Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Co je to Oxytocin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Oxytocin

Oxytocin je hormon ze skupiny peptidů, který se vyskytuje u savců. Uvolňuje z podvěsku mozkového a přechází do krevního oběhu. Jeho uvolňování a funkce se u mužů a žen liší. Podnět pro produkci oxytocinu u žen dává například kojení, dráždění vagíny nebo dělohy.
Oxytocin ovlivňuje i porod a budoucí vztah mezi matkou a dítětem. U mužů zvyšuje stahy svalů, odpovědných za sílu produkce spermatu do močové trubice.


Co je to Oxytocin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Oxytocin s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Oxytocin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, termín, odborné názvosloví, slovník, co to je, názvosloví, terminologie, heslo, vysvětlení, lexikon, co je to Oxytocin?, definice, význam, význam pojmu, význam slova, informace, Oxytocin, definice pojmu


Pojem Oxytocin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Oxytocin na Youtube

Vyhledat slovo Oxytocin ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Oxytocin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oxytocin ve Wikimedia Commons

Najít pojem Oxytocin ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Oxytocin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oxytocin například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Oxytocin? resp. co to je Oxytocin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxytocin, odpověď na dotaz co je to Oxytocin?. Víte např. kdo to je Idiot? Znáte a víte kdo je Viktorie? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.