Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Co je to Interpolace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Interpolace?

Nalezení přibližné hodnoty matematické funkce v ohraničeném intervalu, pokud známe hodnotu funkce v jiných bodech intervalu. Hodnoty funkce můžeme získat měřením. Jejich spojením pak vytvoříme křivku, která prochází všemi známými body a zároveň doplní ostatní hodnoty v intervalu. Interpolace vznikla z latinských slov inter a polare, vylepšit vkládáním.


Co je to Interpolace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Interpolace) můžete sdílet s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Interpolace patří do kategorie matematika

Klíčová slova: wiki, slovo, popis, význam, přesný výraz, definice pojmu, pojem, vysvětlení, heslo, co znamená, co je to Interpolace?, odborný výraz, význam slova, termín, přesný význam, terminus technicus, slovník, terminologie


Pojem Interpolace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Interpolace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Interpolace (lat. inter-polare, vylepšit vkládáním) v numerické matematice znamená nalezení přibližné hodnoty funkce v nějakém intervalu, je-li její hodnota známa jen v některých jiných bodech tohoto intervalu. Používá se v případě, že hodnoty funkce v určitých bodech intervalu jsou buďto uvedeny v tabulce, anebo získány měřením.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interpolace ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Interpolace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Interpolace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Interpolace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Interpolace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Interpolace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpolace například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Interpolace? resp. jaká je definice termínu Interpolace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpolace, odpověď na dotaz co je to Interpolace?. Víte např. kdo to je Jiří Paroubek? Znáte a víte kdo je Prelát? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?