Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burek. Co znamená odborný pojem Burek z kategorie Jídlo?

Co je to Burek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Burek

Burek je označení typického balkánského pečiva. Jde o pečivo plněné, které se může péci nebo smažit. Jeho základem je tenké listové těsto, které se naplní sýrem, mletým masem či zeleninou. Druhy sýrů, které se nejčastěji používají, jsou feta, siren nebo kasar. Původ burku lze hledat n Osmanské říši v 15. nebo 16. století, kdy byl nedílnou součástí tamní kuchyně. Může se připravit jako jednotlivé kousky pečiva nebo upéct na pánvi a pak nakrájen na porce. Často se také na povrchu sype sezamový semínkem.
Kromě Balkánu je burek populární také v severní Africe. U jižních Slovanů lze najít pečivo, které bylo burkem inspirováno. Důvodem je častý kontakt s turkickými národy. Burek je též tradičním židovským pokrmem. V Turecku je toto pečivo velmi rozšířené, ovšem jako burek se označuje každý pokrm, k jehož přípravě bylo použito tenké listové těsto. Bývá často připravovaná jak točené ve tvaru hada, slovo bur – znamená stočit.


Co je to Burek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burek. Co znamená odborný pojem Burek z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Burek patří do sekce jídlo

Klíčová slova: přesný význam, wiki, co je to Burek?, co to je, odborný výraz, slovník, synonymum, slovo, popis, definice, formulace, vysvětlení, termín, definice pojmu, význam, pojem, terminologie, Burek


Pojem Burek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Burek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Burek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Burek na Youtube

Zkusit najít pojem Burek na Google.cz

Vyhledat termín Burek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Burek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Burek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Burek? resp. co znamená výraz Burek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burek, odpověď na dotaz co je to Burek?. Víte např. kdo to je Dabér? Znáte a víte kdo je Křemílek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Burek v jiné sekci než jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.