Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Co je to Velký pátek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Velký pátek?

Velký pátek je pojmenováním pátku před velikonoci. Tento den připomíná Ježíšovu smrt na kříži. V křesťanství by neměl být vyjádřením smutku, ale spíše dobou pro zamyšlení nad smyslem této oběti, která by měla člověka spasit, a vlastním životem.
V obřadu pro tento den probíhají bohoslužby ve třech částech – pašije, uctění kříže a přijímání. V době Velkého pátku se drží půst (především bez konzumace masa) a mše probíhají bez obvyklé výzdoby.


Co je to Velký pátek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Velký pátek s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Velký pátek patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: terminologie, wiki, význam slova, termín, náboženství, odborný výraz, význam, slovo, přesný výraz, terminus technicus, popis, heslo, názvosloví, náboženství, co znamená, slovník, co je to Velký pátek?, odborné názvosloví


Pojem Velký pátek je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Velký pátek dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek (lat. dies passionis Domini) pátkem před Velikonocemi, součást Svatého týdne a velikonočního tridua. Tento den je připomínkou smrti Ježíše Krista na kříži. V západních církvích může Velký pátek připadnout na období od 20. března do 23. dubna včetně.

Pro další informace o termínu Velký pátek zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Velký pátek na Youtube

Vyhledat termín Velký pátek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Velký pátek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Velký pátek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Velký pátek ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velký pátek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký pátek například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Velký pátek? resp. co znamená Velký pátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký pátek, odpověď na dotaz co je to Velký pátek?. Víte např. kdo to je Humanista? Znáte a víte kdo je Sinolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.