Co je to?
Odborný výraz, definice slova Frapé. Co znamená pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Co je to Frapé? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Frapé?

Frapé je varianta kávy typická pro oblasti s horkým podnebím, konkrétně pro Řecko a Kypr. Frapé se podává studené a má hustou pěnu. Vyrábí se z instatní kávy, studené vody a lze ho dochutit cukrem. Objevil ho náhodou jeden zaměstnanec firmy Nestlé v roce 1957 na mezinárodní výstavě v Soluni, když řešil, jak vyrobit čokoládový nápoj pro děti a scházela mu horká voda.


Co je to Frapé? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Frapé. Co znamená pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Frapé patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, co je to Frapé?, co to je, slovník, termín, přesný výraz, Nápoje, odborný výraz, heslo, popis, definice pojmu, pojem, formulace, terminologie, význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Frapé je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frapé? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Frappé je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.

Frappé v kelímku

Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay
Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat výraz Frapé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Frapé ve Wikislovníku

Hledat heslo Frapé ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Frapé ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Frapé na Youtube

Najít pojem Frapé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Frapé například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Frapé? resp. co vlastně znamená slovo Frapé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frapé, odpověď na dotaz co je to Frapé?. Víte např. kdo to je Xenofob? Znáte a víte kdo je Cracker? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Frapé i v jiných kategoriích (než Nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.