Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Co je to Hrdobec? Význam slova

Co znamená termín Hrdobec? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hrdobec je výraz, který je dobře známý díky proslavené hlášce z filmu Marečku, podejte mi pero. Ve zmíněné scéně se učitel češtiny ptá na význam slova "hrdobci". Je to básnický výraz, který použil básník Jan Neruda ve své básni Jak lvové bijem o mříže ze sbírky Písně kosmické a označuje hrdého, pyšného člověka. Dotázaný student však nesprávně uvádí, že v jednotném čísle má slovo podobu hrdobec (správně je hrdobce) a tvrdí, že se jedná o brouka hovnivála.


Co je to Hrdobec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hrdobec? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hrdobec je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminologie, slovník, synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, význam slova, Literatura, vysvětlení, definice pojmu, názvosloví, Literatura, definice, význam, význam pojmu, co je to Hrdobec?, co znamená, odborný výraz, termín


Pojem Hrdobec je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hrdobec? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hrdobec je prostřednictvím filmu Marečku, podejte mi pero! zpopularizovaný chybný tvar slova hrdobce, okazionalismu použitého v množném čísle Janem Nerudou v básni Jak lvové bijem o mříže (sbírka Písně kosmické, 1878). Hrdobce (podstatné jméno, mužský rod, vzor soudce) zde značí hrdého člověka, hrdopýška. Hrdobec měl být podle mylného výkladu filmových postav pracovníků továrny systematickým biologickým názvem brouka hovnivála.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrdobec ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Hrdobec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Hrdobec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Hrdobec ve Wikizdrojích

Hledat výraz Hrdobec ve Wikislovníku

Najít termín Hrdobec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdobec například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hrdobec? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hrdobec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdobec, odpověď na dotaz co je to Hrdobec?. Víte např. kdo to je Steve Buscemi? Znáte a víte kdo je Chazan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.