Co je to?
Odborný výraz, definice slova Soucit. Co znamená slovo Soucit z kategorie Psychologie?

Co je Soucit?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Soucit?

Soucit je termín označující takový pocit, při kterém soucítící jedinec pociťuje určitou spoluúčast s útrapami nebo bolestmi jiných osob.
Pocit soucitu probíhá v několika fázích. Nejdříve je rozpoznán pocit utrpení někoho druhého, poté se propojí city zúčastněných jedinců a je přítomno emoční pohnutí. Vlastní nepříjemné pocity jsou potlačeny, vnímáno je naopak utrpení jiné osoby, je hledána možnost, jak postiženému ulevit. Soucítící si je vědom faktu, že trápení do lidského života patří.


Co je to Soucit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Soucit. Co znamená slovo Soucit z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Soucit s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Soucit patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: přesný význam, wiki, definice pojmu, popis, Soucit, pojem, přesný výraz, význam, terminologie, co je to Soucit?, názvosloví, odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus, psychologie, informace, co znamená, termín


Pojem Soucit je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Soucit píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Soucit je pocit spoluúčasti na bolesti a trápení druhých, ve kterém se projevuje empatie (na rozdíl od lítosti). Podle výzkumů se soucit sestává z následujících pěti elementů:

1. rozpoznání utrpení
2. pochopení faktu všeobecné přítomnosti utrpení v lidské zkušenosti
3. prožívání emočního pohnutí nad utrpením druhých a emočního spojení s jejich trápením
4. tolerování průvodních nepříjemných pocitů (např. strachu, tísně, bolesti) tak, že zůstaneme 5. otevření vůči utrpení dané osoby a akceptujeme jej
5. jednání nebo motivace k jednání směrem ke zprostředkování úlevy od utrpení

Zkuste zjistit více informací o slovu Soucit v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Soucit na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Soucit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Soucit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Soucit ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Soucit ve Wikislovníku

Najít termín Soucit ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Soucit například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Soucit? resp. co znamená Soucit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Soucit, odpověď na dotaz co je to Soucit?. Víte např. kdo to je Ichtyl? Znáte a víte kdo je Dušan Kunovský? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, čakry a žena, soucit, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.