Co je to?
Definice výrazu Oxytocin. Co znamená odborný pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Co je Oxytocin?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Oxytocin

Oxytocin je hormon ze skupiny peptidů, který se vyskytuje u savců. Uvolňuje z podvěsku mozkového a přechází do krevního oběhu. Jeho uvolňování a funkce se u mužů a žen liší. Podnět pro produkci oxytocinu u žen dává například kojení, dráždění vagíny nebo dělohy.
Oxytocin ovlivňuje i porod a budoucí vztah mezi matkou a dítětem. U mužů zvyšuje stahy svalů, odpovědných za sílu produkce spermatu do močové trubice.


Co je to Oxytocin? Význam slova, termín, Definice výrazu Oxytocin. Co znamená odborný pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Oxytocin můžete samozřejmě sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Oxytocin je v sekci lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, pojem, formulace, terminus technicus, lékařství, lexikon, informace, termín, vysvětlení, názvosloví, terminologie, definice, lékařství, Oxytocin, synonymum, význam slova, co to je


Pojem Oxytocin je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Oxytocin můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oxytocin je peptidický hormon savců, který se syntetizuje v hypothalamickém jádru nucleus paraventricularis. Do krevního oběhu je uvolňován z neurohypofýzy. Pořadí aminokyselin v oxytocinu sepsal v roce 1953 americký biochemik Vincent du Vigneaud, který v roce 1955 získal Nobelovu cenu za chemii.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Oxytocin ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Oxytocin ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Oxytocin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oxytocin ve Wikimedia Commons

Najít výraz Oxytocin ve Wikizdrojích

Najít termín Oxytocin na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oxytocin například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Oxytocin? resp. jaká je definice slova Oxytocin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxytocin, odpověď na dotaz co je to Oxytocin?. Víte např. kdo to je Aleš Cibulka? Znáte a víte kdo je Sára Korbelová? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.