Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jasmínová rýže. Co znamená pojem Jasmínová rýže z kategorie Jídlo?

Co to je Jasmínová rýže? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Jasmínová rýže?

Jasmínová rýže je velmi chutným druhem rýže, který se začíná prosazovat i u nás. Má středně velká dlouhá zrníčka žlutohnědé nebo bíložluté barvy. Zemí původu jasmínové rýže je Thajsko, kde jsou ideální klimatické a půdní podmínky. Zde získává jasmínová rýže jedinečnou vůni a chuť.
Svůj název získala jasmínová rýže po lehké vůni, která se uvolňuje při vaření. Jasmínovou vůni mají i samotná zrníčka. Oceňovanou vlastností jasmínové rýže je také prokázaný vliv na snížení cholesterolu v krvi.


Co je to Jasmínová rýže? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jasmínová rýže. Co znamená pojem Jasmínová rýže z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Jasmínová rýže s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jasmínová rýže patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, slovník, Jídlo, wiki, názvosloví, význam pojmu, lexikon, informace, význam slova, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, termín


Pojem Jasmínová rýže je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Jasmínová rýže dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jasmínová rýže (thajsky: ข้าวหอมมะลิ, přepis do latinky: Khao hom mali, čínsky: 茉莉香米, přepis do latinky: Tchaj-kuo siang-mi) je jedním z nejznámějších druhů rýže. Je to jeden z druhů rýže seté (latinsky Oryza sativaI). Je to dlouhozrnná rýže, která má jemné aroma připomínající oříšky nebo popcorn. Toto aroma způsobuje chemická látka 2AP (2-acetyl-1-pyrrolin), která patří mezi ketony.
V typickém balení a skladování se ovšem vůně do několika měsíců ztrácí. Po uvaření je jasmínová rýže měkká, mírně lepkavá a nasládlá. Má glykemický index okolo 68–70, kdežto rýže basmati jen 59. Jasmínová rýže se běžně podává ve formě hnědé rýže.
Rýžové pole v severovýchodní Thajsku, na kterém se pěstuje jasmínová rýže
Pěstuje se především v jihovýchodní Asii (nejvíce v Thajsku, ale i v Kambodži, Laosu a Vietnamu). Též se používá v západní Africe. Známým pokrmem, který se z ní někdy dělá, je jollof rice, rýžová směs z Ghany a Nigérie rozšířená po celé západní Africe.

Jasmínová rýže

Jasmínová rýže v porcelánové nádobě. Autor: Monika Schröder, zdroj: Pixabay
Jasmínová rýže v porcelánové nádobě. Autor: Monika Schröder, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Jasmínová rýže zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Jasmínová rýže na Youtube

Najít výraz Jasmínová rýže ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Jasmínová rýže ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Jasmínová rýže ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Jasmínová rýže ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Jasmínová rýže ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jasmínová rýže například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Jasmínová rýže? resp. jaký je význam slova Jasmínová rýže? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jasmínová rýže, odpověď na dotaz co je to Jasmínová rýže?. Víte např. kdo to je Honimír? Znáte a víte kdo je Jan Rosák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.