Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Co je to Hrdobec? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hrdobec

Hrdobec je výraz, který je dobře známý díky proslavené hlášce z filmu Marečku, podejte mi pero. Ve zmíněné scéně se učitel češtiny ptá na význam slova "hrdobci". Je to básnický výraz, který použil básník Jan Neruda ve své básni Jak lvové bijem o mříže ze sbírky Písně kosmické a označuje hrdého, pyšného člověka. Dotázaný student však nesprávně uvádí, že v jednotném čísle má slovo podobu hrdobec (správně je hrdobce) a tvrdí, že se jedná o brouka hovnivála.


Co je to Hrdobec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hrdobec je v kategorii Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, terminologie, Literatura, co je to Hrdobec?, slovník, přesný význam, význam, lexikon, termín, informace, význam slova, formulace, Hrdobec, vysvětlení, přesný výraz, wiki, co znamená


Pojem Hrdobec je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hrdobec? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hrdobec je prostřednictvím filmu Marečku, podejte mi pero! zpopularizovaný chybný tvar slova hrdobce, okazionalismu použitého v množném čísle Janem Nerudou v básni Jak lvové bijem o mříže (sbírka Písně kosmické, 1878). Hrdobce (podstatné jméno, mužský rod, vzor soudce) zde značí hrdého člověka, hrdopýška. Hrdobec měl být podle mylného výkladu filmových postav pracovníků továrny systematickým biologickým názvem brouka hovnivála.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrdobec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Hrdobec ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Hrdobec na Google.cz

Vyhledat termín Hrdobec ve Wikislovníku

Najít termín Hrdobec ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Hrdobec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdobec například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hrdobec? resp. jaká je definice slova Hrdobec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdobec, odpověď na dotaz co je to Hrdobec?. Víte např. kdo to je Gerontofil? Znáte a víte kdo je Chazan? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.