Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Perex. Co znamená pojem Perex z kategorie Literatura?

Co to je Perex? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Perex

Perex je žurnalistický pojem. Ve zpravodajství a v publicistice se používá jako název úvodu článku. Jde o kratší text obvykle v rozsahu do pěti vět. V perexu se má vzbudit čtenářova pozornost a zájem o další text článku. Naznačuje se tak, o čem text bude a čtenář se může rozhodnout, zda si celý text přečte.
Původně se takto označoval velký titulek, který vedl přes všechny sloupce na stránce novin.


Co je to Perex? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Perex. Co znamená pojem Perex z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Perex patří do sekce Literatura

Klíčová slova: pojem, Literatura, slovník, heslo, definice pojmu, co je to Perex?, synonymum, názvosloví, přesný význam, Perex, termín, odborné názvosloví, terminus technicus, Literatura, definice, odborný výraz, popis, wiki


Pojem Perex je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Perex ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Perex ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Perex ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Perex ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Perex ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Perex ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Perex například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Perex? resp. co označuje slovo Perex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perex, odpověď na dotaz co je to Perex?. Víte např. kdo to je Gauner? Znáte a víte kdo je Nohsled? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?