Co je to?
Definice výrazu, termínu Panaricium. Co znamená odborný pojem Panaricium z kategorie Nemoce?

Co je to Panaricium? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Panaricium

Panaricium je pojmenování zánětu prstu ruky. Nejčastěji vzniká v důsledku nesprávně nebo neodborně prováděné manikúry. Infekce proniká přes záděrku, přes cizí tělísko pod nehtem nebo zatržením nehtu.
Příčinou může být i odření nebo zranění na posledním článku prstu. Tímto způsobem se do organizmu dostanou mikroorganizmy, které způsobí infekci. Onemocnět může i více prstů, zánět se pak šíří do celého těla.


Co je to Panaricium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Panaricium. Co znamená odborný pojem Panaricium z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Panaricium s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Panaricium se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, význam slova, informace, význam pojmu, Nemoce, názvosloví, co je to Panaricium?, co znamená, termín, popis, slovník, co to je, lexikon, Panaricium, přesný význam, heslo, odborné názvosloví


Pojem Panaricium je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Panaricium?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Panaricium (latinsky panaritium) neboli vidlák je hnisavý zánět prstů ruky. Příčinou vzniku bývají neošetřená nebo špatně ošetřená drobná poranění. Možnou léčbou je konzervativní ošetření, antisepse nebo podání antibiotik. Radikálním, ale nejčastějším ošetřením bývá drobný chirurgický zákrok.
Zánět nehtového lůžka se nazývá paronychium.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Panaricium ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Panaricium ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Panaricium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Panaricium na Google.cz

Zkusit najít termín Panaricium ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Panaricium ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Panaricium například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Panaricium? resp. co přesně označuje termín Panaricium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panaricium, odpověď na dotaz co je to Panaricium?. Víte např. kdo to je Ohava? Znáte a víte kdo je Antonín Dvořák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.