Co je to?
Výraz, termín, definice slova Panaricium. Co znamená odborný pojem Panaricium z kategorie Nemoce?

Co je to Panaricium? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Panaricium

Panaricium je pojmenování zánětu prstu ruky. Nejčastěji vzniká v důsledku nesprávně nebo neodborně prováděné manikúry. Infekce proniká přes záděrku, přes cizí tělísko pod nehtem nebo zatržením nehtu.
Příčinou může být i odření nebo zranění na posledním článku prstu. Tímto způsobem se do organizmu dostanou mikroorganizmy, které způsobí infekci. Onemocnět může i více prstů, zánět se pak šíří do celého těla.


Co je to Panaricium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Panaricium. Co znamená odborný pojem Panaricium z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Panaricium s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Panaricium se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, pojem, co to je, odborné názvosloví, nemoce, definice, nemoce, odborný výraz, přesný význam, slovník, terminus technicus, názvosloví, popis, synonymum, lexikon


Pojem Panaricium je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Panaricium?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Panaricium (latinsky panaritium) neboli vidlák je hnisavý zánět prstů ruky. Příčinou vzniku bývají neošetřená nebo špatně ošetřená drobná poranění. Možnou léčbou je konzervativní ošetření, antisepse nebo podání antibiotik. Radikálním, ale nejčastějším ošetřením bývá drobný chirurgický zákrok.
Zánět nehtového lůžka se nazývá paronychium.

Další zdroje informací o slovu Panaricium

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Panaricium ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Panaricium ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Panaricium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Panaricium ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Panaricium na Google.cz

Vyhledat pojem Panaricium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Panaricium například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Panaricium? resp. co se přesně ukrývá za slovem Panaricium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panaricium, odpověď na dotaz co je to Panaricium?. Víte např. kdo to je Rosalind Franklinová? Znáte a víte kdo je Kim Basinger? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.