Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Co je to Sonet? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sonet?

Sonet je pojem pocházející z italštiny nebo provensálštiny. Jedná se o označení básnického literárního útvaru. Sonet je známý již od 13. století, skládá se ze 14 veršů s pevným členěním. V češtině je sonet označován jako znělka. K proslulým autorům sonetů patří například italský básník Dante Alighieri nebo Francesco Petrarca. Sonet se člení na osmiverší a šestiverší s rýmy ve složení a b b a. V pozdějších verzích je možno najít i jiné členění.


Co je to Sonet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sonet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sonet je v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, pojem, význam slova, Literatura, definice, slovo, přesný význam, popis, definice pojmu, vysvětlení, termín, wiki, odborný výraz, význam pojmu, Literatura, co znamená, terminologie


Pojem Sonet je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sonet dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sonet (z provensálského sonet nebo z italského sonetto, tj. písnička) je literární poetický útvar, který vznikl ve 13. století, vyznačující se přesně vymezenou strukturou 14 veršů a logickým členěním. V románských jazycích se v sonetech užívá obvykle hendekasylabu nebo alexandrínu, v angličtině blankversu. Poněkud zastaralý český překlad slova sonet je znělka.

Další zdroje informací o slovu Sonet

Zkusit najít termín Sonet ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sonet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Sonet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Sonet ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Sonet na Google.cz

Zkusit najít heslo Sonet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sonet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sonet? resp. jaký je význam slova Sonet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sonet, odpověď na dotaz co je to Sonet?. Víte např. kdo to je Soudruh? Znáte a víte kdo je Radůza? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.