Co je to?
Výraz, termín, definice slova Důkaz. Co znamená odborný pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Co je Důkaz? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Důkaz?

Zdůvodnění pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo o formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je důkaz prostředkem, jak zjistit skutečnost a podat o ní svědectví.


Co je to Důkaz? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Důkaz. Co znamená odborný pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Důkaz sdílejte s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Důkaz je v kategorii matematika

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, informace, význam slova, co je to Důkaz?, terminus technicus, co to je, popis, Důkaz, přesný význam, wiki, definice, slovo, definice pojmu, slovník, formulace, význam, pojem


Pojem Důkaz je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Důkaz dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V matematice je důkaz demonstrace nutné pravdivosti nějakého tvrzení za určitých předpokladů (axiomů). Matematický důkaz musí být založen výhradně na nezpochybnitelných pravidlech rozumu (ta jsou vyjádřena v matematické logice ve formě logických axiomů), nepřipouští žádný postup založený na názoru, experimentu, intuici či zkušenosti. Tato skutečnost dělá z matematického důkazu nejjistější známý způsob ověření pravdivosti nějakého tvrzení. Tvrzení, ke kterému je znám matematický důkaz, se nazývá matematická věta.

Pro více informací o heslu Důkaz zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Důkaz ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důkaz ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důkaz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Důkaz ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Důkaz ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Důkaz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Důkaz například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Důkaz? resp. co to je Důkaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důkaz, odpověď na dotaz co je to Důkaz?. Víte např. kdo to je Otrokář? Znáte a víte kdo je Pastor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Důkaz i v jiné části webu než je kategorie matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.