Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Co je to Sonet? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sonet?

Sonet je pojem pocházející z italštiny nebo provensálštiny. Jedná se o označení básnického literárního útvaru. Sonet je známý již od 13. století, skládá se ze 14 veršů s pevným členěním. V češtině je sonet označován jako znělka. K proslulým autorům sonetů patří například italský básník Dante Alighieri nebo Francesco Petrarca. Sonet se člení na osmiverší a šestiverší s rýmy ve složení a b b a. V pozdějších verzích je možno najít i jiné členění.


Co je to Sonet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sonet. Co znamená odborný pojem Sonet z kategorie Literatura?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sonet? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Sonet se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný výraz, Sonet, definice, přesný význam, literatura, názvosloví, význam pojmu, termín, slovník, heslo, lexikon, vysvětlení, literatura, terminus technicus, odborné názvosloví, synonymum, pojem, co je to Sonet?


Pojem Sonet je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sonet?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Sonet (z provensálského sonet nebo z italského sonetto, tj. písnička) je literární poetický útvar, který vznikl ve 13. století, vyznačující se přesně vymezenou strukturou 14 veršů a logickým členěním. V románských jazycích se v sonetech užívá obvykle hendekasylabu nebo alexandrínu, v angličtině blankversu. Poněkud zastaralý český překlad slova sonet je znělka.

Další zdroje informací o slovu Sonet

Hledat výraz Sonet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sonet ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sonet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Sonet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Sonet na Google.cz

Hledat heslo Sonet ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sonet například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Sonet? resp. jaká je definice termínu Sonet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sonet, odpověď na dotaz co je to Sonet?. Víte např. kdo to je Pavel Svoboda? Znáte a víte kdo je Radůza? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.