Co je to?
Definice výrazu Kořen slova. Co znamená odborný pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Co to je Kořen slova? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kořen slova?

Kořen slova je jazykovědný pojem. Kořen je ta část slova, která je nositelem základního významu. Tento základ již nelze dále dělit na jednotky, které by měly význam. Kořen slova a jeho význam je možno pozměňovat a upravovat přidáváním předpon a přípon nebo spojením s dalšími kořeny. Tak vznikají nová slova a dochází k posunu původního významu. Ke kořenu slova se mohou přidávat i koncovky, které vyjadřují mluvnické kategorie, ale nemění význam.


Co je to Kořen slova? Význam slova, termín, Definice výrazu Kořen slova. Co znamená odborný pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kořen slova? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kořen slova je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: formulace, synonymum, názvosloví, Kořen slova, slovník, definice pojmu, co to je, pojem, vysvětlení, slovo, termín, Český jazyk, terminus technicus, význam slova, definice, lexikon, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Kořen slova je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kořen slova píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kořen v lingvistice označuje jednotlivý morfém slova, který nese základní význam. Nelze ho dále členit na menší významové jednotky. Přidáváním předpon a přípon a spojováním s jinými kořeny se vytvářejí nová slova a modifikuje původní význam. Z jednoho nebo více kořenů, případně i z jedné nebo více předpon a přípon, se skládá kmen slova.

Jiné informační zdroje o pojmu Kořen slova

Vyhledat heslo Kořen slova ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kořen slova ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kořen slova ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kořen slova na Youtube

Najít slovo Kořen slova ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kořen slova ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kořen slova například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kořen slova? resp. co znamená Kořen slova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kořen slova, odpověď na dotaz co je to Kořen slova?. Víte např. kdo to je Choť? Znáte a víte kdo je Jáchym Topol? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Kořen slova hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?