Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kotoučová pila. Co znamená odborný pojem Kotoučová pila z kategorie Nástroje?

Co je to Kotoučová pila? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kotoučová pila?

Kotoučová pila neboli okružní pila patří k dřevoobráběcím strojům. Je jedním z nejnebezpečnějších druhů pil, proto je potřeba značné opatrnosti při práci, zručnosti a hlavně znalosti rizik. Jde o druh stroje, se kterým je možno řezat různé materiály, především dřevo, ale možný je i kov. Její základní částí je kovový kotouč se zuby a mechanizmus, který kotouč pohání.
Kotoučová pila může být stojanová, stolní nebo ruční. Jiné dělení je na stolní, kmenové nebo rozkmitávací. Pochází z Anglie, kde byla konstruována jako strojní zařízení. Ruční varianta byla patentována v USA. Lidové označení mafl pochází z Německa, kde kotoučové ruční pily vyrábí firma Mafell.


Co je to Kotoučová pila? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kotoučová pila. Co znamená odborný pojem Kotoučová pila z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kotoučová pila? s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Kotoučová pila je v sekci nástroje

Klíčová slova: formulace, názvosloví, definice, nástroje, termín, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, popis, význam, wiki, Kotoučová pila, lexikon, nástroje, odborný výraz, odborné názvosloví, slovník, slovo


Pojem Kotoučová pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kotoučová pila? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kotoučová pila (okružní pila, cirkulárka, ruční pak „mafl“) je stroj určený k řezání dřeva, kovů či dalších materiálů. Skládá z ozubeného kovového disku (kotouče) a poháněcího mechanismu, který disk roztáčí. Může být konstruována jako ruční, stolní nebo i ve stojanovém provedení jako statický obráběcí stroj. Strojní kotoučová pila byla vynalezena v Anglii v roce 1780. Její ruční provedení bylo patentováno v roce 1927 firmou SKIL v USA. Slangové označení mafl vzniklo z názvu německé firmy MAFELL.

Hledejte pojem Kotoučová pila v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Kotoučová pila ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kotoučová pila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kotoučová pila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Kotoučová pila ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Kotoučová pila ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kotoučová pila ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kotoučová pila například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kotoučová pila? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kotoučová pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kotoučová pila, odpověď na dotaz co je to Kotoučová pila?. Víte např. kdo to je Pomocný kuchař? Znáte a víte kdo je Adam Rucki? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!