Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Co je to Sonet? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sonet?

Sonet je pojem pocházející z italštiny nebo provensálštiny. Jedná se o označení básnického literárního útvaru. Sonet je známý již od 13. století, skládá se ze 14 veršů s pevným členěním. V češtině je sonet označován jako znělka. K proslulým autorům sonetů patří například italský básník Dante Alighieri nebo Francesco Petrarca. Sonet se člení na osmiverší a šestiverší s rýmy ve složení a b b a. V pozdějších verzích je možno najít i jiné členění.


Co je to Sonet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sonet patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: Literatura, přesný význam, definice, definice pojmu, Sonet, vysvětlení, význam slova, co je to Sonet?, wiki, odborný výraz, přesný výraz, termín, odborné názvosloví, heslo, co znamená, názvosloví, lexikon, synonymum


Pojem Sonet je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sonet? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sonet (z provensálského sonet nebo z italského sonetto, tj. písnička) je literární poetický útvar, který vznikl ve 13. století, vyznačující se přesně vymezenou strukturou 14 veršů a logickým členěním. V románských jazycích se v sonetech užívá obvykle hendekasylabu nebo alexandrínu, v angličtině blankversu. Poněkud zastaralý český překlad slova sonet je znělka.

Více informací o pojmu Sonet lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Sonet ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sonet na Youtube

Najít výraz Sonet na Google.cz

Najít slovo Sonet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Sonet ve Wikislovníku

Vyhledat termín Sonet ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sonet například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sonet? resp. co znamená slovo Sonet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sonet, odpověď na dotaz co je to Sonet?. Víte např. kdo to je Jozef Tiso? Znáte a víte kdo je Stanislav Hložek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.