Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kořen slova. Co znamená odborný pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Co je to Kořen slova? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kořen slova?

Kořen slova je jazykovědný pojem. Kořen je ta část slova, která je nositelem základního významu. Tento základ již nelze dále dělit na jednotky, které by měly význam. Kořen slova a jeho význam je možno pozměňovat a upravovat přidáváním předpon a přípon nebo spojením s dalšími kořeny. Tak vznikají nová slova a dochází k posunu původního významu. Ke kořenu slova se mohou přidávat i koncovky, které vyjadřují mluvnické kategorie, ale nemění význam.


Co je to Kořen slova? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kořen slova. Co znamená odborný pojem Kořen slova z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kořen slova? Potom se o definici podělte se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kořen slova se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, odborný výraz, definice pojmu, slovo, lexikon, přesný význam, vysvětlení, co to je, názvosloví, termín, synonymum, význam slova, pojem, informace, formulace, wiki, heslo, Český jazyk


Pojem Kořen slova je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kořen slova? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kořen v lingvistice označuje jednotlivý morfém slova, který nese základní význam. Nelze ho dále členit na menší významové jednotky. Přidáváním předpon a přípon a spojováním s jinými kořeny se vytvářejí nová slova a modifikuje původní význam. Z jednoho nebo více kořenů, případně i z jedné nebo více předpon a přípon, se skládá kmen slova.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kořen slova v následujících zdrojích

Hledat pojem Kořen slova na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kořen slova ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kořen slova ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kořen slova ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Kořen slova ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Kořen slova ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kořen slova například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kořen slova? resp. co znamená Kořen slova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kořen slova, odpověď na dotaz co je to Kořen slova?. Víte např. kdo to je Skřítek? Znáte a víte kdo je Olga Lounová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?