Co je to?
Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Co je to Niacin? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Niacin?

Niacin čili kyselina nikotinová nebo vitamín B3 je druh vitamínu rozpustného ve vodě. Je rozhodující pro energetický metabolismus buňky. Tělo získává niacin z potravy, samo ho produkuje jen omezeně. K bohatým zdrojům tohoto vitamínu patří kvasnice, játra, mléko, vejce, listová zelenina, tuňák a další potraviny.
Niacin přispívá ke snížení cholesterolu, vysokého tlaku, větší množství potřebují lidé nemocní nebo kuřáci a lidé s vyšší spotřebou alkoholu.


Co je to Niacin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Niacin. Co znamená pojem Niacin z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Niacin můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Niacin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, formulace, definice pojmu, co znamená, Lékařství, lexikon, vysvětlení, definice, význam, informace, synonymum, Lékařství, heslo, přesný výraz, pojem, význam pojmu, názvosloví, co je to Niacin?


Pojem Niacin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Niacin? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Niacin (z angl. zkr. nicotinic acid vitamin), vitamín B3, též vitamín PP (starší název z angl. Pellagra Preventive factor), kyselina nikotinová, je ve vodě rozpustný vitamín, jehož deriváty hrají klíčovou roli v energetickém metabolismu buňky. Další formou vitamínu B3 je nikotinamid, ve kterém je karboxylová skupina nahrazena skupinou karboxamidovou (CONH2). Jeho nedostatek v těle způsobuje nemoc zvanou pellagra.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Niacin na Youtube

Vyhledat slovo Niacin ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Niacin ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Niacin ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Niacin ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Niacin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Niacin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Niacin? resp. co znamená slovo Niacin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Niacin, odpověď na dotaz co je to Niacin?. Víte např. kdo to je Moula? Znáte a víte kdo je Vladimír Čech? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.