Co je to?
Definice výrazu Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Co to je Ironie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ironie

V literatuře nebo mluveném projevu se občas využívá ironie. Jedná se o pro někoho poměrně náročnou formu řeči na identifikaci. Ironií se často snaží člověk zajistit humorný efekt. Vyjadřován je naprosto opačný význam, než jaký je ve skutečnosti míněn. Využívá se také nadsázka. V rámci literatury se ironie používá jako způsob výsměchu. Zároveň to udržuje čtenáře v bdělosti, protože jim autor podsouvá různé ironické poznámky, které v případě nepochopení nedávají smysl. Principem ironie je zvýraznit absurditu již tolik absurdní situace.


Co je to Ironie? Význam slova, termín, Definice výrazu Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ironie můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ironie je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: wiki, terminologie, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, formulace, přesný výraz, heslo, význam, terminus technicus, co to je, informace, význam slova, odborný výraz, lexikon, Český jazyk, synonymum, definice pojmu


Pojem Ironie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ironie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ironie je literární nebo řečnická forma, která dosahuje zvláštní, často humorný účinek tím, že vyslovuje něco podstatně jiného než skutečně míní: může přehánět, zastírat nebo říkat přímý opak. Je na posluchači nebo čtenáři, aby si toho všiml a rozuměl podle toho.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Ironie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ironie na Youtube

Najít slovo Ironie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Ironie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ironie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ironie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ironie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ironie? resp. co přesně označuje termín Ironie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ironie, odpověď na dotaz co je to Ironie?. Víte např. kdo to je PR specialista? Znáte a víte kdo je Starosta? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Ironie i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.