Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hydrosféra. Co znamená odborný pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Co je Hydrosféra? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hydrosféra

Hydrosféra je název vodního obalu Země. Zahrnuje všechno vodstvo, které k zemi patří, tzn. vodu v živých organizmech, vodu v atmosféře, povrchové i podpovrchové vodstvo. Výzkumem hydrosféry se zabývají různé vědní disciplíny, především hydrologie a hydrogeologie, hydrogeografie a oceánografie. V hydrosféře probíhá neustálý koloběh vody, tento pohyb vody je jedním z předmětů bádání meteorologie a klimatologie.


Co je to Hydrosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hydrosféra. Co znamená odborný pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Hydrosféra můžete sdílet se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Hydrosféra je v kategorii věda

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Hydrosféra?, odborné názvosloví, definice, věda, přesný význam, terminus technicus, pojem, odborný výraz, Hydrosféra, názvosloví, informace, co znamená, wiki, heslo, lexikon, vysvětlení, co to je


Pojem Hydrosféra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hydrosféra dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydrosféra (vodní obal Země) představuje soubor všeho vodstva Země – tj. povrchové vody, podpovrchové vody, vody obsažené v atmosféře a vody v živých organismech. Celkové zásoby vody na Zemi činí asi 1 385 989 600 km³, z toho sladká voda představuje 2,530 %. Ve světovém oceánu je obsaženo asi 96,54 % slané vody a 2,5% sladké vody.

Koloběh vody

Koloběh vody v přírodě. Autor: USGS Georgia Water Science Center, překlad Ing. Petr Šercl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Koloběh vody v přírodě. Autor: USGS Georgia Water Science Center, překlad Ing. Petr Šercl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Hydrosféra na Youtube

Hledat termín Hydrosféra ve Wikislovníku

Zkusit najít Hydrosféra ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Hydrosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Hydrosféra na Google.cz

Zkusit najít frázi Hydrosféra na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydrosféra například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Hydrosféra? resp. co znamená výraz Hydrosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydrosféra, odpověď na dotaz co je to Hydrosféra?. Víte např. kdo to je Vágus? Znáte a víte kdo je Aleš Háma? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Hydrosféra i v jiné části webu než je kategorie věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?