Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Co je to Oxytocin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Oxytocin

Oxytocin je hormon ze skupiny peptidů, který se vyskytuje u savců. Uvolňuje z podvěsku mozkového a přechází do krevního oběhu. Jeho uvolňování a funkce se u mužů a žen liší. Podnět pro produkci oxytocinu u žen dává například kojení, dráždění vagíny nebo dělohy.
Oxytocin ovlivňuje i porod a budoucí vztah mezi matkou a dítětem. U mužů zvyšuje stahy svalů, odpovědných za sílu produkce spermatu do močové trubice.


Co je to Oxytocin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Oxytocin? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oxytocin patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: wiki, popis, formulace, Lékařství, význam pojmu, Oxytocin, terminologie, definice, význam, informace, vysvětlení, význam slova, co je to Oxytocin?, Lékařství, co to je, heslo, odborný výraz, co znamená


Pojem Oxytocin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Oxytocin

Vyhledat slovo Oxytocin ve Wikislovníku

Hledat termín Oxytocin na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oxytocin ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Oxytocin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Oxytocin ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oxytocin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Oxytocin například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Oxytocin? resp. jaký je význam pojmu Oxytocin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxytocin, odpověď na dotaz co je to Oxytocin?. Víte např. kdo to je Freddie Mercury? Znáte a víte kdo je Viktorie? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.