Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lapacho. Co znamená slovo Lapacho z kategorie Nápoje?

Co je Lapacho?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lapacho?

Lapacho je název pocházející ze španělštiny. Jedná se o druh čaje bylinného původu. Nápoj pochází z Jižní Ameriky, jméno dostal podle stromu lapacho, z jehož kůry je připravován. Již staří Inkové ho používali jako přírodní antibiotikum nejen pro lehká onemocnění, jako je rýma nebo nachlazení, ale i při onemocněních dýchacích cest.
Protirakovinné účinky jsou sice tomuto čaji přisuzovány, nejsou však vědecky prokázány. Čaj lapacho je možno pít jak teplý, tak studený.


Co je to Lapacho? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lapacho. Co znamená slovo Lapacho z kategorie Nápoje?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Lapacho s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Lapacho patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: nápoje, heslo, odborné názvosloví, význam, Lapacho, význam slova, formulace, definice, názvosloví, synonymum, wiki, pojem, slovník, nápoje, vysvětlení, slovo, termín, co to je


Pojem Lapacho je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lapacho můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lapacho (ze španělštiny, čteme [lapačo]) je bylinný čaj pocházející z Jižní Ameriky, nazývaný též nápoj Inků. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho (latinsky Tabebuia serratifolia), který roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a sev. Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů, ale červená kůra se získává z odrůd Lapacho Colorado a Lapacho Morado. V oblasti And dosahují tyto stromy stáří až 700 let. V evropských podmínkách se Lapacho pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Strom lapacho

Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay
Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Lapacho na Google.cz

Najít výraz Lapacho ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Lapacho ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Lapacho ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Lapacho ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lapacho na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapacho například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Lapacho? resp. co znamená Lapacho? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapacho, odpověď na dotaz co je to Lapacho?. Víte např. kdo to je Zdeněk Hostomský? Znáte a víte kdo je Ladislav Mrkvička? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Lapacho i jinde než v sekci než v nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, sklenice váza, lapacho, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?