Co je to?
Definice výrazu, termínu Lapacho. Co znamená odborný pojem Lapacho z kategorie Nápoje?

Co je to Lapacho? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lapacho

Lapacho je název pocházející ze španělštiny. Jedná se o druh čaje bylinného původu. Nápoj pochází z Jižní Ameriky, jméno dostal podle stromu lapacho, z jehož kůry je připravován. Již staří Inkové ho používali jako přírodní antibiotikum nejen pro lehká onemocnění, jako je rýma nebo nachlazení, ale i při onemocněních dýchacích cest.
Protirakovinné účinky jsou sice tomuto čaji přisuzovány, nejsou však vědecky prokázány. Čaj lapacho je možno pít jak teplý, tak studený.


Co je to Lapacho? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lapacho. Co znamená odborný pojem Lapacho z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lapacho je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: slovo, terminologie, význam slova, význam, odborný výraz, přesný význam, slovník, informace, heslo, definice, Lapacho, synonymum, formulace, co to je, pojem, definice pojmu, termín, význam pojmu


Pojem Lapacho je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lapacho?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lapacho (ze španělštiny, čteme [lapačo]) je bylinný čaj pocházející z Jižní Ameriky, nazývaný též nápoj Inků. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho (latinsky Tabebuia serratifolia), který roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a sev. Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů, ale červená kůra se získává z odrůd Lapacho Colorado a Lapacho Morado. V oblasti And dosahují tyto stromy stáří až 700 let. V evropských podmínkách se Lapacho pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Strom lapacho

Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay
Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Vyhledat heslo Lapacho ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Lapacho ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Lapacho ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Lapacho ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Lapacho na Google.cz

Hledat slovo Lapacho ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapacho například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lapacho? resp. co se skrývá pod slovem Lapacho? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapacho, odpověď na dotaz co je to Lapacho?. Víte např. kdo to je Carl Linné? Znáte a víte kdo je Strýc? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?