Co je to?
Definice odborného termínu, slova Škrob. Co znamená pojem Škrob z kategorie Jídlo?

Co je to Škrob? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Škrob?

Škrob je látka vytvářená rostlinami. Jedná se o polysacharid z amylázy a amylopektinu. V buňkách některých druhů rostlin se vyskytují škrobová zrna, z nichž lze škrob získat. Tato zrna vznikají díky fotosyntéze rostliny. Největší obsah škrobu mají pšenice, brambory, rýže a také kukuřice.
Podle mateřské rostliny lze také určovat druhy škrobu. Škrob je prášek bílé barvy, nemá žádnou chuť ani vůni a nelze ho rozpouštět ve studené vodě. Rozkládá se prostřednictvím enzymů na sacharidy. Škrob se využívá především v potravinářství, při výrobě léků a také v průmyslu.


Co je to Škrob? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Škrob. Co znamená pojem Škrob z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Škrob? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Škrob je v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, slovo, informace, přesný výraz, pojem, co to je, názvosloví, co je to Škrob?, co znamená, formulace, Škrob, význam slova, wiki, přesný význam, význam, terminologie


Pojem Škrob je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Škrob?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Škrob (amylum) je makromolekulární látka (konkrétně směs polysacharidů glukanů) syntetizovaná rostlinami. Je to bílý prášek bez chuti a vůně, nerozpustný ve studené vodě. Jedná se o konečný produkt fotosyntézy rostlin.

Hledejte pojem Škrob v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Škrob ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Škrob ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Škrob ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Škrob na Google.cz

Vyhledat slovo Škrob ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Škrob ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrob například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Škrob? resp. jaká je definice termínu Škrob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrob, odpověď na dotaz co je to Škrob?. Víte např. kdo to je Velký vezír? Znáte a víte kdo je Štefan Švec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.