Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kuskus. Co znamená pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Co je to Kuskus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kuskus?

Při návštěvě severní Afriky se jistě setkáte s jídlem nazvaným kuskus. Jde o krupici vyrobenou z prosa, ječmene nebo pšenice. Kuskus se během přípravy nevaří, ale přelévá se vařícím pokrmem nebo vodou. S kuskusem se můžete setkat nejčastěji jako s přílohou, nicméně v některých částech světa ho připravují jako hlavní pokrm. Zjednodušeně se dá říct, že co severoafrická země, to jiný způsob přípravy kuskusu.


Co je to Kuskus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kuskus. Co znamená pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kuskus sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kuskus je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: pojem, názvosloví, popis, terminus technicus, slovo, co znamená, informace, přesný význam, synonymum, formulace, heslo, lexikon, co to je, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, Kuskus


Pojem Kuskus je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kuskus?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kuskus (Couscous nebo Cous Cous, je slovo převzaté z berberského suksu a kseksou, كسكسي, z arabštiny) je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem.

Kuskus

Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay
Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Kuskus

Zkusit najít termín Kuskus ve Wikislovníku

Hledat termín Kuskus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Kuskus na Google.cz

Hledat výraz Kuskus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kuskus ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kuskus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kuskus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kuskus? resp. co to je Kuskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kuskus, odpověď na dotaz co je to Kuskus?. Víte např. kdo to je Petr Mrázek? Znáte a víte kdo je Arborista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?