Co je to?
Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Co je to Interpolace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Interpolace?

Nalezení přibližné hodnoty matematické funkce v ohraničeném intervalu, pokud známe hodnotu funkce v jiných bodech intervalu. Hodnoty funkce můžeme získat měřením. Jejich spojením pak vytvoříme křivku, která prochází všemi známými body a zároveň doplní ostatní hodnoty v intervalu. Interpolace vznikla z latinských slov inter a polare, vylepšit vkládáním.


Co je to Interpolace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Interpolace je v sekci Matematika

Klíčová slova: co je to Interpolace?, význam slova, terminus technicus, slovo, pojem, odborný výraz, význam, Matematika, informace, odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, přesný výraz, definice, heslo, Matematika, názvosloví, synonymum


Pojem Interpolace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Interpolace píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Interpolace (lat. inter-polare, vylepšit vkládáním) v numerické matematice znamená nalezení přibližné hodnoty funkce v nějakém intervalu, je-li její hodnota známa jen v některých jiných bodech tohoto intervalu. Používá se v případě, že hodnoty funkce v určitých bodech intervalu jsou buďto uvedeny v tabulce, anebo získány měřením.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Interpolace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Interpolace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interpolace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Interpolace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Interpolace na Youtube

Hledat heslo Interpolace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpolace například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Interpolace? resp. jaký je význam slova Interpolace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpolace, odpověď na dotaz co je to Interpolace?. Víte např. kdo to je Heinrich Hertz? Znáte a víte kdo je Prelát? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Interpolace hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?