Co je to?
Definice výrazu Soucit. Co znamená odborný pojem Soucit z kategorie Psychologie?

Co to je Soucit? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Soucit?

Soucit je termín označující takový pocit, při kterém soucítící jedinec pociťuje určitou spoluúčast s útrapami nebo bolestmi jiných osob.
Pocit soucitu probíhá v několika fázích. Nejdříve je rozpoznán pocit utrpení někoho druhého, poté se propojí city zúčastněných jedinců a je přítomno emoční pohnutí. Vlastní nepříjemné pocity jsou potlačeny, vnímáno je naopak utrpení jiné osoby, je hledána možnost, jak postiženému ulevit. Soucítící si je vědom faktu, že trápení do lidského života patří.


Co je to Soucit? Význam slova, termín, Definice výrazu Soucit. Co znamená odborný pojem Soucit z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Soucit? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Soucit je v sekci Psychologie

Klíčová slova: formulace, termín, význam slova, co je to Soucit?, definice, odborné názvosloví, terminologie, Psychologie, odborný výraz, wiki, přesný význam, popis, Soucit, synonymum, Psychologie, přesný výraz, heslo, co znamená


Pojem Soucit je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Soucit

Najít pojem Soucit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Soucit na Google.cz

Vyhledat pojem Soucit ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Soucit ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Soucit na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Soucit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Soucit například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Soucit? resp. co vlastně znamená slovo Soucit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Soucit, odpověď na dotaz co je to Soucit?. Víte např. kdo to je Levi Strauss? Znáte a víte kdo je Regent? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.