Co je to?
Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Co to je Velký pátek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Velký pátek

Velký pátek je pojmenováním pátku před velikonoci. Tento den připomíná Ježíšovu smrt na kříži. V křesťanství by neměl být vyjádřením smutku, ale spíše dobou pro zamyšlení nad smyslem této oběti, která by měla člověka spasit, a vlastním životem.
V obřadu pro tento den probíhají bohoslužby ve třech částech – pašije, uctění kříže a přijímání. V době Velkého pátku se drží půst (především bez konzumace masa) a mše probíhají bez obvyklé výzdoby.


Co je to Velký pátek? Význam slova, termín, Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Velký pátek s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Velký pátek se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, wiki, heslo, význam slova, přesný výraz, slovo, termín, vysvětlení, co to je, informace, názvosloví, definice, lexikon, význam pojmu, co je to Velký pátek?, terminologie, slovník, odborný výraz


Pojem Velký pátek je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Velký pátek? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

V křesťanském kalendáři je Velký pátek (lat. dies passionis Domini) pátkem před Velikonocemi, součást Svatého týdne a velikonočního tridua. Tento den je připomínkou smrti Ježíše Krista na kříži. V západních církvích může Velký pátek připadnout na období od 20. března do 23. dubna včetně.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velký pátek ve Wikimedia Commons

Hledat termín Velký pátek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Velký pátek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Velký pátek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Velký pátek ve Wikizdrojích

Najít pojem Velký pátek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký pátek například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Velký pátek? resp. co je to Velký pátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký pátek, odpověď na dotaz co je to Velký pátek?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.