Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kořen slova. Co znamená pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Co to je Kořen slova? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kořen slova

Kořen slova je jazykovědný pojem. Kořen je ta část slova, která je nositelem základního významu. Tento základ již nelze dále dělit na jednotky, které by měly význam. Kořen slova a jeho význam je možno pozměňovat a upravovat přidáváním předpon a přípon nebo spojením s dalšími kořeny. Tak vznikají nová slova a dochází k posunu původního významu. Ke kořenu slova se mohou přidávat i koncovky, které vyjadřují mluvnické kategorie, ale nemění význam.


Co je to Kořen slova? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kořen slova. Co znamená pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kořen slova? s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Kořen slova je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: formulace, slovník, wiki, přesný význam, informace, význam slova, Český jazyk, co je to Kořen slova?, význam pojmu, slovo, odborný výraz, vysvětlení, význam, terminologie, lexikon, názvosloví, Český jazyk, co to je


Pojem Kořen slova je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kořen slova? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kořen v lingvistice označuje jednotlivý morfém slova, který nese základní význam. Nelze ho dále členit na menší významové jednotky. Přidáváním předpon a přípon a spojováním s jinými kořeny se vytvářejí nová slova a modifikuje původní význam. Z jednoho nebo více kořenů, případně i z jedné nebo více předpon a přípon, se skládá kmen slova.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Kořen slova ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kořen slova ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kořen slova ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kořen slova ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Kořen slova ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kořen slova ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kořen slova například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kořen slova? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kořen slova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kořen slova, odpověď na dotaz co je to Kořen slova?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar II? Znáte a víte kdo je Jan Chvojka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kořen slova i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?