Co je to?
Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Co je to Niacin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Niacin

Niacin čili kyselina nikotinová nebo vitamín B3 je druh vitamínu rozpustného ve vodě. Je rozhodující pro energetický metabolismus buňky. Tělo získává niacin z potravy, samo ho produkuje jen omezeně. K bohatým zdrojům tohoto vitamínu patří kvasnice, játra, mléko, vejce, listová zelenina, tuňák a další potraviny.
Niacin přispívá ke snížení cholesterolu, vysokého tlaku, větší množství potřebují lidé nemocní nebo kuřáci a lidé s vyšší spotřebou alkoholu.


Co je to Niacin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Niacin) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Niacin patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, Lékařství, definice pojmu, popis, co to je, co znamená, termín, význam, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, informace, wiki, definice, slovník, synonymum, terminologie, slovo


Pojem Niacin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Niacin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Niacin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Niacin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Niacin na Youtube

Zkusit najít pojem Niacin ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Niacin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Niacin například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Niacin? resp. jaká je definice termínu Niacin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Niacin, odpověď na dotaz co je to Niacin?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Anděl strážný? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Niacin hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.