Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hydrosféra. Co znamená pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Co to je Hydrosféra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hydrosféra

Hydrosféra je název vodního obalu Země. Zahrnuje všechno vodstvo, které k zemi patří, tzn. vodu v živých organizmech, vodu v atmosféře, povrchové i podpovrchové vodstvo. Výzkumem hydrosféry se zabývají různé vědní disciplíny, především hydrologie a hydrogeologie, hydrogeografie a oceánografie. V hydrosféře probíhá neustálý koloběh vody, tento pohyb vody je jedním z předmětů bádání meteorologie a klimatologie.


Co je to Hydrosféra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hydrosféra. Co znamená pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hydrosféra? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hydrosféra je v sekci Věda

Klíčová slova: co je to Hydrosféra?, význam pojmu, popis, Hydrosféra, synonymum, definice pojmu, Věda, odborné názvosloví, lexikon, heslo, vysvětlení, terminologie, formulace, přesný výraz, informace, terminus technicus, slovník, odborný výraz


Pojem Hydrosféra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hydrosféra? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hydrosféra (vodní obal Země) představuje soubor všeho vodstva Země – tj. povrchové vody, podpovrchové vody, vody obsažené v atmosféře a vody v živých organismech. Celkové zásoby vody na Zemi činí asi 1 385 989 600 km³, z toho sladká voda představuje 2,530 %. Ve světovém oceánu je obsaženo asi 96,54 % slané vody a 2,5% sladké vody.

Koloběh vody

Koloběh vody v přírodě. Autor: USGS Georgia Water Science Center, překlad Ing. Petr Šercl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Koloběh vody v přírodě. Autor: USGS Georgia Water Science Center, překlad Ing. Petr Šercl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další zdroje informací

Hledat slovo Hydrosféra na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hydrosféra ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Hydrosféra ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Hydrosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hydrosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Hydrosféra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydrosféra například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hydrosféra? resp. co znamená výraz Hydrosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydrosféra, odpověď na dotaz co je to Hydrosféra?. Víte např. kdo to je Osvětlovač? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?