Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inkontinence. Co znamená pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Co to je Inkontinence? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Inkontinence?

Inkontinence je termín označující samovolné unikání moči z těla. Laikové ji nazývají pomočováním, souvisí se zdravotním stavem a může být dočasná nebo trvalá. Tímto problémem trpí většinou ženy. Tato odlišnost je způsobována stavbou ženského močového ústrojí, těhotenstvími, porody nebo menopauzou. Obě pohlaví však může inkontinence postihnout z důvodu stárnutí organizmu, úrazu nebo onemocnění, jako je skleróza, mrtvice, neurologická onemocnění nebo vrozené vady.
Tato obtíž bývá většinou léčitelná, zvláště močová inkontinence u žen, kde se léčba zaměřuje především na posilování pánevního dna. K tomu slouží především Kegelovy cviky, které je možno provádět bez dalšího vybavení. Ideální je nácvik správného povedení cviků s vyškolenými odborníky.


Co je to Inkontinence? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Inkontinence. Co znamená pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Inkontinence? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Inkontinence patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: popis, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, informace, wiki, pojem, názvosloví, význam pojmu, Inkontinence, přesný význam, přesný výraz, význam slova, synonymum, heslo, definice, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Inkontinence je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inkontinence? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Močová inkontinence či laicky pomočování je vůlí neovladatelný únik moči z těla. Často je dočasná a téměř vždy vyplývá z aktuálního zdravotního stavu.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Inkontinence na Google.cz

Najít výraz Inkontinence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Inkontinence ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Inkontinence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Inkontinence ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inkontinence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkontinence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Inkontinence? resp. co označuje slovo Inkontinence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkontinence, odpověď na dotaz co je to Inkontinence?. Víte např. kdo to je Kriminálník? Znáte a víte kdo je Jiří Oberfalzer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.