Co je to?
Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Co je Velký pátek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Velký pátek

Velký pátek je pojmenováním pátku před velikonoci. Tento den připomíná Ježíšovu smrt na kříži. V křesťanství by neměl být vyjádřením smutku, ale spíše dobou pro zamyšlení nad smyslem této oběti, která by měla člověka spasit, a vlastním životem.
V obřadu pro tento den probíhají bohoslužby ve třech částech – pašije, uctění kříže a přijímání. V době Velkého pátku se drží půst (především bez konzumace masa) a mše probíhají bez obvyklé výzdoby.


Co je to Velký pátek? Význam slova, termín, Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Velký pátek můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Velký pátek je v sekci náboženství

Klíčová slova: Velký pátek, slovo, význam, přesný význam, synonymum, co to je, náboženství, význam pojmu, vysvětlení, popis, terminologie, význam slova, názvosloví, wiki, terminus technicus, informace, slovník, co je to Velký pátek?


Pojem Velký pátek je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Velký pátek můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek (lat. dies passionis Domini) pátkem před Velikonocemi, součást Svatého týdne a velikonočního tridua. Tento den je připomínkou smrti Ježíše Krista na kříži. V západních církvích může Velký pátek připadnout na období od 20. března do 23. dubna včetně.

Jiné informační zdroje o pojmu Velký pátek

Zkusit najít Velký pátek ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Velký pátek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Velký pátek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Velký pátek ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Velký pátek na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Velký pátek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký pátek například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Velký pátek? resp. co označuje slovo Velký pátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký pátek, odpověď na dotaz co je to Velký pátek?. Víte např. kdo to je Miroslav Pelta? Znáte a víte kdo je Radovan Vítek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Velký pátek i jinde než v sekci než v náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.