Co je to?
Definice výrazu Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Co to je Ironie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ironie

V literatuře nebo mluveném projevu se občas využívá ironie. Jedná se o pro někoho poměrně náročnou formu řeči na identifikaci. Ironií se často snaží člověk zajistit humorný efekt. Vyjadřován je naprosto opačný význam, než jaký je ve skutečnosti míněn. Využívá se také nadsázka. V rámci literatury se ironie používá jako způsob výsměchu. Zároveň to udržuje čtenáře v bdělosti, protože jim autor podsouvá různé ironické poznámky, které v případě nepochopení nedávají smysl. Principem ironie je zvýraznit absurditu již tolik absurdní situace.


Co je to Ironie? Význam slova, termín, Definice výrazu Ironie. Co znamená odborný pojem Ironie z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ironie? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ironie je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, co je to Ironie?, terminus technicus, lexikon, co to je, Český jazyk, wiki, co znamená, odborné názvosloví, synonymum, definice, popis, heslo, význam, definice pojmu, Český jazyk, přesný význam


Pojem Ironie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ironie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ironie je literární nebo řečnická forma, která dosahuje zvláštní, často humorný účinek tím, že vyslovuje něco podstatně jiného než skutečně míní: může přehánět, zastírat nebo říkat přímý opak. Je na posluchači nebo čtenáři, aby si toho všiml a rozuměl podle toho.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ironie v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Ironie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Ironie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ironie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Ironie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ironie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ironie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ironie například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ironie? resp. jaká je definice termínu Ironie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ironie, odpověď na dotaz co je to Ironie?. Víte např. kdo to je Usáma bin Ládin? Znáte a víte kdo je Heterosexuál? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.