Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šestá nemoc. Co znamená pojem Šestá nemoc z kategorie Nemoce?

Co je Šestá nemoc? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šestá nemoc

Šestá nemoc je dětským onemocněním, které způsobuje lidský herpesvirus 6. Jedná se o infekční virové onemocnění, které nejčastěji postihuje menší děti do dvou let, kojence a batolata.
K přenosu dochází přes sliny jiných rodinných příslušníků. Šestá nemoc začíná horečkou a pokračuje vyrážkou. Může docházet ke křečím, někdy se vyskytnou další vážné komplikace.


Co je to Šestá nemoc? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šestá nemoc. Co znamená pojem Šestá nemoc z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Šestá nemoc sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Šestá nemoc patří do sekce nemoce

Klíčová slova: lexikon, význam, slovník, pojem, odborný výraz, co to je, wiki, názvosloví, co je to Šestá nemoc?, heslo, nemoce, co znamená, Šestá nemoc, termín, přesný význam, definice, nemoce, odborné názvosloví


Pojem Šestá nemoc je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šestá nemoc? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šestá nemoc či šestá dětská nemoc neboli exanthema subitum či roseola infantum je virové infekční onemocnění způsobené lidským herpesvirem 6 (HHV 6).

Více informací o slovu Šestá nemoc doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šestá nemoc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Šestá nemoc ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Šestá nemoc ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Šestá nemoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Šestá nemoc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Šestá nemoc na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šestá nemoc například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Šestá nemoc? resp. jaká je definice slova Šestá nemoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šestá nemoc, odpověď na dotaz co je to Šestá nemoc?. Víte např. kdo to je Novinář? Znáte a víte kdo je Marcel Hirscher? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Šestá nemoc i v jiné sekci než je kategorie nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.