie?

Biografie je dílo, ve kterém je popisován celý život nějaké důležité postavy, osobnosti. Tento popis vzniká na podkladech – denících, osobní dokumentaci, archivních materiálech, zaznamenaných vzpomínkách a podobně.
Životopis se soustředí na průběh života a také na duševní pochody dané osobnosti. I když se v biografii mohou objevit smyšlenky, je většinou založena na reálných faktech.


Co je to Biografie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Biografie můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biografie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, lexikon, význam, význam slova, význam pojmu, termín, informace, formulace, terminologie, pojem, co je to Biografie?, heslo, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, definice, vysvětlení, slovo


Pojem Biografie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Biografie můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Biografie (z řeckého bios – život a grafein – psát) je rekonstrukce života významné osobnosti (umělec, politik, sportovec apod.), a to na základě archivních materiálů, deníků, osobních znalostí či vzpomínek. Na rozdíl od profesního životopisu v sobě spojuje vnější průběh života s vnitřním vývojem. Pojednává o činech, úspěších či díle vybrané osobnosti, avšak také, v mezích možností, o jejích motivech a povahových rysech. Biografie může částečně využívat fikci (např. biografický román), ovšem většinou se zakládá na reálných událostech. Autorizovaná biografie je psána s dovolením nebo za spolupráce osobnosti, autobiografie je přímo dílem člověka, jehož života se daná biografie týká. Většinou se nedá přesně odlišit od žánru pamětí (memoárů). Někdy je za podžánr autobiografie považován i publikovaný deník.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Biografie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biografie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Biografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Biografie ve Wikizdrojích

Najít termín Biografie na Google.cz

Vyhledat pojem Biografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Biografie například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Biografie? resp. jaký je význam pojmu Biografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biografie, odpověď na dotaz co je to Biografie?. Víte např. kdo to je Mark Zuckerberg? Znáte a víte kdo je Kreativec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.