Co je to?
Odborný výraz, definice slova Interpolace. Co znamená slovo Interpolace z kategorie Matematika?

Co je Interpolace? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Interpolace?

Nalezení přibližné hodnoty matematické funkce v ohraničeném intervalu, pokud známe hodnotu funkce v jiných bodech intervalu. Hodnoty funkce můžeme získat měřením. Jejich spojením pak vytvoříme křivku, která prochází všemi známými body a zároveň doplní ostatní hodnoty v intervalu. Interpolace vznikla z latinských slov inter a polare, vylepšit vkládáním.


Co je to Interpolace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Interpolace. Co znamená slovo Interpolace z kategorie Matematika?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Interpolace patří do kategorie matematika

Klíčová slova: heslo, co to je, přesný výraz, význam, formulace, terminologie, slovník, odborný výraz, přesný význam, co znamená, co je to Interpolace?, definice pojmu, definice, popis, pojem, termín, matematika, Interpolace


Pojem Interpolace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Interpolace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Interpolace (lat. inter-polare, vylepšit vkládáním) v numerické matematice znamená nalezení přibližné hodnoty funkce v nějakém intervalu, je-li její hodnota známa jen v některých jiných bodech tohoto intervalu. Používá se v případě, že hodnoty funkce v určitých bodech intervalu jsou buďto uvedeny v tabulce, anebo získány měřením.

Další zdroje informací o slovu Interpolace

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interpolace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Interpolace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Interpolace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Interpolace na Google.cz

Hledat slovo Interpolace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interpolace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpolace například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Interpolace? resp. jaký je význam slova Interpolace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpolace, odpověď na dotaz co je to Interpolace?. Víte např. kdo to je Jan Perner? Znáte a víte kdo je Reverend? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než matematika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?