Co je to?
Definice výrazu, termínu Škrob. Co znamená odborný pojem Škrob z kategorie Jídlo?

Co je to Škrob? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Škrob

Škrob je látka vytvářená rostlinami. Jedná se o polysacharid z amylázy a amylopektinu. V buňkách některých druhů rostlin se vyskytují škrobová zrna, z nichž lze škrob získat. Tato zrna vznikají díky fotosyntéze rostliny. Největší obsah škrobu mají pšenice, brambory, rýže a také kukuřice.
Podle mateřské rostliny lze také určovat druhy škrobu. Škrob je prášek bílé barvy, nemá žádnou chuť ani vůni a nelze ho rozpouštět ve studené vodě. Rozkládá se prostřednictvím enzymů na sacharidy. Škrob se využívá především v potravinářství, při výrobě léků a také v průmyslu.


Co je to Škrob? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Škrob. Co znamená odborný pojem Škrob z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Škrob sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Škrob je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: wiki, formulace, definice, co to je, odborné názvosloví, přesný význam, Jídlo, termín, názvosloví, význam, informace, pojem, slovo, Jídlo, Škrob, přesný výraz, terminus technicus, terminologie


Pojem Škrob je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Škrob píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Škrob (amylum) je makromolekulární látka (konkrétně směs polysacharidů glukanů) syntetizovaná rostlinami. Je to bílý prášek bez chuti a vůně, nerozpustný ve studené vodě. Jedná se o konečný produkt fotosyntézy rostlin.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Škrob ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Škrob ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Škrob na Google.cz

Hledat pojem Škrob ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Škrob ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Škrob ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Škrob například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Škrob? resp. co označuje slovo Škrob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Škrob, odpověď na dotaz co je to Škrob?. Víte např. kdo to je Krupiér? Znáte a víte kdo je Emil Zátopek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.