Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kuskus. Co znamená pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Co je to Kuskus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kuskus

Při návštěvě severní Afriky se jistě setkáte s jídlem nazvaným kuskus. Jde o krupici vyrobenou z prosa, ječmene nebo pšenice. Kuskus se během přípravy nevaří, ale přelévá se vařícím pokrmem nebo vodou. S kuskusem se můžete setkat nejčastěji jako s přílohou, nicméně v některých částech světa ho připravují jako hlavní pokrm. Zjednodušeně se dá říct, že co severoafrická země, to jiný způsob přípravy kuskusu.


Co je to Kuskus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kuskus. Co znamená pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kuskus patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: popis, přesný výraz, význam pojmu, co je to Kuskus?, heslo, Kuskus, přesný význam, Jídlo, terminologie, slovník, formulace, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, slovo, názvosloví, synonymum, informace


Pojem Kuskus je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kuskus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kuskus (Couscous nebo Cous Cous, je slovo převzaté z berberského suksu a kseksou, كسكسي, z arabštiny) je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem.

Kuskus

Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay
Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kuskus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kuskus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kuskus ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kuskus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kuskus na Youtube

Zkusit najít heslo Kuskus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kuskus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kuskus? resp. jaký je význam pojmu Kuskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kuskus, odpověď na dotaz co je to Kuskus?. Víte např. kdo to je Jaroslava Pokorná Jermanová? Znáte a víte kdo je Korektor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?