Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hydrosféra. Co znamená odborný pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Co je to Hydrosféra? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hydrosféra

Hydrosféra je název vodního obalu Země. Zahrnuje všechno vodstvo, které k zemi patří, tzn. vodu v živých organizmech, vodu v atmosféře, povrchové i podpovrchové vodstvo. Výzkumem hydrosféry se zabývají různé vědní disciplíny, především hydrologie a hydrogeologie, hydrogeografie a oceánografie. V hydrosféře probíhá neustálý koloběh vody, tento pohyb vody je jedním z předmětů bádání meteorologie a klimatologie.


Co je to Hydrosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hydrosféra. Co znamená odborný pojem Hydrosféra z kategorie Věda?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hydrosféra doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Hydrosféra se nachází v sekci věda

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, synonymum, význam slova, terminus technicus, slovo, co to je, vysvětlení, co znamená, význam, Hydrosféra, co je to Hydrosféra?, význam pojmu, přesný význam, termín, definice pojmu, informace, pojem


Pojem Hydrosféra je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hydrosféra? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydrosféra (vodní obal Země) představuje soubor všeho vodstva Země – tj. povrchové vody, podpovrchové vody, vody obsažené v atmosféře a vody v živých organismech. Celkové zásoby vody na Zemi činí asi 1 385 989 600 km³, z toho sladká voda představuje 2,530 %. Ve světovém oceánu je obsaženo asi 96,54 % slané vody a 2,5% sladké vody.

Koloběh vody

Koloběh vody v přírodě. Autor: USGS Georgia Water Science Center, překlad Ing. Petr Šercl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Koloběh vody v přírodě. Autor: USGS Georgia Water Science Center, překlad Ing. Petr Šercl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Pro více informací o heslu Hydrosféra zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Hydrosféra ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Hydrosféra na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hydrosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Hydrosféra na Google.cz

Vyhledat termín Hydrosféra ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Hydrosféra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hydrosféra například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hydrosféra? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hydrosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hydrosféra, odpověď na dotaz co je to Hydrosféra?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Josef Zíma? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?