Co je to?
Definice výrazu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Co je Biografie?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Biografie?

Biografie je dílo, ve kterém je popisován celý život nějaké důležité postavy, osobnosti. Tento popis vzniká na podkladech – denících, osobní dokumentaci, archivních materiálech, zaznamenaných vzpomínkách a podobně.
Životopis se soustředí na průběh života a také na duševní pochody dané osobnosti. I když se v biografii mohou objevit smyšlenky, je většinou založena na reálných faktech.


Co je to Biografie? Význam slova, termín, Definice výrazu Biografie. Co znamená odborný pojem Biografie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Biografie můžete samozřejmě sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Biografie je v sekci literatura

Klíčová slova: definice, názvosloví, literatura, popis, co znamená, přesný význam, literatura, formulace, slovo, terminologie, význam pojmu, wiki, význam slova, lexikon, pojem, přesný výraz, informace, význam


Pojem Biografie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Biografie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biografie (z řeckého bios – život a grafein – psát) je rekonstrukce života významné osobnosti (umělec, politik, sportovec apod.), a to na základě archivních materiálů, deníků, osobních znalostí či vzpomínek. Na rozdíl od profesního životopisu v sobě spojuje vnější průběh života s vnitřním vývojem. Pojednává o činech, úspěších či díle vybrané osobnosti, avšak také, v mezích možností, o jejích motivech a povahových rysech. Biografie může částečně využívat fikci (např. biografický román), ovšem většinou se zakládá na reálných událostech. Autorizovaná biografie je psána s dovolením nebo za spolupráce osobnosti, autobiografie je přímo dílem člověka, jehož života se daná biografie týká. Většinou se nedá přesně odlišit od žánru pamětí (memoárů). Někdy je za podžánr autobiografie považován i publikovaný deník.

Pro více informací o heslu Biografie zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Biografie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Biografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Biografie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Biografie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Biografie na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Biografie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biografie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Biografie? resp. jaká je definice slova Biografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biografie, odpověď na dotaz co je to Biografie?. Víte např. kdo to je Památkář? Znáte a víte kdo je Jiří Beran? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, police knihy, biografie, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.