Co je to?
Definice výrazu, termínu Determinismus. Co znamená odborný pojem Determinismus z kategorie Filozofie?

Co je to Determinismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Determinismus?

Determinismus je název filozofického názoru, který zastává přesvědčení, že vše co se děje nebo jaký je stav věcí je ovlivněno děním předchozím na základě vztahu příčina – následek a probíhá podle pevně daných zákonitostí. Zastánci tohoto směru se domnívají, že budoucnost je teoreticky možno předvídat, protože vývoj světa i sled událostí na něm se řídí výhradně podle platných přírodních zákonů.
Ideje determinismu se objevily již v pátém století před naším letopočtem. K hlavním představitelům patřili nejdříve zastánci atomismu a stoici. Na základě dialogů těchto filozofů došlo k propojení psychologie prosazované stoiky a Aristotelovy etiky. Filozof Alexandr Afrodisijský pak vedl první debatu o determinismu a jeho vztahu ke svobodě. Determinismus se pak postupně rozdělil do dalších proudů a je základem dalších filozofických směrů.


Co je to Determinismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Determinismus. Co znamená odborný pojem Determinismus z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Determinismus? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Determinismus patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: názvosloví, slovo, wiki, informace, odborný výraz, přesný výraz, Filozofie, definice pojmu, formulace, popis, heslo, terminus technicus, terminologie, význam slova, Determinismus, pojem, význam, co je to Determinismus?


Pojem Determinismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Determinismus

Hledat termín Determinismus ve Wikipedii

Najít výraz Determinismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Determinismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Determinismus ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Determinismus ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Determinismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Determinismus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Determinismus? resp. co znamená výraz Determinismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Determinismus, odpověď na dotaz co je to Determinismus?. Víte např. kdo to je Administrátor? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.