Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frapé. Co znamená odborný pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Co je to Frapé? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Frapé?

Frapé je varianta kávy typická pro oblasti s horkým podnebím, konkrétně pro Řecko a Kypr. Frapé se podává studené a má hustou pěnu. Vyrábí se z instatní kávy, studené vody a lze ho dochutit cukrem. Objevil ho náhodou jeden zaměstnanec firmy Nestlé v roce 1957 na mezinárodní výstavě v Soluni, když řešil, jak vyrobit čokoládový nápoj pro děti a scházela mu horká voda.


Co je to Frapé? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frapé. Co znamená odborný pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Frapé s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Frapé je v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminologie, slovo, slovník, definice, formulace, pojem, heslo, termín, co je to Frapé?, názvosloví, nápoje, co znamená, popis, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, informace, význam


Pojem Frapé je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Frapé?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Frappé je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.

Frappé v kelímku

Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay
Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Frapé v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Frapé na Youtube

Zkusit najít heslo Frapé ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Frapé ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Frapé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Frapé ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frapé ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Frapé například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Frapé? resp. co je to Frapé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frapé, odpověď na dotaz co je to Frapé?. Víte např. kdo to je Madonna? Znáte a víte kdo je Matěj Hádek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.