Co je to?
Definice výrazu, termínu Škrob. Co znamená odborný pojem Škrob z kategorie Jídlo?

Co je to Škrob? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Škrob

Škrob je látka vytvářená rostlinami. Jedná se o polysacharid z amylázy a amylopektinu. V buňkách některých druhů rostlin se vyskytují škrobová zrna, z nichž lze škrob získat. Tato zrna vznikají díky fotosyntéze rostliny. Největší obsah škrobu mají pšenice, brambory, rýže a také kukuřice.
Podle mateřské rostliny lze také určovat druhy škrobu. Škrob je prášek bílé barvy, nemá žádnou chuť ani vůni a nelze ho rozpouštět ve studené vodě. Rozkládá se prostřednictvím enzymů na sacharidy. Škrob se využívá především v potravinářství, při výrobě léků a také v průmyslu.


Co je to Škrob? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Škrob. Co znamená odborný pojem Škrob z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Škrob? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Škrob je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, popis, definice pojmu, heslo, Jídlo, Jídlo, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, formulace, lexikon, slovník, co znamená, co to je, přesný význam, informace, termín


Pojem Škrob je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Škrob dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Škrob (amylum) je makromolekulární látka (konkrétně směs polysacharidů glukanů) syntetizovaná rostlinami. Je to bílý prášek bez chuti a vůně, nerozpustný ve studené vodě. Jedná se o konečný produkt fotosyntézy rostlin.

Více informací o slovu Škrob doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Škrob ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Škrob ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Škrob na Youtube

Vyhledat slovo Škrob ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Škrob ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Škrob ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrob například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Škrob? resp. co se přesně ukrývá za slovem Škrob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrob, odpověď na dotaz co je to Škrob?. Víte např. kdo to je Kamil Střihavka? Znáte a víte kdo je Emil Zátopek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.