Co je to?
Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Co je to Interpolace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Interpolace?

Nalezení přibližné hodnoty matematické funkce v ohraničeném intervalu, pokud známe hodnotu funkce v jiných bodech intervalu. Hodnoty funkce můžeme získat měřením. Jejich spojením pak vytvoříme křivku, která prochází všemi známými body a zároveň doplní ostatní hodnoty v intervalu. Interpolace vznikla z latinských slov inter a polare, vylepšit vkládáním.


Co je to Interpolace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Interpolace s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Interpolace se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: význam, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, termín, terminus technicus, co znamená, synonymum, heslo, přesný význam, lexikon, odborný výraz, wiki, informace, slovo, Interpolace, co je to Interpolace?, popis


Pojem Interpolace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Interpolace dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interpolace (lat. inter-polare, vylepšit vkládáním) v numerické matematice znamená nalezení přibližné hodnoty funkce v nějakém intervalu, je-li její hodnota známa jen v některých jiných bodech tohoto intervalu. Používá se v případě, že hodnoty funkce v určitých bodech intervalu jsou buďto uvedeny v tabulce, anebo získány měřením.

Pro další informace o termínu Interpolace zkuste tyto odkazy

Najít pojem Interpolace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interpolace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interpolace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Interpolace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Interpolace na Youtube

Vyhledat heslo Interpolace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpolace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Interpolace? resp. jaká je definice slova Interpolace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpolace, odpověď na dotaz co je to Interpolace?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Prelát? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Interpolace i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?