Co je to?
Definice výrazu, termínu Determinismus. Co znamená odborný pojem Determinismus z kategorie Filozofie?

Co je to Determinismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Determinismus?

Determinismus je název filozofického názoru, který zastává přesvědčení, že vše co se děje nebo jaký je stav věcí je ovlivněno děním předchozím na základě vztahu příčina – následek a probíhá podle pevně daných zákonitostí. Zastánci tohoto směru se domnívají, že budoucnost je teoreticky možno předvídat, protože vývoj světa i sled událostí na něm se řídí výhradně podle platných přírodních zákonů.
Ideje determinismu se objevily již v pátém století před naším letopočtem. K hlavním představitelům patřili nejdříve zastánci atomismu a stoici. Na základě dialogů těchto filozofů došlo k propojení psychologie prosazované stoiky a Aristotelovy etiky. Filozof Alexandr Afrodisijský pak vedl první debatu o determinismu a jeho vztahu ke svobodě. Determinismus se pak postupně rozdělil do dalších proudů a je základem dalších filozofických směrů.


Co je to Determinismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Determinismus. Co znamená odborný pojem Determinismus z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Determinismus s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Determinismus se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam, názvosloví, wiki, přesný výraz, vysvětlení, lexikon, terminologie, definice pojmu, odborný výraz, Determinismus, pojem, formulace, význam pojmu, co to je, slovo, informace, Filozofie, co je to Determinismus?


Pojem Determinismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Determinismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Determinismus je filosofické přesvědčení, že každá událost nebo stav věcí je důsledkem předchozích událostí na principu kauzality a pevně daných zákonitostí.
Znamená to, že vývoj světa je dán posloupností událostí řídících se absolutně platnými přírodními zákony. Existuje tedy pouze jedna možná budoucnost, a tato je teoreticky zcela předvídatelná.

Pro více informací o heslu Determinismus zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Determinismus na Google.cz

Najít výraz Determinismus ve Wikislovníku

Hledat termín Determinismus ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Determinismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Determinismus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Determinismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Determinismus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Determinismus? resp. jaký je význam slova Determinismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Determinismus, odpověď na dotaz co je to Determinismus?. Víte např. kdo to je Bruncvík? Znáte a víte kdo je Žurnalista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Determinismus i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.