Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Co je to Ironie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ironie?

V literatuře nebo mluveném projevu se občas využívá ironie. Jedná se o pro někoho poměrně náročnou formu řeči na identifikaci. Ironií se často snaží člověk zajistit humorný efekt. Vyjadřován je naprosto opačný význam, než jaký je ve skutečnosti míněn. Využívá se také nadsázka. V rámci literatury se ironie používá jako způsob výsměchu. Zároveň to udržuje čtenáře v bdělosti, protože jim autor podsouvá různé ironické poznámky, které v případě nepochopení nedávají smysl. Principem ironie je zvýraznit absurditu již tolik absurdní situace.


Co je to Ironie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ironie s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ironie se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, definice, synonymum, Český jazyk, lexikon, co to je, přesný význam, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, slovo, Ironie, vysvětlení, názvosloví, význam


Pojem Ironie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ironie dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ironie je literární nebo řečnická forma, která dosahuje zvláštní, často humorný účinek tím, že vyslovuje něco podstatně jiného než skutečně míní: může přehánět, zastírat nebo říkat přímý opak. Je na posluchači nebo čtenáři, aby si toho všiml a rozuměl podle toho.

Jiné zdroje informací o pojmu Ironie

Vyhledat pojem Ironie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Ironie ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Ironie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ironie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Ironie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ironie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ironie například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ironie? resp. jaká je definice termínu Ironie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ironie, odpověď na dotaz co je to Ironie?. Víte např. kdo to je Smažka? Znáte a víte kdo je Starosta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.