Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jasmínová rýže. Co znamená odborný pojem Jasmínová rýže z kategorie Jídlo?

Co je to Jasmínová rýže? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jasmínová rýže?

Jasmínová rýže je velmi chutným druhem rýže, který se začíná prosazovat i u nás. Má středně velká dlouhá zrníčka žlutohnědé nebo bíložluté barvy. Zemí původu jasmínové rýže je Thajsko, kde jsou ideální klimatické a půdní podmínky. Zde získává jasmínová rýže jedinečnou vůni a chuť.
Svůj název získala jasmínová rýže po lehké vůni, která se uvolňuje při vaření. Jasmínovou vůni mají i samotná zrníčka. Oceňovanou vlastností jasmínové rýže je také prokázaný vliv na snížení cholesterolu v krvi.


Co je to Jasmínová rýže? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jasmínová rýže. Co znamená odborný pojem Jasmínová rýže z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Jasmínová rýže je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam, lexikon, význam pojmu, jídlo, význam slova, jídlo, názvosloví, vysvětlení, definice, terminologie, přesný výraz, pojem, přesný význam, slovník, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, Jasmínová rýže


Pojem Jasmínová rýže je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jasmínová rýže? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jasmínová rýže (thajsky: ข้าวหอมมะลิ, přepis do latinky: Khao hom mali, čínsky: 茉莉香米, přepis do latinky: Tchaj-kuo siang-mi) je jedním z nejznámějších druhů rýže. Je to jeden z druhů rýže seté (latinsky Oryza sativaI). Je to dlouhozrnná rýže, která má jemné aroma připomínající oříšky nebo popcorn. Toto aroma způsobuje chemická látka 2AP (2-acetyl-1-pyrrolin), která patří mezi ketony.
V typickém balení a skladování se ovšem vůně do několika měsíců ztrácí. Po uvaření je jasmínová rýže měkká, mírně lepkavá a nasládlá. Má glykemický index okolo 68–70, kdežto rýže basmati jen 59. Jasmínová rýže se běžně podává ve formě hnědé rýže.
Rýžové pole v severovýchodní Thajsku, na kterém se pěstuje jasmínová rýže
Pěstuje se především v jihovýchodní Asii (nejvíce v Thajsku, ale i v Kambodži, Laosu a Vietnamu). Též se používá v západní Africe. Známým pokrmem, který se z ní někdy dělá, je jollof rice, rýžová směs z Ghany a Nigérie rozšířená po celé západní Africe.

Jasmínová rýže

Jasmínová rýže v porcelánové nádobě. Autor: Monika Schröder, zdroj: Pixabay
Jasmínová rýže v porcelánové nádobě. Autor: Monika Schröder, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Jasmínová rýže zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Jasmínová rýže ve Wikizdrojích

Najít výraz Jasmínová rýže ve Wikislovníku

Vyhledat termín Jasmínová rýže ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jasmínová rýže na Google.cz

Zkusit najít termín Jasmínová rýže ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Jasmínová rýže ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jasmínová rýže například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Jasmínová rýže? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jasmínová rýže? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jasmínová rýže, odpověď na dotaz co je to Jasmínová rýže?. Víte např. kdo to je Tomáš Vorel? Znáte a víte kdo je Lempl? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.