Co je to?
Odborný výraz, definice slova Důkaz. Co znamená pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Co je to Důkaz? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Důkaz

Zdůvodnění pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo o formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je důkaz prostředkem, jak zjistit skutečnost a podat o ní svědectví.


Co je to Důkaz? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Důkaz. Co znamená pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Důkaz doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Důkaz se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, formulace, názvosloví, Důkaz, Matematika, slovník, heslo, odborné názvosloví, význam, co znamená, termín, popis, Matematika, wiki, definice, vysvětlení, co je to Důkaz?


Pojem Důkaz je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Důkaz? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V matematice je důkaz demonstrace nutné pravdivosti nějakého tvrzení za určitých předpokladů (axiomů). Matematický důkaz musí být založen výhradně na nezpochybnitelných pravidlech rozumu (ta jsou vyjádřena v matematické logice ve formě logických axiomů), nepřipouští žádný postup založený na názoru, experimentu, intuici či zkušenosti. Tato skutečnost dělá z matematického důkazu nejjistější známý způsob ověření pravdivosti nějakého tvrzení. Tvrzení, ke kterému je znám matematický důkaz, se nazývá matematická věta.

Zkuste zjistit více informací o slovu Důkaz v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důkaz ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Důkaz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Důkaz ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Důkaz na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Důkaz ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Důkaz ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Důkaz například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Důkaz? resp. co to je Důkaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důkaz, odpověď na dotaz co je to Důkaz?. Víte např. kdo to je Stevie Wonder? Znáte a víte kdo je Řeholník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.