Co je to?
Výraz, termín, definice slova Důkaz. Co znamená odborný pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Co je to Důkaz? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Důkaz

Zdůvodnění pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo o formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je důkaz prostředkem, jak zjistit skutečnost a podat o ní svědectví.


Co je to Důkaz? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Důkaz. Co znamená odborný pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Důkaz s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Důkaz je v kategorii matematika

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, význam, význam slova, terminologie, přesný význam, Důkaz, vysvětlení, pojem, matematika, wiki, definice, slovo, slovník, formulace, terminus technicus


Pojem Důkaz je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Důkaz? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V matematice je důkaz demonstrace nutné pravdivosti nějakého tvrzení za určitých předpokladů (axiomů). Matematický důkaz musí být založen výhradně na nezpochybnitelných pravidlech rozumu (ta jsou vyjádřena v matematické logice ve formě logických axiomů), nepřipouští žádný postup založený na názoru, experimentu, intuici či zkušenosti. Tato skutečnost dělá z matematického důkazu nejjistější známý způsob ověření pravdivosti nějakého tvrzení. Tvrzení, ke kterému je znám matematický důkaz, se nazývá matematická věta.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Důkaz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Důkaz ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Důkaz ve vyhledávači Qwant

Najít termín Důkaz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důkaz ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Důkaz na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Důkaz například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Důkaz? resp. jaká je definice slova Důkaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důkaz, odpověď na dotaz co je to Důkaz?. Víte např. kdo to je Homouš? Znáte a víte kdo je Pastor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Důkaz v jiné sekci než matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.