Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lapacho. Co znamená odborný pojem Lapacho z kategorie Nápoje?

Co je to Lapacho? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lapacho?

Lapacho je název pocházející ze španělštiny. Jedná se o druh čaje bylinného původu. Nápoj pochází z Jižní Ameriky, jméno dostal podle stromu lapacho, z jehož kůry je připravován. Již staří Inkové ho používali jako přírodní antibiotikum nejen pro lehká onemocnění, jako je rýma nebo nachlazení, ale i při onemocněních dýchacích cest.
Protirakovinné účinky jsou sice tomuto čaji přisuzovány, nejsou však vědecky prokázány. Čaj lapacho je možno pít jak teplý, tak studený.


Co je to Lapacho? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lapacho. Co znamená odborný pojem Lapacho z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Lapacho s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Lapacho patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: synonymum, slovník, heslo, wiki, Lapacho, formulace, definice, odborné názvosloví, popis, nápoje, odborný výraz, význam, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, pojem, co to je, nápoje


Pojem Lapacho je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lapacho? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lapacho (ze španělštiny, čteme [lapačo]) je bylinný čaj pocházející z Jižní Ameriky, nazývaný též nápoj Inků. Je připravován z vnitřní kůry stromu lapacho (latinsky Tabebuia serratifolia), který roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a sev. Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů, ale červená kůra se získává z odrůd Lapacho Colorado a Lapacho Morado. V oblasti And dosahují tyto stromy stáří až 700 let. V evropských podmínkách se Lapacho pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Strom lapacho

Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay
Z kůry stromu lapacho se připravuje léčivý čaj. Autor: Maximiliano Gomez, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Lapacho

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lapacho ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Lapacho ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Lapacho ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Lapacho ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lapacho ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Lapacho ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapacho například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Lapacho? resp. co znamená Lapacho? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapacho, odpověď na dotaz co je to Lapacho?. Víte např. kdo to je Adolf Born? Znáte a víte kdo je Jan Jiří Grasel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?