Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inkontinence. Co znamená pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Co to je Inkontinence? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Inkontinence

Inkontinence je termín označující samovolné unikání moči z těla. Laikové ji nazývají pomočováním, souvisí se zdravotním stavem a může být dočasná nebo trvalá. Tímto problémem trpí většinou ženy. Tato odlišnost je způsobována stavbou ženského močového ústrojí, těhotenstvími, porody nebo menopauzou. Obě pohlaví však může inkontinence postihnout z důvodu stárnutí organizmu, úrazu nebo onemocnění, jako je skleróza, mrtvice, neurologická onemocnění nebo vrozené vady.
Tato obtíž bývá většinou léčitelná, zvláště močová inkontinence u žen, kde se léčba zaměřuje především na posilování pánevního dna. K tomu slouží především Kegelovy cviky, které je možno provádět bez dalšího vybavení. Ideální je nácvik správného povedení cviků s vyškolenými odborníky.


Co je to Inkontinence? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Inkontinence. Co znamená pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Inkontinence se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, popis, wiki, co to je, význam pojmu, synonymum, definice, Lékařství, terminus technicus, co znamená, lexikon, přesný význam, formulace, odborný výraz, slovo, co je to Inkontinence?, definice pojmu


Pojem Inkontinence je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inkontinence? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Močová inkontinence či laicky pomočování je vůlí neovladatelný únik moči z těla. Často je dočasná a téměř vždy vyplývá z aktuálního zdravotního stavu.

Pro více informací o heslu Inkontinence zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Inkontinence ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inkontinence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Inkontinence na Youtube

Vyhledat termín Inkontinence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Inkontinence ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Inkontinence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkontinence například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Inkontinence? resp. jaký je význam slova Inkontinence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkontinence, odpověď na dotaz co je to Inkontinence?. Víte např. kdo to je Legionář? Znáte a víte kdo je Jiří Oberfalzer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Inkontinence hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.