Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hydrosféra. Co znamená pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Co to je Hydrosféra? Význam slova

Co znamená termín Hydrosféra? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hydrosféra je název vodního obalu Země. Zahrnuje všechno vodstvo, které k zemi patří, tzn. vodu v živých organizmech, vodu v atmosféře, povrchové i podpovrchové vodstvo. Výzkumem hydrosféry se zabývají různé vědní disciplíny, především hydrologie a hydrogeologie, hydrogeografie a oceánografie. V hydrosféře probíhá neustálý koloběh vody, tento pohyb vody je jedním z předmětů bádání meteorologie a klimatologie.


Co je to Hydrosféra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hydrosféra. Co znamená pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hydrosféra sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hydrosféra patří do sekce Věda

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, význam slova, popis, vysvětlení, definice pojmu, termín, Věda, odborný výraz, význam, slovník, co je to Hydrosféra?, slovo, přesný význam, co znamená, co to je, pojem, Hydrosféra


Pojem Hydrosféra je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hydrosféra? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hydrosféra (vodní obal Země) představuje soubor všeho vodstva Země – tj. povrchové vody, podpovrchové vody, vody obsažené v atmosféře a vody v živých organismech. Celkové zásoby vody na Zemi činí asi 1 385 989 600 km³, z toho sladká voda představuje 2,530 %. Ve světovém oceánu je obsaženo asi 96,54 % slané vody a 2,5% sladké vody.

Koloběh vody

Koloběh vody v přírodě. Autor: USGS Georgia Water Science Center, překlad Ing. Petr Šercl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Koloběh vody v přírodě. Autor: USGS Georgia Water Science Center, překlad Ing. Petr Šercl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hydrosféra ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hydrosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Hydrosféra ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Hydrosféra ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Hydrosféra ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Hydrosféra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydrosféra například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hydrosféra? resp. jaký je význam slova Hydrosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydrosféra, odpověď na dotaz co je to Hydrosféra?. Víte např. kdo to je Zbyněk Stanjura? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?