Co je to?
Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Co je to Niacin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Niacin

Niacin čili kyselina nikotinová nebo vitamín B3 je druh vitamínu rozpustného ve vodě. Je rozhodující pro energetický metabolismus buňky. Tělo získává niacin z potravy, samo ho produkuje jen omezeně. K bohatým zdrojům tohoto vitamínu patří kvasnice, játra, mléko, vejce, listová zelenina, tuňák a další potraviny.
Niacin přispívá ke snížení cholesterolu, vysokého tlaku, větší množství potřebují lidé nemocní nebo kuřáci a lidé s vyšší spotřebou alkoholu.


Co je to Niacin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Niacin můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Niacin je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co je to Niacin?, synonymum, přesný výraz, Lékařství, odborné názvosloví, co znamená, heslo, význam slova, slovník, terminus technicus, termín, význam, Lékařství, lexikon, wiki, formulace, informace, Niacin


Pojem Niacin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Niacin ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Niacin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Niacin ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Niacin na Youtube

Hledat výraz Niacin ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Niacin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Niacin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Niacin? resp. co je to Niacin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Niacin, odpověď na dotaz co je to Niacin?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Anděl strážný? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.