Co je to?
Definice výrazu, termínu Panaricium. Co znamená odborný pojem Panaricium z kategorie Nemoce?

Co je to Panaricium? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Panaricium?

Panaricium je pojmenování zánětu prstu ruky. Nejčastěji vzniká v důsledku nesprávně nebo neodborně prováděné manikúry. Infekce proniká přes záděrku, přes cizí tělísko pod nehtem nebo zatržením nehtu.
Příčinou může být i odření nebo zranění na posledním článku prstu. Tímto způsobem se do organizmu dostanou mikroorganizmy, které způsobí infekci. Onemocnět může i více prstů, zánět se pak šíří do celého těla.


Co je to Panaricium? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Panaricium. Co znamená odborný pojem Panaricium z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Panaricium? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Panaricium se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, wiki, termín, význam, slovo, popis, heslo, terminus technicus, synonymum, informace, co je to Panaricium?, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, pojem, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Panaricium je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Panaricium píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Panaricium (latinsky panaritium) neboli vidlák je hnisavý zánět prstů ruky. Příčinou vzniku bývají neošetřená nebo špatně ošetřená drobná poranění. Možnou léčbou je konzervativní ošetření, antisepse nebo podání antibiotik. Radikálním, ale nejčastějším ošetřením bývá drobný chirurgický zákrok.
Zánět nehtového lůžka se nazývá paronychium.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Panaricium ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Panaricium na Google.cz

Zkusit najít termín Panaricium ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Panaricium ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Panaricium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Panaricium ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Panaricium například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Panaricium? resp. co znamená slovo Panaricium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Panaricium, odpověď na dotaz co je to Panaricium?. Víte např. kdo to je Tambor? Znáte a víte kdo je Mechanik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.