Co je to?
Odborný výraz, definice slova Důkaz. Co znamená pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Co je to Důkaz? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Důkaz?

Zdůvodnění pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo o formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je důkaz prostředkem, jak zjistit skutečnost a podat o ní svědectví.


Co je to Důkaz? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Důkaz. Co znamená pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Důkaz se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: heslo, pojem, lexikon, význam slova, definice, informace, Matematika, termín, wiki, Důkaz, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, terminus technicus, co je to Důkaz?, popis, význam, názvosloví


Pojem Důkaz je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Důkaz? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V matematice je důkaz demonstrace nutné pravdivosti nějakého tvrzení za určitých předpokladů (axiomů). Matematický důkaz musí být založen výhradně na nezpochybnitelných pravidlech rozumu (ta jsou vyjádřena v matematické logice ve formě logických axiomů), nepřipouští žádný postup založený na názoru, experimentu, intuici či zkušenosti. Tato skutečnost dělá z matematického důkazu nejjistější známý způsob ověření pravdivosti nějakého tvrzení. Tvrzení, ke kterému je znám matematický důkaz, se nazývá matematická věta.

Další informační zdroje o slovu Důkaz

Hledat videa s názvem Důkaz na Youtube

Zkusit najít slovo Důkaz ve Wikizdrojích

Hledat slovo Důkaz na Google.cz

Vyhledat termín Důkaz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Důkaz ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Důkaz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Důkaz například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Důkaz? resp. co se skrývá pod slovem Důkaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důkaz, odpověď na dotaz co je to Důkaz?. Víte např. kdo to je Snacha? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.