Co je to?
Definice výrazu, termínu Frapé. Co znamená odborný pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Co je Frapé?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Frapé

Frapé je varianta kávy typická pro oblasti s horkým podnebím, konkrétně pro Řecko a Kypr. Frapé se podává studené a má hustou pěnu. Vyrábí se z instatní kávy, studené vody a lze ho dochutit cukrem. Objevil ho náhodou jeden zaměstnanec firmy Nestlé v roce 1957 na mezinárodní výstavě v Soluni, když řešil, jak vyrobit čokoládový nápoj pro děti a scházela mu horká voda.


Co je to Frapé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frapé. Co znamená odborný pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Frapé se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Frapé je v kategorii nápoje

Klíčová slova: wiki, heslo, vysvětlení, slovo, formulace, terminologie, slovník, co znamená, informace, Frapé, popis, terminus technicus, co je to Frapé?, názvosloví, přesný význam, přesný výraz, synonymum, odborné názvosloví


Pojem Frapé je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Frapé můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Frappé je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.

Frappé v kelímku

Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay
Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Frapé

Hledat heslo Frapé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Frapé na Google.cz

Najít heslo Frapé ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Frapé ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Frapé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Frapé ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Frapé například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Frapé? resp. co je to Frapé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frapé, odpověď na dotaz co je to Frapé?. Víte např. kdo to je Chytrolín? Znáte a víte kdo je Grafik? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Barevná sklenka, frapé, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.