Co je to?
Definice výrazu Kotoučová pila. Co znamená odborný pojem Kotoučová pila z kategorie Nástroje?

Co to je Kotoučová pila? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kotoučová pila

Kotoučová pila neboli okružní pila patří k dřevoobráběcím strojům. Je jedním z nejnebezpečnějších druhů pil, proto je potřeba značné opatrnosti při práci, zručnosti a hlavně znalosti rizik. Jde o druh stroje, se kterým je možno řezat různé materiály, především dřevo, ale možný je i kov. Její základní částí je kovový kotouč se zuby a mechanizmus, který kotouč pohání.
Kotoučová pila může být stojanová, stolní nebo ruční. Jiné dělení je na stolní, kmenové nebo rozkmitávací. Pochází z Anglie, kde byla konstruována jako strojní zařízení. Ruční varianta byla patentována v USA. Lidové označení mafl pochází z Německa, kde kotoučové ruční pily vyrábí firma Mafell.


Co je to Kotoučová pila? Význam slova, termín, Definice výrazu Kotoučová pila. Co znamená odborný pojem Kotoučová pila z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kotoučová pila patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, význam, wiki, termín, co to je, slovo, informace, význam pojmu, Kotoučová pila, odborný výraz, terminologie, lexikon, odborné názvosloví, Nástroje, definice, terminus technicus, slovník


Pojem Kotoučová pila je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kotoučová pila? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kotoučová pila (okružní pila, cirkulárka, ruční pak „mafl“) je stroj určený k řezání dřeva, kovů či dalších materiálů. Skládá z ozubeného kovového disku (kotouče) a poháněcího mechanismu, který disk roztáčí. Může být konstruována jako ruční, stolní nebo i ve stojanovém provedení jako statický obráběcí stroj. Strojní kotoučová pila byla vynalezena v Anglii v roce 1780. Její ruční provedení bylo patentováno v roce 1927 firmou SKIL v USA. Slangové označení mafl vzniklo z názvu německé firmy MAFELL.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Kotoučová pila ve Wikislovníku

Najít výraz Kotoučová pila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kotoučová pila ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kotoučová pila ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Kotoučová pila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kotoučová pila ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kotoučová pila například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kotoučová pila? resp. co přesně označuje termín Kotoučová pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kotoučová pila, odpověď na dotaz co je to Kotoučová pila?. Víte např. kdo to je Epikúros? Znáte a víte kdo je Erik Best? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!