Co je to?
Definice výrazu Soucit. Co znamená odborný pojem Soucit z kategorie Psychologie?

Co to je Soucit? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Soucit

Soucit je termín označující takový pocit, při kterém soucítící jedinec pociťuje určitou spoluúčast s útrapami nebo bolestmi jiných osob.
Pocit soucitu probíhá v několika fázích. Nejdříve je rozpoznán pocit utrpení někoho druhého, poté se propojí city zúčastněných jedinců a je přítomno emoční pohnutí. Vlastní nepříjemné pocity jsou potlačeny, vnímáno je naopak utrpení jiné osoby, je hledána možnost, jak postiženému ulevit. Soucítící si je vědom faktu, že trápení do lidského života patří.


Co je to Soucit? Význam slova, termín, Definice výrazu Soucit. Co znamená odborný pojem Soucit z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Soucit? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Soucit je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: heslo, Psychologie, wiki, Psychologie, lexikon, popis, význam pojmu, co to je, terminologie, synonymum, termín, definice pojmu, slovo, terminus technicus, co je to Soucit?, význam, definice, co znamená


Pojem Soucit je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Soucit?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Soucit je pocit spoluúčasti na bolesti a trápení druhých, ve kterém se projevuje empatie (na rozdíl od lítosti). Podle výzkumů se soucit sestává z následujících pěti elementů:

1. rozpoznání utrpení
2. pochopení faktu všeobecné přítomnosti utrpení v lidské zkušenosti
3. prožívání emočního pohnutí nad utrpením druhých a emočního spojení s jejich trápením
4. tolerování průvodních nepříjemných pocitů (např. strachu, tísně, bolesti) tak, že zůstaneme 5. otevření vůči utrpení dané osoby a akceptujeme jej
5. jednání nebo motivace k jednání směrem ke zprostředkování úlevy od utrpení

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Soucit ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Soucit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Soucit ve Wikislovníku

Najít slovo Soucit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Soucit na Youtube

Vyhledat termín Soucit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Soucit například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Soucit? resp. co znamená výraz Soucit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Soucit, odpověď na dotaz co je to Soucit?. Víte např. kdo to je Seřizovač CNC? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.