Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kuskus. Co znamená pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Co je to Kuskus? Význam slova

Co znamená termín Kuskus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Při návštěvě severní Afriky se jistě setkáte s jídlem nazvaným kuskus. Jde o krupici vyrobenou z prosa, ječmene nebo pšenice. Kuskus se během přípravy nevaří, ale přelévá se vařícím pokrmem nebo vodou. S kuskusem se můžete setkat nejčastěji jako s přílohou, nicméně v některých částech světa ho připravují jako hlavní pokrm. Zjednodušeně se dá říct, že co severoafrická země, to jiný způsob přípravy kuskusu.


Co je to Kuskus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kuskus. Co znamená pojem Kuskus z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kuskus sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kuskus patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, informace, přesný význam, terminus technicus, vysvětlení, co znamená, definice, odborné názvosloví, termín, význam slova, co to je, význam pojmu, co je to Kuskus?, Jídlo, význam, synonymum, popis


Pojem Kuskus je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kuskus?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kuskus (Couscous nebo Cous Cous, je slovo převzaté z berberského suksu a kseksou, كسكسي, z arabštiny) je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem.

Kuskus

Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay
Ilustrační Kuskusu na talíři. Zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kuskus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kuskus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Kuskus ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kuskus ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kuskus ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kuskus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kuskus například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kuskus? resp. co znamená slovo Kuskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kuskus, odpověď na dotaz co je to Kuskus?. Víte např. kdo to je Riccardo Fogli? Znáte a víte kdo je Arborista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kuskus v jiné sekci než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?