Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kuskus. Co znamená pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Co je to Kuskus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kuskus?

Při návštěvě severní Afriky se jistě setkáte s jídlem nazvaným kuskus. Jde o krupici vyrobenou z prosa, ječmene nebo pšenice. Kuskus se během přípravy nevaří, ale přelévá se vařícím pokrmem nebo vodou. S kuskusem se můžete setkat nejčastěji jako s přílohou, nicméně v některých částech světa ho připravují jako hlavní pokrm. Zjednodušeně se dá říct, že co severoafrická země, to jiný způsob přípravy kuskusu.


Co je to Kuskus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kuskus. Co znamená pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kuskus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kuskus patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: termín, slovník, co znamená, co to je, synonymum, odborné názvosloví, definice, heslo, popis, wiki, slovo, názvosloví, definice pojmu, co je to Kuskus?, Jídlo, pojem, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Kuskus je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kuskus píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kuskus (Couscous nebo Cous Cous, je slovo převzaté z berberského suksu a kseksou, كسكسي, z arabštiny) je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem.

Kuskus

Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay
Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Kuskus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kuskus ve Wikimedia Commons

Najít slovo Kuskus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kuskus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kuskus na Youtube

Hledat termín Kuskus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kuskus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kuskus? resp. co znamená výraz Kuskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kuskus, odpověď na dotaz co je to Kuskus?. Víte např. kdo to je Yvetta Blanarovičová? Znáte a víte kdo je Korektor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?