Co je to?
Výraz, termín, definice slova Důkaz. Co znamená odborný pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Co je to Důkaz? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Důkaz

Zdůvodnění pravdivosti nějakého jevu, vlastnosti nebo tvrzení, které je naprosto nezpochybnitelné. V matematice jde buď o dokazování pravdivosti matematických vět, nebo o formální důkaz dosažený s použitím logických výroků. V oblasti práva je důkaz prostředkem, jak zjistit skutečnost a podat o ní svědectví.


Co je to Důkaz? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Důkaz. Co znamená odborný pojem Důkaz z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Důkaz? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Důkaz je v sekci matematika

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, termín, vysvětlení, terminologie, přesný význam, význam pojmu, wiki, terminus technicus, přesný výraz, informace, popis, Důkaz, definice, heslo


Pojem Důkaz je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Důkaz?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V matematice je důkaz demonstrace nutné pravdivosti nějakého tvrzení za určitých předpokladů (axiomů). Matematický důkaz musí být založen výhradně na nezpochybnitelných pravidlech rozumu (ta jsou vyjádřena v matematické logice ve formě logických axiomů), nepřipouští žádný postup založený na názoru, experimentu, intuici či zkušenosti. Tato skutečnost dělá z matematického důkazu nejjistější známý způsob ověření pravdivosti nějakého tvrzení. Tvrzení, ke kterému je znám matematický důkaz, se nazývá matematická věta.

Pro další informace o termínu Důkaz zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Důkaz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Důkaz ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Důkaz ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Důkaz na Google.cz

Hledat videa s názvem Důkaz na Youtube

Vyhledat pojem Důkaz ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Důkaz například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Důkaz? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Důkaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Důkaz, odpověď na dotaz co je to Důkaz?. Víte např. kdo to je Éterická bytost? Znáte a víte kdo je Řeholník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.