Co je to?
Výraz, termín, definice slova Investigativní. Co znamená odborný pojem Investigativní z kategorie Politika?

Co je to Investigativní? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Investigativní?

"Investigativní" je pojem spojený s novinařinou. Často se vyskytuje sousloví investigativní žurnalistika. Jedná se o snahu novinářů rozkrýt nejrůznější politické a hospodářské kauzy, přičemž tak trochu nahrazují nebo dublují práci policie, finanční správy a dalších úřadů, které jinak uvedené případy vyšetřují.


Co je to Investigativní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Investigativní. Co znamená odborný pojem Investigativní z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Investigativní je v kategorii politika

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, heslo, přesný výraz, terminologie, přesný význam, informace, definice pojmu, odborné názvosloví, slovo, formulace, význam pojmu, definice, slovník, význam slova, pojem, terminus technicus, názvosloví


Pojem Investigativní je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Investigativní píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Investigace znamená v češtině důkladné, soustavné zkoumání, vyhledávání a sbírání informací. Dále tak v novinářství jako odvozené adjektivum investigativní ve spojení investigativní novinářství. Označuje činnost novináře, který vyhledává a shromažďuje informace, zejména o podezřelém jednání veřejných činitelů. Ať už je podezřelé mravně, anebo dokonce kriminálně, veřejní činitelé mají jak důvody, tak i prostředky, jak takové jednání a jeho stopy skrývat. Slavné úspěchy investigativních novinářů, například aféra Watergate, dokládají, že jejich činnost může být i nebezpečná. Investigativní novinářství je důležitá součást společenské kontroly vládních a politických představitelů, úřadů a vysokých úředníků, kteří mají v rukou svěřené prostředky a svěřenou moc státu, případně kraje, obce a podobně. Ovšem i sama činnost investigativního novináře by se měla řídit požadavky novinářské etiky, zejména požadavkem nezveřejňovat neověřené údaje, nepřekrucovat skutečnosti a respektovat lidskou důstojnost.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Investigativní ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Investigativní ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Investigativní ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Investigativní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Investigativní ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Investigativní ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Investigativní například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Investigativní? resp. jaký je přesný význam slova Investigativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Investigativní, odpověď na dotaz co je to Investigativní?. Víte např. kdo to je Pískle? Znáte a víte kdo je Sestřenice? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.