Co je to?
Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Co je to Niacin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Niacin

Niacin čili kyselina nikotinová nebo vitamín B3 je druh vitamínu rozpustného ve vodě. Je rozhodující pro energetický metabolismus buňky. Tělo získává niacin z potravy, samo ho produkuje jen omezeně. K bohatým zdrojům tohoto vitamínu patří kvasnice, játra, mléko, vejce, listová zelenina, tuňák a další potraviny.
Niacin přispívá ke snížení cholesterolu, vysokého tlaku, větší množství potřebují lidé nemocní nebo kuřáci a lidé s vyšší spotřebou alkoholu.


Co je to Niacin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Niacin s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Niacin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co je to Niacin?, wiki, lexikon, terminus technicus, co to je, co znamená, odborný výraz, názvosloví, Lékařství, definice, slovo, heslo, vysvětlení, synonymum, význam slova, popis, terminologie, slovník


Pojem Niacin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Niacin píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Niacin (z angl. zkr. nicotinic acid vitamin), vitamín B3, též vitamín PP (starší název z angl. Pellagra Preventive factor), kyselina nikotinová, je ve vodě rozpustný vitamín, jehož deriváty hrají klíčovou roli v energetickém metabolismu buňky. Další formou vitamínu B3 je nikotinamid, ve kterém je karboxylová skupina nahrazena skupinou karboxamidovou (CONH2). Jeho nedostatek v těle způsobuje nemoc zvanou pellagra.

Jiné informační zdroje o pojmu Niacin

Hledat výraz Niacin ve Wikislovníku

Najít slovo Niacin na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Niacin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Niacin ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Niacin ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Niacin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Niacin například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Niacin? resp. co přesně znamená slovo Niacin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Niacin, odpověď na dotaz co je to Niacin?. Víte např. kdo to je Specialista ERP? Znáte a víte kdo je Pink? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.