Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Co je Hrdobec?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hrdobec

Hrdobec je výraz, který je dobře známý díky proslavené hlášce z filmu Marečku, podejte mi pero. Ve zmíněné scéně se učitel češtiny ptá na význam slova "hrdobci". Je to básnický výraz, který použil básník Jan Neruda ve své básni Jak lvové bijem o mříže ze sbírky Písně kosmické a označuje hrdého, pyšného člověka. Dotázaný student však nesprávně uvádí, že v jednotném čísle má slovo podobu hrdobec (správně je hrdobce) a tvrdí, že se jedná o brouka hovnivála.


Co je to Hrdobec? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hrdobec se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: informace, odborný výraz, formulace, wiki, terminologie, pojem, význam pojmu, termín, heslo, popis, lexikon, definice, definice pojmu, literatura, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo, přesný výraz


Pojem Hrdobec je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hrdobec? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hrdobec je prostřednictvím filmu Marečku, podejte mi pero! zpopularizovaný chybný tvar slova hrdobce, okazionalismu použitého v množném čísle Janem Nerudou v básni Jak lvové bijem o mříže (sbírka Písně kosmické, 1878). Hrdobce (podstatné jméno, mužský rod, vzor soudce) zde značí hrdého člověka, hrdopýška. Hrdobec měl být podle mylného výkladu filmových postav pracovníků továrny systematickým biologickým názvem brouka hovnivála.

Další zdroje informací

Hledat slovo Hrdobec ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hrdobec na Google.cz

Vyhledat heslo Hrdobec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hrdobec ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hrdobec na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrdobec ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdobec například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teďka už zajisté víte co je to Hrdobec? resp. co vlastně znamená slovo Hrdobec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdobec, odpověď na dotaz co je to Hrdobec?. Víte např. kdo to je Alena Vránová? Znáte a víte kdo je Žokej? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Hrdobec i v jiné sekci než je kategorie literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.