Co je to?
Definice odborného termínu, slova Investigativní. Co znamená pojem Investigativní z kategorie Politika?

Co je to Investigativní? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Investigativní

"Investigativní" je pojem spojený s novinařinou. Často se vyskytuje sousloví investigativní žurnalistika. Jedná se o snahu novinářů rozkrýt nejrůznější politické a hospodářské kauzy, přičemž tak trochu nahrazují nebo dublují práci policie, finanční správy a dalších úřadů, které jinak uvedené případy vyšetřují.


Co je to Investigativní? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Investigativní. Co znamená pojem Investigativní z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Investigativní) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Investigativní patří do kategorie Politika

Klíčová slova: terminus technicus, Politika, význam, terminologie, pojem, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, Investigativní, synonymum, význam slova, odborný výraz, informace, co znamená, slovo, definice pojmu, termín, heslo


Pojem Investigativní je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Investigativní? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Investigace znamená v češtině důkladné, soustavné zkoumání, vyhledávání a sbírání informací. Dále tak v novinářství jako odvozené adjektivum investigativní ve spojení investigativní novinářství. Označuje činnost novináře, který vyhledává a shromažďuje informace, zejména o podezřelém jednání veřejných činitelů. Ať už je podezřelé mravně, anebo dokonce kriminálně, veřejní činitelé mají jak důvody, tak i prostředky, jak takové jednání a jeho stopy skrývat. Slavné úspěchy investigativních novinářů, například aféra Watergate, dokládají, že jejich činnost může být i nebezpečná. Investigativní novinářství je důležitá součást společenské kontroly vládních a politických představitelů, úřadů a vysokých úředníků, kteří mají v rukou svěřené prostředky a svěřenou moc státu, případně kraje, obce a podobně. Ovšem i sama činnost investigativního novináře by se měla řídit požadavky novinářské etiky, zejména požadavkem nezveřejňovat neověřené údaje, nepřekrucovat skutečnosti a respektovat lidskou důstojnost.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Investigativní ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Investigativní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Investigativní ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Investigativní ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Investigativní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Investigativní ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Investigativní například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Investigativní? resp. co vlastně znamená slovo Investigativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Investigativní, odpověď na dotaz co je to Investigativní?. Víte např. kdo to je Venerolog? Znáte a víte kdo je Grafik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.