Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frapé. Co znamená odborný pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Co je to Frapé? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Frapé

Frapé je varianta kávy typická pro oblasti s horkým podnebím, konkrétně pro Řecko a Kypr. Frapé se podává studené a má hustou pěnu. Vyrábí se z instatní kávy, studené vody a lze ho dochutit cukrem. Objevil ho náhodou jeden zaměstnanec firmy Nestlé v roce 1957 na mezinárodní výstavě v Soluni, když řešil, jak vyrobit čokoládový nápoj pro děti a scházela mu horká voda.


Co je to Frapé? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frapé. Co znamená odborný pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Frapé? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Frapé patří do sekce nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, terminus technicus, terminologie, wiki, slovník, definice, definice pojmu, nápoje, odborný výraz, pojem, názvosloví, heslo, nápoje, formulace, informace, význam slova, termín


Pojem Frapé je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frapé? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Frappé je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.

Frappé v kelímku

Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay
Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frapé ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Frapé ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Frapé ve Wikizdrojích

Hledat termín Frapé ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Frapé na Google.cz

Najít výraz Frapé ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Frapé například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Frapé? resp. co je to Frapé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frapé, odpověď na dotaz co je to Frapé?. Víte např. kdo to je Bobby Orr? Znáte a víte kdo je Jakub Nvota? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.