Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jasmínová rýže. Co znamená pojem Jasmínová rýže z kategorie Jídlo?

Co to je Jasmínová rýže? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Jasmínová rýže?

Jasmínová rýže je velmi chutným druhem rýže, který se začíná prosazovat i u nás. Má středně velká dlouhá zrníčka žlutohnědé nebo bíložluté barvy. Zemí původu jasmínové rýže je Thajsko, kde jsou ideální klimatické a půdní podmínky. Zde získává jasmínová rýže jedinečnou vůni a chuť.
Svůj název získala jasmínová rýže po lehké vůni, která se uvolňuje při vaření. Jasmínovou vůni mají i samotná zrníčka. Oceňovanou vlastností jasmínové rýže je také prokázaný vliv na snížení cholesterolu v krvi.


Co je to Jasmínová rýže? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jasmínová rýže. Co znamená pojem Jasmínová rýže z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Jasmínová rýže můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jasmínová rýže je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co to je, Jídlo, informace, definice pojmu, popis, Jasmínová rýže, co znamená, heslo, definice, význam slova, odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon, Jídlo, co je to Jasmínová rýže?, terminus technicus, význam pojmu, formulace


Pojem Jasmínová rýže je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jasmínová rýže? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jasmínová rýže (thajsky: ข้าวหอมมะลิ, přepis do latinky: Khao hom mali, čínsky: 茉莉香米, přepis do latinky: Tchaj-kuo siang-mi) je jedním z nejznámějších druhů rýže. Je to jeden z druhů rýže seté (latinsky Oryza sativaI). Je to dlouhozrnná rýže, která má jemné aroma připomínající oříšky nebo popcorn. Toto aroma způsobuje chemická látka 2AP (2-acetyl-1-pyrrolin), která patří mezi ketony.
V typickém balení a skladování se ovšem vůně do několika měsíců ztrácí. Po uvaření je jasmínová rýže měkká, mírně lepkavá a nasládlá. Má glykemický index okolo 68–70, kdežto rýže basmati jen 59. Jasmínová rýže se běžně podává ve formě hnědé rýže.
Rýžové pole v severovýchodní Thajsku, na kterém se pěstuje jasmínová rýže
Pěstuje se především v jihovýchodní Asii (nejvíce v Thajsku, ale i v Kambodži, Laosu a Vietnamu). Též se používá v západní Africe. Známým pokrmem, který se z ní někdy dělá, je jollof rice, rýžová směs z Ghany a Nigérie rozšířená po celé západní Africe.

Jasmínová rýže

Jasmínová rýže v porcelánové nádobě. Autor: Monika Schröder, zdroj: Pixabay
Jasmínová rýže v porcelánové nádobě. Autor: Monika Schröder, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Jasmínová rýže doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Jasmínová rýže ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Jasmínová rýže na Google.cz

Hledat termín Jasmínová rýže ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jasmínová rýže ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Jasmínová rýže ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jasmínová rýže ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jasmínová rýže například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Jasmínová rýže? resp. co přesně znamená slovo Jasmínová rýže? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jasmínová rýže, odpověď na dotaz co je to Jasmínová rýže?. Víte např. kdo to je Přemysl Oráč? Znáte a víte kdo je Kverulant? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.