Co je to?
Definice výrazu Kuskus. Co znamená odborný pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Co to je Kuskus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kuskus

Při návštěvě severní Afriky se jistě setkáte s jídlem nazvaným kuskus. Jde o krupici vyrobenou z prosa, ječmene nebo pšenice. Kuskus se během přípravy nevaří, ale přelévá se vařícím pokrmem nebo vodou. S kuskusem se můžete setkat nejčastěji jako s přílohou, nicméně v některých částech světa ho připravují jako hlavní pokrm. Zjednodušeně se dá říct, že co severoafrická země, to jiný způsob přípravy kuskusu.


Co je to Kuskus? Význam slova, termín, Definice výrazu Kuskus. Co znamená odborný pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kuskus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Kuskus patří do sekce jídlo

Klíčová slova: synonymum, termín, lexikon, heslo, odborné názvosloví, přesný výraz, definice, wiki, jídlo, Kuskus, co je to Kuskus?, význam slova, terminus technicus, význam, vysvětlení, formulace, definice pojmu, popis


Pojem Kuskus je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kuskus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kuskus (Couscous nebo Cous Cous, je slovo převzaté z berberského suksu a kseksou, كسكسي, z arabštiny) je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem.

Kuskus

Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay
Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Kuskus lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Kuskus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kuskus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Kuskus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Kuskus na Google.cz

Hledat videa s názvem Kuskus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kuskus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kuskus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kuskus? resp. co vlastně znamená slovo Kuskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kuskus, odpověď na dotaz co je to Kuskus?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?