Co je to?
Výraz, termín, definice slova Domácí násilí. Co znamená odborný pojem Domácí násilí z kategorie Právo?

Co je to Domácí násilí? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Domácí násilí?

Domácí násilí je způsob chování, jakým se mezi sebou chovají blízcí lidé, kteří mají společný domov. Jeden z těchto partnerů se však snaží mít moc nad druhým a kontrolovat ho. V soukromí pak dochází k opakovanému násilí. Intenzita násilí se stupňuje, násilní nedokáže své jednání včas zastavit a vztah pak již nejde efektivně vyřešit. Násilí může být pácháno i na dětech nebo seniorech. Domácí násilí má určité znaky, jako výskyt násilí a jeho dlouhodobost a také jednoznačné role násilníka a oběti. Násilí se pak stupňuje od ponižování k fyzickému násilí a až ohrožení na zdraví a na životě.
Domácí násilí tedy může být jak fyzické, tak psychické. Nejčastěji jde o urážky, kritiku, zesměšňování, neustálá kontrola, fyzické a sexuální násilí, ekonomické násilí a sociální izolace. Situace se vyvíjí postupně, prochází řadou fází. Od napětí přes násilí, usmíření a klidu, které po určité době opět vystřídá napětí, násilí atd. Ohrožené osobě často brání v odchodu závislost na vztahu, ekonomika, děti, izolace a strach.


Co je to Domácí násilí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Domácí násilí. Co znamená odborný pojem Domácí násilí z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Domácí násilí s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Domácí násilí se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: co to je, wiki, Domácí násilí, heslo, definice pojmu, pojem, terminus technicus, význam, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Domácí násilí?, synonymum, právo, lexikon, vysvětlení, co znamená, právo


Pojem Domácí násilí je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Domácí násilí?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Domácí násilí je násilí, k němuž dochází mezi blízkými osobami žijícími ve společné domácnosti. Jedná se o vztah, kdy jedna osoba (násilník) získává nad druhou osobou (obětí) moc, přičemž intenzita násilí se časem stupňuje. Dochází k němu téměř zásadně v soukromí. Proto bývá zvenčí často těžké domácí násilí rozpoznat, nepokusí-li se situaci oběť řešit sama vyhledáním pomoci – ať už kontaktováním policie, nebo některé z nevládních organizací, které se na pomoc obětem domácího násilí zaměřují. Ačkoliv se pojem domácí násilí většinou používá jako synonymum pro násilí, ke kterému dochází mezi dvěma lidmi v milostném vztahu, řadí se k němu i násilí páchané na dětech, rodičích nebo jiných členech domácnosti. Může k němu docházet jak ve vztazích heterosexuálních, tak i homosexuálních, mezi sezdanými i nesezdanými jedinci, ale i mezi bývalými partnery.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Domácí násilí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Domácí násilí na Google.cz

Najít výraz Domácí násilí ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Domácí násilí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Domácí násilí ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Domácí násilí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Domácí násilí například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Domácí násilí? resp. co označuje slovo Domácí násilí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domácí násilí, odpověď na dotaz co je to Domácí násilí?. Víte např. kdo to je Světlana Witowská? Znáte a víte kdo je Hasič? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Domácí násilí v jiné sekci než právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.