Co je to?
Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Co to je Velký pátek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Velký pátek?

Velký pátek je pojmenováním pátku před velikonoci. Tento den připomíná Ježíšovu smrt na kříži. V křesťanství by neměl být vyjádřením smutku, ale spíše dobou pro zamyšlení nad smyslem této oběti, která by měla člověka spasit, a vlastním životem.
V obřadu pro tento den probíhají bohoslužby ve třech částech – pašije, uctění kříže a přijímání. V době Velkého pátku se drží půst (především bez konzumace masa) a mše probíhají bez obvyklé výzdoby.


Co je to Velký pátek? Význam slova, termín, Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Velký pátek? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Velký pátek je v sekci Náboženství

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, vysvětlení, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, Náboženství, termín, odborné názvosloví, význam slova, co to je, definice pojmu, terminologie, informace, Náboženství, lexikon, význam


Pojem Velký pátek je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Velký pátek? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek (lat. dies passionis Domini) pátkem před Velikonocemi, součást Svatého týdne a velikonočního tridua. Tento den je připomínkou smrti Ježíše Krista na kříži. V západních církvích může Velký pátek připadnout na období od 20. března do 23. dubna včetně.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Velký pátek na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Velký pátek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velký pátek ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Velký pátek na Youtube

Najít slovo Velký pátek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Velký pátek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký pátek například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Velký pátek? resp. co přesně označuje termín Velký pátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký pátek, odpověď na dotaz co je to Velký pátek?. Víte např. kdo to je Praotec Čech? Znáte a víte kdo je Valerij Pjakin? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.