Co je to?
Definice výrazu, termínu Windfall tax. Co znamená odborný pojem Windfall tax z kategorie Ekonomie?

Co je Windfall tax?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Windfall tax?

Winfall tax je označení pro specifickou formu daně, která se uplatňuje v situacích, kdy jednotlivci nebo firmy získávají neobvyklý nebo nadměrný příjem. Tato daň je obvykle navržena tak, aby byly zajištěny významné zisky z různých transakcí. Název windfall v překladu znamená neočekávaný nebo náhodný zisk, což znamená, že daně jsou uhrazeny z příjmů, které jsou mimořádně vysoké a mohou být považovány za neplánované. Typicky jsou windfall tax zavedeny za účelem vyrovnání nerovností ve společnosti a získání dodatečných finančních prostředků pro vládu. Tyto daně mohou být aplikovány na různé formy příjmů, jsou to například kapitálové zisky, loterie, dědictví nebo prodej cenných papírů za nadhodnocené ceny. Jejich aplikace mohou být časově omezeny nebo mohou být používány jako dočasná opatření v reakci na konkrétní události, jako jsou například boom na trhu s nemovitostmi nebo vysokými cenami komodit.
Neočekávané daně mohou být kritizovány za to, že mohou odradit investory a podnikatele, protože lidé a firmy mohou mít obavy z případného zdanění neočekávaných zisků. Na druhou stranu mohou být rozdílné názory nástrojem sociální spravedlnosti, který pomáhá vyrovnat rozdíly ve společnosti a financovat veřejné služby.


Co je to Windfall tax? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Windfall tax. Co znamená odborný pojem Windfall tax z kategorie Ekonomie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Windfall tax? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Windfall tax je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, ekonomie, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, pojem, definice, co je to Windfall tax?, význam pojmu, názvosloví, popis, ekonomie, přesný význam, terminologie, definice pojmu, Windfall tax, termín


Pojem Windfall tax je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Windfall tax ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Windfall tax na Google obrázcích

Najít slovo Windfall tax ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Windfall tax na Google.cz

Zkusit najít heslo Windfall tax ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Windfall tax na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Windfall tax například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Windfall tax? resp. co vlastně znamená slovo Windfall tax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Windfall tax, odpověď na dotaz co je to Windfall tax?. Víte např. kdo to je Atentátník? Znáte a víte kdo je William Howard Taft? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Windfall tax i v jiné sekci než v ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, vývoj měny, windfall tax, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?