Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kuskus. Co znamená odborný pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Co je to Kuskus? Význam slova

Co znamená termín Kuskus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Při návštěvě severní Afriky se jistě setkáte s jídlem nazvaným kuskus. Jde o krupici vyrobenou z prosa, ječmene nebo pšenice. Kuskus se během přípravy nevaří, ale přelévá se vařícím pokrmem nebo vodou. S kuskusem se můžete setkat nejčastěji jako s přílohou, nicméně v některých částech světa ho připravují jako hlavní pokrm. Zjednodušeně se dá říct, že co severoafrická země, to jiný způsob přípravy kuskusu.


Co je to Kuskus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kuskus. Co znamená odborný pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Kuskus je v sekci jídlo

Klíčová slova: synonymum, formulace, heslo, odborné názvosloví, slovo, Kuskus, vysvětlení, slovník, popis, význam slova, přesný výraz, terminus technicus, definice, informace, význam pojmu, terminologie, co je to Kuskus?, pojem


Pojem Kuskus je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kuskus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kuskus (Couscous nebo Cous Cous, je slovo převzaté z berberského suksu a kseksou, كسكسي, z arabštiny) je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem.

Kuskus

Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay
Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Kuskus

Vyhledat pojem Kuskus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kuskus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kuskus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Kuskus ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kuskus ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Kuskus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kuskus například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kuskus? resp. co znamená slovo Kuskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kuskus, odpověď na dotaz co je to Kuskus?. Víte např. kdo to je Archivář? Znáte a víte kdo je Arborista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?