Co je to?
Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Co to je Velký pátek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Velký pátek

Velký pátek je pojmenováním pátku před velikonoci. Tento den připomíná Ježíšovu smrt na kříži. V křesťanství by neměl být vyjádřením smutku, ale spíše dobou pro zamyšlení nad smyslem této oběti, která by měla člověka spasit, a vlastním životem.
V obřadu pro tento den probíhají bohoslužby ve třech částech – pašije, uctění kříže a přijímání. V době Velkého pátku se drží půst (především bez konzumace masa) a mše probíhají bez obvyklé výzdoby.


Co je to Velký pátek? Význam slova, termín, Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Velký pátek s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Velký pátek patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, popis, význam pojmu, terminus technicus, Náboženství, pojem, formulace, význam slova, odborný výraz, význam, termín, co to je, co je to Velký pátek?, informace, terminologie, Náboženství, přesný význam


Pojem Velký pátek je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Velký pátek? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek (lat. dies passionis Domini) pátkem před Velikonocemi, součást Svatého týdne a velikonočního tridua. Tento den je připomínkou smrti Ježíše Krista na kříži. V západních církvích může Velký pátek připadnout na období od 20. března do 23. dubna včetně.

Další zdroje informací o slovu Velký pátek

Zkusit najít heslo Velký pátek na Google.cz

Vyhledat termín Velký pátek ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Velký pátek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Velký pátek ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Velký pátek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Velký pátek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký pátek například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Velký pátek? resp. co se skrývá pod slovem Velký pátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký pátek, odpověď na dotaz co je to Velký pátek?. Víte např. kdo to je Bohuš Matuš? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.