Co je to?
Odborný výraz, definice slova Panaricium. Co znamená slovo Panaricium z kategorie Nemoce?

Co je Panaricium? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Panaricium?

Panaricium je pojmenování zánětu prstu ruky. Nejčastěji vzniká v důsledku nesprávně nebo neodborně prováděné manikúry. Infekce proniká přes záděrku, přes cizí tělísko pod nehtem nebo zatržením nehtu.
Příčinou může být i odření nebo zranění na posledním článku prstu. Tímto způsobem se do organizmu dostanou mikroorganizmy, které způsobí infekci. Onemocnět může i více prstů, zánět se pak šíří do celého těla.


Co je to Panaricium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Panaricium. Co znamená slovo Panaricium z kategorie Nemoce?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Panaricium patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: synonymum, definice, heslo, popis, význam slova, co znamená, nemoce, formulace, slovník, nemoce, vysvětlení, odborné názvosloví, wiki, co to je, terminus technicus, význam pojmu, informace, co je to Panaricium?


Pojem Panaricium je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Panaricium? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Panaricium (latinsky panaritium) neboli vidlák je hnisavý zánět prstů ruky. Příčinou vzniku bývají neošetřená nebo špatně ošetřená drobná poranění. Možnou léčbou je konzervativní ošetření, antisepse nebo podání antibiotik. Radikálním, ale nejčastějším ošetřením bývá drobný chirurgický zákrok.
Zánět nehtového lůžka se nazývá paronychium.

Další zdroje informací o slovu Panaricium

Najít termín Panaricium ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Panaricium na Youtube

Najít slovo Panaricium ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Panaricium ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Panaricium ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Panaricium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Panaricium například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Panaricium? resp. jaká je definice slova Panaricium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panaricium, odpověď na dotaz co je to Panaricium?. Víte např. kdo to je Evžen Korec? Znáte a víte kdo je David Švehlík? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.