Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Co je to Hrdobec? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hrdobec

Hrdobec je výraz, který je dobře známý díky proslavené hlášce z filmu Marečku, podejte mi pero. Ve zmíněné scéně se učitel češtiny ptá na význam slova "hrdobci". Je to básnický výraz, který použil básník Jan Neruda ve své básni Jak lvové bijem o mříže ze sbírky Písně kosmické a označuje hrdého, pyšného člověka. Dotázaný student však nesprávně uvádí, že v jednotném čísle má slovo podobu hrdobec (správně je hrdobce) a tvrdí, že se jedná o brouka hovnivála.


Co je to Hrdobec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hrdobec. Co znamená pojem Hrdobec z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hrdobec patří do sekce Literatura

Klíčová slova: popis, pojem, lexikon, odborné názvosloví, slovo, co je to Hrdobec?, heslo, definice, odborný výraz, Literatura, termín, co znamená, Literatura, formulace, význam slova, přesný výraz, terminus technicus, informace


Pojem Hrdobec je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hrdobec?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hrdobec je prostřednictvím filmu Marečku, podejte mi pero! zpopularizovaný chybný tvar slova hrdobce, okazionalismu použitého v množném čísle Janem Nerudou v básni Jak lvové bijem o mříže (sbírka Písně kosmické, 1878). Hrdobce (podstatné jméno, mužský rod, vzor soudce) zde značí hrdého člověka, hrdopýška. Hrdobec měl být podle mylného výkladu filmových postav pracovníků továrny systematickým biologickým názvem brouka hovnivála.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Hrdobec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hrdobec ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Hrdobec ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Hrdobec ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Hrdobec ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Hrdobec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrdobec například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hrdobec? resp. co to je Hrdobec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrdobec, odpověď na dotaz co je to Hrdobec?. Víte např. kdo to je David Bowie? Znáte a víte kdo je Velekněz? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.