Co je to?
Definice výrazu, termínu Domácí násilí. Co znamená odborný pojem Domácí násilí z kategorie Právo?

Co je to Domácí násilí? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Domácí násilí?

Domácí násilí je způsob chování, jakým se mezi sebou chovají blízcí lidé, kteří mají společný domov. Jeden z těchto partnerů se však snaží mít moc nad druhým a kontrolovat ho. V soukromí pak dochází k opakovanému násilí. Intenzita násilí se stupňuje, násilní nedokáže své jednání včas zastavit a vztah pak již nejde efektivně vyřešit. Násilí může být pácháno i na dětech nebo seniorech. Domácí násilí má určité znaky, jako výskyt násilí a jeho dlouhodobost a také jednoznačné role násilníka a oběti. Násilí se pak stupňuje od ponižování k fyzickému násilí a až ohrožení na zdraví a na životě.
Domácí násilí tedy může být jak fyzické, tak psychické. Nejčastěji jde o urážky, kritiku, zesměšňování, neustálá kontrola, fyzické a sexuální násilí, ekonomické násilí a sociální izolace. Situace se vyvíjí postupně, prochází řadou fází. Od napětí přes násilí, usmíření a klidu, které po určité době opět vystřídá napětí, násilí atd. Ohrožené osobě často brání v odchodu závislost na vztahu, ekonomika, děti, izolace a strach.


Co je to Domácí násilí? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Domácí násilí. Co znamená odborný pojem Domácí násilí z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Domácí násilí s vašimi přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Domácí násilí je v kategorii právo

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, synonymum, slovo, co znamená, pojem, co to je, terminologie, názvosloví, význam, slovník, informace, terminus technicus, vysvětlení, odborný výraz, formulace, význam pojmu, přesný význam


Pojem Domácí násilí je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Domácí násilí? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Domácí násilí je násilí, k němuž dochází mezi blízkými osobami žijícími ve společné domácnosti. Jedná se o vztah, kdy jedna osoba (násilník) získává nad druhou osobou (obětí) moc, přičemž intenzita násilí se časem stupňuje. Dochází k němu téměř zásadně v soukromí. Proto bývá zvenčí často těžké domácí násilí rozpoznat, nepokusí-li se situaci oběť řešit sama vyhledáním pomoci – ať už kontaktováním policie, nebo některé z nevládních organizací, které se na pomoc obětem domácího násilí zaměřují. Ačkoliv se pojem domácí násilí většinou používá jako synonymum pro násilí, ke kterému dochází mezi dvěma lidmi v milostném vztahu, řadí se k němu i násilí páchané na dětech, rodičích nebo jiných členech domácnosti. Může k němu docházet jak ve vztazích heterosexuálních, tak i homosexuálních, mezi sezdanými i nesezdanými jedinci, ale i mezi bývalými partnery.

Hledejte výraz Domácí násilí v dalších zdrojích

Zkusit najít Domácí násilí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Domácí násilí ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Domácí násilí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Domácí násilí ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Domácí násilí ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Domácí násilí ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Domácí násilí například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte co je to Domácí násilí? resp. co to je Domácí násilí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domácí násilí, odpověď na dotaz co je to Domácí násilí?. Víte např. kdo to je Kim Kardashian? Znáte a víte kdo je Barytonista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Domácí násilí i v jiné sekci než je kategorie právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.