Co je to?
Definice výrazu Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Co to je Ironie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ironie

V literatuře nebo mluveném projevu se občas využívá ironie. Jedná se o pro někoho poměrně náročnou formu řeči na identifikaci. Ironií se často snaží člověk zajistit humorný efekt. Vyjadřován je naprosto opačný význam, než jaký je ve skutečnosti míněn. Využívá se také nadsázka. V rámci literatury se ironie používá jako způsob výsměchu. Zároveň to udržuje čtenáře v bdělosti, protože jim autor podsouvá různé ironické poznámky, které v případě nepochopení nedávají smysl. Principem ironie je zvýraznit absurditu již tolik absurdní situace.


Co je to Ironie? Význam slova, termín, Definice výrazu Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ironie? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ironie patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, co znamená, názvosloví, co to je, terminus technicus, synonymum, odborný výraz, přesný význam, Český jazyk, wiki, pojem, definice, co je to Ironie?, informace, definice pojmu, vysvětlení, heslo, formulace


Pojem Ironie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ironie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ironie je literární nebo řečnická forma, která dosahuje zvláštní, často humorný účinek tím, že vyslovuje něco podstatně jiného než skutečně míní: může přehánět, zastírat nebo říkat přímý opak. Je na posluchači nebo čtenáři, aby si toho všiml a rozuměl podle toho.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Ironie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ironie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ironie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ironie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Ironie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Ironie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ironie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ironie? resp. jaká je definice termínu Ironie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ironie, odpověď na dotaz co je to Ironie?. Víte např. kdo to je Bůh? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.