Co je to?
Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Co je to Interpolace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Interpolace

Nalezení přibližné hodnoty matematické funkce v ohraničeném intervalu, pokud známe hodnotu funkce v jiných bodech intervalu. Hodnoty funkce můžeme získat měřením. Jejich spojením pak vytvoříme křivku, která prochází všemi známými body a zároveň doplní ostatní hodnoty v intervalu. Interpolace vznikla z latinských slov inter a polare, vylepšit vkládáním.


Co je to Interpolace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Interpolace) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Interpolace patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, význam, lexikon, vysvětlení, Matematika, význam pojmu, synonymum, co to je, co znamená, odborné názvosloví, pojem, definice, terminus technicus, Interpolace, heslo, termín, Matematika


Pojem Interpolace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Interpolace dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interpolace (lat. inter-polare, vylepšit vkládáním) v numerické matematice znamená nalezení přibližné hodnoty funkce v nějakém intervalu, je-li její hodnota známa jen v některých jiných bodech tohoto intervalu. Používá se v případě, že hodnoty funkce v určitých bodech intervalu jsou buďto uvedeny v tabulce, anebo získány měřením.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Interpolace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Interpolace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Interpolace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interpolace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interpolace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Interpolace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpolace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Interpolace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Interpolace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpolace, odpověď na dotaz co je to Interpolace?. Víte např. kdo to je Egon Bondy? Znáte a víte kdo je Probošt? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?