Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hydrosféra. Co znamená pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Co to je Hydrosféra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hydrosféra?

Hydrosféra je název vodního obalu Země. Zahrnuje všechno vodstvo, které k zemi patří, tzn. vodu v živých organizmech, vodu v atmosféře, povrchové i podpovrchové vodstvo. Výzkumem hydrosféry se zabývají různé vědní disciplíny, především hydrologie a hydrogeologie, hydrogeografie a oceánografie. V hydrosféře probíhá neustálý koloběh vody, tento pohyb vody je jedním z předmětů bádání meteorologie a klimatologie.


Co je to Hydrosféra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hydrosféra. Co znamená pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hydrosféra s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hydrosféra patří do kategorie Věda

Klíčová slova: wiki, význam slova, názvosloví, definice, formulace, Hydrosféra, význam pojmu, význam, heslo, odborné názvosloví, pojem, definice pojmu, vysvětlení, co je to Hydrosféra?, slovo, přesný výraz, informace, terminus technicus


Pojem Hydrosféra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hydrosféra? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hydrosféra (vodní obal Země) představuje soubor všeho vodstva Země – tj. povrchové vody, podpovrchové vody, vody obsažené v atmosféře a vody v živých organismech. Celkové zásoby vody na Zemi činí asi 1 385 989 600 km³, z toho sladká voda představuje 2,530 %. Ve světovém oceánu je obsaženo asi 96,54 % slané vody a 2,5% sladké vody.

Pro další informace o termínu Hydrosféra zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Hydrosféra ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hydrosféra ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hydrosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Hydrosféra na Google.cz

Vyhledat heslo Hydrosféra ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Hydrosféra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydrosféra například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Hydrosféra? resp. co to je Hydrosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydrosféra, odpověď na dotaz co je to Hydrosféra?. Víte např. kdo to je Honimír? Znáte a víte kdo je Leona Machálková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?