Co je to?
Odborný výraz, definice slova Důkaz. Co znamená pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Co je to Důkaz? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Důkaz?

Zdůvodnění pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo o formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je důkaz prostředkem, jak zjistit skutečnost a podat o ní svědectví.


Co je to Důkaz? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Důkaz. Co znamená pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Důkaz patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: co to je, Matematika, přesný výraz, definice, význam slova, formulace, co je to Důkaz?, co znamená, Důkaz, synonymum, význam, vysvětlení, slovo, terminologie, význam pojmu, slovník, přesný význam, informace


Pojem Důkaz je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Důkaz? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V matematice je důkaz demonstrace nutné pravdivosti nějakého tvrzení za určitých předpokladů (axiomů). Matematický důkaz musí být založen výhradně na nezpochybnitelných pravidlech rozumu (ta jsou vyjádřena v matematické logice ve formě logických axiomů), nepřipouští žádný postup založený na názoru, experimentu, intuici či zkušenosti. Tato skutečnost dělá z matematického důkazu nejjistější známý způsob ověření pravdivosti nějakého tvrzení. Tvrzení, ke kterému je znám matematický důkaz, se nazývá matematická věta.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Důkaz ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důkaz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Důkaz na Google.cz

Vyhledat slovo Důkaz ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Důkaz na Youtube

Zkusit najít termín Důkaz ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Důkaz například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Důkaz? resp. jaká je definice slova Důkaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důkaz, odpověď na dotaz co je to Důkaz?. Víte např. kdo to je Ajznboňák? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.