Co je to?
Definice výrazu, termínu Inkontinence. Co znamená odborný pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Co je Inkontinence? Význam slova

Co znamená termín Inkontinence? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Inkontinence je termín označující samovolné unikání moči z těla. Laikové ji nazývají pomočováním, souvisí se zdravotním stavem a může být dočasná nebo trvalá. Tímto problémem trpí většinou ženy. Tato odlišnost je způsobována stavbou ženského močového ústrojí, těhotenstvími, porody nebo menopauzou. Obě pohlaví však může inkontinence postihnout z důvodu stárnutí organizmu, úrazu nebo onemocnění, jako je skleróza, mrtvice, neurologická onemocnění nebo vrozené vady.
Tato obtíž bývá většinou léčitelná, zvláště močová inkontinence u žen, kde se léčba zaměřuje především na posilování pánevního dna. K tomu slouží především Kegelovy cviky, které je možno provádět bez dalšího vybavení. Ideální je nácvik správného povedení cviků s vyškolenými odborníky.


Co je to Inkontinence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Inkontinence. Co znamená odborný pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Inkontinence? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Inkontinence je v kategorii lékařství

Klíčová slova: Inkontinence, co znamená, terminologie, definice pojmu, odborný výraz, lexikon, popis, synonymum, informace, lékařství, lékařství, odborné názvosloví, terminus technicus, slovník, význam pojmu, přesný význam, význam slova, přesný výraz


Pojem Inkontinence je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Inkontinence?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Močová inkontinence či laicky pomočování je vůlí neovladatelný únik moči z těla. Často je dočasná a téměř vždy vyplývá z aktuálního zdravotního stavu.

Další informační zdroje

Najít termín Inkontinence ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Inkontinence ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inkontinence ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkontinence ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Inkontinence ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Inkontinence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkontinence například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo Inkontinence? resp. jaká je definice termínu Inkontinence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkontinence, odpověď na dotaz co je to Inkontinence?. Víte např. kdo to je Prokurátor? Znáte a víte kdo je Ošetřovatel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Inkontinence i v jiné kategorii než je sekce lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.