Co je to?
Odborný výraz, definice slova Panaricium. Co znamená slovo Panaricium z kategorie Nemoce?

Co je Panaricium?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Panaricium?

Panaricium je pojmenování zánětu prstu ruky. Nejčastěji vzniká v důsledku nesprávně nebo neodborně prováděné manikúry. Infekce proniká přes záděrku, přes cizí tělísko pod nehtem nebo zatržením nehtu.
Příčinou může být i odření nebo zranění na posledním článku prstu. Tímto způsobem se do organizmu dostanou mikroorganizmy, které způsobí infekci. Onemocnět může i více prstů, zánět se pak šíří do celého těla.


Co je to Panaricium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Panaricium. Co znamená slovo Panaricium z kategorie Nemoce?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Panaricium patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: termín, význam, Panaricium, názvosloví, co znamená, slovo, pojem, definice, nemoce, terminologie, lexikon, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, heslo, informace, přesný výraz, slovník


Pojem Panaricium je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Panaricium? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Panaricium (latinsky panaritium) neboli vidlák je hnisavý zánět prstů ruky. Příčinou vzniku bývají neošetřená nebo špatně ošetřená drobná poranění. Možnou léčbou je konzervativní ošetření, antisepse nebo podání antibiotik. Radikálním, ale nejčastějším ošetřením bývá drobný chirurgický zákrok.
Zánět nehtového lůžka se nazývá paronychium.

Jiné informační zdroje o pojmu Panaricium

Zkusit najít termín Panaricium ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Panaricium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Panaricium ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Panaricium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Panaricium ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Panaricium ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Panaricium například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Panaricium? resp. co se přesně ukrývá za slovem Panaricium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panaricium, odpověď na dotaz co je to Panaricium?. Víte např. kdo to je Mikuláš Bek? Znáte a víte kdo je Ivo Pavlík? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Panaricium i v jiné kategorii než v nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zlomená noha, panaricium, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.