Co je to?
Definice výrazu, termínu Lapacho. Co znamená odborný pojem Lapacho z kategorie Nápoje?

Co je to Lapacho? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lapacho?

Lapacho je název pocházející ze španělštiny. Jedná se o druh čaje bylinného původu. Nápoj pochází z Jižní Ameriky, jméno dostal podle stromu lapacho, z jehož kůry je připravován. Již staří Inkové ho používali jako přírodní antibiotikum nejen pro lehká onemocnění, jako je rýma nebo nachlazení, ale i při onemocněních dýchacích cest.
Protirakovinné účinky jsou sice tomuto čaji přisuzovány, nejsou však vědecky prokázány. Čaj lapacho je možno pít jak teplý, tak studený.


Co je to Lapacho? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lapacho. Co znamená odborný pojem Lapacho z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lapacho s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lapacho je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: terminologie, formulace, co je to Lapacho?, lexikon, slovník, přesný význam, wiki, odborný výraz, význam, co to je, definice pojmu, význam pojmu, slovo, popis, pojem, význam slova, Nápoje, definice


Pojem Lapacho je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Lapacho dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lapacho (ze španělštiny, čteme [lapačo]) je bylinný čaj pocházející z Jižní Ameriky, nazývaný též nápoj Inků. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho (latinsky Tabebuia serratifolia), který roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a sev. Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů, ale červená kůra se získává z odrůd Lapacho Colorado a Lapacho Morado. V oblasti And dosahují tyto stromy stáří až 700 let. V evropských podmínkách se Lapacho pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Strom lapacho

Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay
Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Lapacho zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Lapacho ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lapacho ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Lapacho ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Lapacho ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Lapacho ve vyhledávači Yandex

Najít termín Lapacho na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapacho například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lapacho? resp. co označuje slovo Lapacho? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapacho, odpověď na dotaz co je to Lapacho?. Víte např. kdo to je Pavel Bém? Znáte a víte kdo je Turista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Lapacho i v jiných kategoriích (než Nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?