Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kotoučová pila. Co znamená odborný pojem Kotoučová pila z kategorie Nástroje?

Co je Kotoučová pila?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kotoučová pila?

Kotoučová pila neboli okružní pila patří k dřevoobráběcím strojům. Je jedním z nejnebezpečnějších druhů pil, proto je potřeba značné opatrnosti při práci, zručnosti a hlavně znalosti rizik. Jde o druh stroje, se kterým je možno řezat různé materiály, především dřevo, ale možný je i kov. Její základní částí je kovový kotouč se zuby a mechanizmus, který kotouč pohání.
Kotoučová pila může být stojanová, stolní nebo ruční. Jiné dělení je na stolní, kmenové nebo rozkmitávací. Pochází z Anglie, kde byla konstruována jako strojní zařízení. Ruční varianta byla patentována v USA. Lidové označení mafl pochází z Německa, kde kotoučové ruční pily vyrábí firma Mafell.


Co je to Kotoučová pila? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kotoučová pila. Co znamená odborný pojem Kotoučová pila z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Kotoučová pila můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kotoučová pila je v kategorii nástroje

Klíčová slova: popis, synonymum, terminologie, slovo, odborný výraz, informace, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu, termín, názvosloví, heslo, nástroje, co to je, formulace, Kotoučová pila, co znamená


Pojem Kotoučová pila je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kotoučová pila dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kotoučová pila (okružní pila, cirkulárka, ruční pak „mafl“) je stroj určený k řezání dřeva, kovů či dalších materiálů. Skládá z ozubeného kovového disku (kotouče) a poháněcího mechanismu, který disk roztáčí. Může být konstruována jako ruční, stolní nebo i ve stojanovém provedení jako statický obráběcí stroj. Strojní kotoučová pila byla vynalezena v Anglii v roce 1780. Její ruční provedení bylo patentováno v roce 1927 firmou SKIL v USA. Slangové označení mafl vzniklo z názvu německé firmy MAFELL.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Kotoučová pila na Google.cz

Hledat videa s názvem Kotoučová pila na Youtube

Vyhledat termín Kotoučová pila ve Wikislovníku

Najít slovo Kotoučová pila ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Kotoučová pila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Kotoučová pila na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kotoučová pila například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kotoučová pila? resp. co znamená Kotoučová pila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kotoučová pila, odpověď na dotaz co je to Kotoučová pila?. Víte např. kdo to je Jaroslav Šmíd? Znáte a víte kdo je Dulcinea? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!