Co je to?
Definice výrazu, termínu Lapacho. Co znamená odborný pojem Lapacho z kategorie Nápoje?

Co je Lapacho? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lapacho

Lapacho je název pocházející ze španělštiny. Jedná se o druh čaje bylinného původu. Nápoj pochází z Jižní Ameriky, jméno dostal podle stromu lapacho, z jehož kůry je připravován. Již staří Inkové ho používali jako přírodní antibiotikum nejen pro lehká onemocnění, jako je rýma nebo nachlazení, ale i při onemocněních dýchacích cest.
Protirakovinné účinky jsou sice tomuto čaji přisuzovány, nejsou však vědecky prokázány. Čaj lapacho je možno pít jak teplý, tak studený.


Co je to Lapacho? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lapacho. Co znamená odborný pojem Lapacho z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Lapacho je v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam, termín, Lapacho, terminologie, definice pojmu, heslo, co znamená, slovník, pojem, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, terminus technicus, slovo, názvosloví, informace


Pojem Lapacho je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lapacho? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lapacho (ze španělštiny, čteme [lapačo]) je bylinný čaj pocházející z Jižní Ameriky, nazývaný též nápoj Inků. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho (latinsky Tabebuia serratifolia), který roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a sev. Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů, ale červená kůra se získává z odrůd Lapacho Colorado a Lapacho Morado. V oblasti And dosahují tyto stromy stáří až 700 let. V evropských podmínkách se Lapacho pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Strom lapacho

Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay
Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Lapacho lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Lapacho ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lapacho ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Lapacho ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Lapacho ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Lapacho ve Wikizdrojích

Najít výraz Lapacho na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapacho například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Lapacho? resp. jaký je význam pojmu Lapacho? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapacho, odpověď na dotaz co je to Lapacho?. Víte např. kdo to je Štětka? Znáte a víte kdo je Ester Janečková? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?