Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Co je to Sonet? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sonet?

Sonet je pojem pocházející z italštiny nebo provensálštiny. Jedná se o označení básnického literárního útvaru. Sonet je známý již od 13. století, skládá se ze 14 veršů s pevným členěním. V češtině je sonet označován jako znělka. K proslulým autorům sonetů patří například italský básník Dante Alighieri nebo Francesco Petrarca. Sonet se člení na osmiverší a šestiverší s rýmy ve složení a b b a. V pozdějších verzích je možno najít i jiné členění.


Co je to Sonet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sonet? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sonet je v sekci Literatura

Klíčová slova: slovník, význam slova, přesný výraz, pojem, definice, synonymum, co znamená, definice pojmu, Literatura, názvosloví, wiki, slovo, popis, co je to Sonet?, informace, terminus technicus, vysvětlení, termín


Pojem Sonet je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sonet? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Sonet (z provensálského sonet nebo z italského sonetto, tj. písnička) je literární poetický útvar, který vznikl ve 13. století, vyznačující se přesně vymezenou strukturou 14 veršů a logickým členěním. V románských jazycích se v sonetech užívá obvykle hendekasylabu nebo alexandrínu, v angličtině blankversu. Poněkud zastaralý český překlad slova sonet je znělka.

Zkuste zjistit více informací o slovu Sonet v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Sonet ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Sonet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sonet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sonet ve Wikimedia Commons

Najít termín Sonet ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sonet na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sonet například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Sonet? resp. co vlastně znamená slovo Sonet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sonet, odpověď na dotaz co je to Sonet?. Víte např. kdo to je Zámečník? Znáte a víte kdo je Stanislav Hložek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.