Co je to?
Výraz, termín, definice slova Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Co je to Interpolace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Interpolace?

Nalezení přibližné hodnoty matematické funkce v ohraničeném intervalu, pokud známe hodnotu funkce v jiných bodech intervalu. Hodnoty funkce můžeme získat měřením. Jejich spojením pak vytvoříme křivku, která prochází všemi známými body a zároveň doplní ostatní hodnoty v intervalu. Interpolace vznikla z latinských slov inter a polare, vylepšit vkládáním.


Co je to Interpolace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Interpolace. Co znamená odborný pojem Interpolace z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Interpolace s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Interpolace patří do kategorie matematika

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, matematika, význam, terminologie, přesný význam, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, informace, co to je, popis, slovo, pojem, heslo, co je to Interpolace?, definice, wiki


Pojem Interpolace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Interpolace?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Interpolace (lat. inter-polare, vylepšit vkládáním) v numerické matematice znamená nalezení přibližné hodnoty funkce v nějakém intervalu, je-li její hodnota známa jen v některých jiných bodech tohoto intervalu. Používá se v případě, že hodnoty funkce v určitých bodech intervalu jsou buďto uvedeny v tabulce, anebo získány měřením.

Jiné informační zdroje o pojmu Interpolace

Najít termín Interpolace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Interpolace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Interpolace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Interpolace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Interpolace ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Interpolace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Interpolace například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Interpolace? resp. co znamená Interpolace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Interpolace, odpověď na dotaz co je to Interpolace?. Víte např. kdo to je Frida Kahlo? Znáte a víte kdo je Reverend? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?