Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Co je to Sonet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sonet

Sonet je pojem pocházející z italštiny nebo provensálštiny. Jedná se o označení básnického literárního útvaru. Sonet je známý již od 13. století, skládá se ze 14 veršů s pevným členěním. V češtině je sonet označován jako znělka. K proslulým autorům sonetů patří například italský básník Dante Alighieri nebo Francesco Petrarca. Sonet se člení na osmiverší a šestiverší s rýmy ve složení a b b a. V pozdějších verzích je možno najít i jiné členění.


Co je to Sonet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Sonet můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sonet je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminologie, definice, odborný výraz, co to je, názvosloví, význam, termín, přesný význam, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, slovo, formulace, Literatura, wiki, Literatura, význam slova, lexikon


Pojem Sonet je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Sonet?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sonet (z provensálského sonet nebo z italského sonetto, tj. písnička) je literární poetický útvar, který vznikl ve 13. století, vyznačující se přesně vymezenou strukturou 14 veršů a logickým členěním. V románských jazycích se v sonetech užívá obvykle hendekasylabu nebo alexandrínu, v angličtině blankversu. Poněkud zastaralý český překlad slova sonet je znělka.

Pro více informací o heslu Sonet zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Sonet na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sonet ve Wikimedia Commons

Najít výraz Sonet ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Sonet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Sonet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Sonet na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sonet například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sonet? resp. co znamená Sonet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sonet, odpověď na dotaz co je to Sonet?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je Bára Basiková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.