Co je to?
Definice výrazu Kořen slova. Co znamená odborný pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Co to je Kořen slova? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kořen slova?

Kořen slova je jazykovědný pojem. Kořen je ta část slova, která je nositelem základního významu. Tento základ již nelze dále dělit na jednotky, které by měly význam. Kořen slova a jeho význam je možno pozměňovat a upravovat přidáváním předpon a přípon nebo spojením s dalšími kořeny. Tak vznikají nová slova a dochází k posunu původního významu. Ke kořenu slova se mohou přidávat i koncovky, které vyjadřují mluvnické kategorie, ale nemění význam.


Co je to Kořen slova? Význam slova, termín, Definice výrazu Kořen slova. Co znamená odborný pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kořen slova se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, definice pojmu, význam pojmu, odborné názvosloví, význam, definice, co znamená, Český jazyk, formulace, co je to Kořen slova?, heslo, odborný výraz, Český jazyk, termín, terminus technicus, slovo, wiki


Pojem Kořen slova je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kořen slova?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kořen v lingvistice označuje jednotlivý morfém slova, který nese základní význam. Nelze ho dále členit na menší významové jednotky. Přidáváním předpon a přípon a spojováním s jinými kořeny se vytvářejí nová slova a modifikuje původní význam. Z jednoho nebo více kořenů, případně i z jedné nebo více předpon a přípon, se skládá kmen slova.

Více informací o slovu Kořen slova doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Kořen slova ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kořen slova ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Kořen slova ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kořen slova ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Kořen slova ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kořen slova ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kořen slova například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kořen slova? resp. co přesně označuje termín Kořen slova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kořen slova, odpověď na dotaz co je to Kořen slova?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Olga Lounová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?