Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Co je to Ironie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ironie?

V literatuře nebo mluveném projevu se občas využívá ironie. Jedná se o pro někoho poměrně náročnou formu řeči na identifikaci. Ironií se často snaží člověk zajistit humorný efekt. Vyjadřován je naprosto opačný význam, než jaký je ve skutečnosti míněn. Využívá se také nadsázka. V rámci literatury se ironie používá jako způsob výsměchu. Zároveň to udržuje čtenáře v bdělosti, protože jim autor podsouvá různé ironické poznámky, které v případě nepochopení nedávají smysl. Principem ironie je zvýraznit absurditu již tolik absurdní situace.


Co je to Ironie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ironie? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Ironie je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice, přesný význam, význam, popis, co znamená, wiki, heslo, formulace, odborný výraz, terminologie, co to je, vysvětlení, slovník, informace, přesný výraz, synonymum, Český jazyk, co je to Ironie?


Pojem Ironie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ironie píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ironie je literární nebo řečnická forma, která dosahuje zvláštní, často humorný účinek tím, že vyslovuje něco podstatně jiného než skutečně míní: může přehánět, zastírat nebo říkat přímý opak. Je na posluchači nebo čtenáři, aby si toho všiml a rozuměl podle toho.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ironie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ironie na Youtube

Zkusit najít pojem Ironie ve Wikislovníku

Hledat slovo Ironie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ironie ve Wikizdrojích

Hledat termín Ironie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ironie například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ironie? resp. jaká je definice slova Ironie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ironie, odpověď na dotaz co je to Ironie?. Víte např. kdo to je Starosta? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Ironie hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.