Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Co je to Oxytocin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Oxytocin

Oxytocin je hormon ze skupiny peptidů, který se vyskytuje u savců. Uvolňuje z podvěsku mozkového a přechází do krevního oběhu. Jeho uvolňování a funkce se u mužů a žen liší. Podnět pro produkci oxytocinu u žen dává například kojení, dráždění vagíny nebo dělohy.
Oxytocin ovlivňuje i porod a budoucí vztah mezi matkou a dítětem. U mužů zvyšuje stahy svalů, odpovědných za sílu produkce spermatu do močové trubice.


Co je to Oxytocin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oxytocin. Co znamená pojem Oxytocin z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oxytocin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, odborný výraz, slovo, terminus technicus, Lékařství, význam, formulace, synonymum, popis, lexikon, Lékařství, termín, co je to Oxytocin?, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, Oxytocin, vysvětlení


Pojem Oxytocin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Oxytocin?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Oxytocin je peptidický hormon savců, který se syntetizuje v hypothalamickém jádru nucleus paraventricularis. Do krevního oběhu je uvolňován z neurohypofýzy. Pořadí aminokyselin v oxytocinu sepsal v roce 1953 americký biochemik Vincent du Vigneaud, který v roce 1955 získal Nobelovu cenu za chemii.

Další zdroje informací

Hledat slovo Oxytocin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Oxytocin ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Oxytocin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oxytocin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Oxytocin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Oxytocin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Oxytocin například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Oxytocin? resp. co vlastně znamená slovo Oxytocin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxytocin, odpověď na dotaz co je to Oxytocin?. Víte např. kdo to je Rambo? Znáte a víte kdo je Náborář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.