Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frapé. Co znamená odborný pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Co je to Frapé? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Frapé?

Frapé je varianta kávy typická pro oblasti s horkým podnebím, konkrétně pro Řecko a Kypr. Frapé se podává studené a má hustou pěnu. Vyrábí se z instatní kávy, studené vody a lze ho dochutit cukrem. Objevil ho náhodou jeden zaměstnanec firmy Nestlé v roce 1957 na mezinárodní výstavě v Soluni, když řešil, jak vyrobit čokoládový nápoj pro děti a scházela mu horká voda.


Co je to Frapé? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frapé. Co znamená odborný pojem Frapé z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Frapé sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Frapé patří do sekce nápoje

Klíčová slova: nápoje, terminus technicus, wiki, definice, formulace, nápoje, vysvětlení, odborné názvosloví, popis, slovník, pojem, názvosloví, Frapé, význam pojmu, informace, lexikon, význam, přesný výraz


Pojem Frapé je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Frapé píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Frappé je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.

Frappé v kelímku

Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay
Studené frappé s bohatou pěnou, šlehačkou a oplatkou. Autor: Alberto Ferreyra, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Najít výraz Frapé ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Frapé na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frapé ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Frapé ve Wikislovníku

Hledat pojem Frapé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Frapé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frapé například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Frapé? resp. co přesně znamená slovo Frapé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frapé, odpověď na dotaz co je to Frapé?. Víte např. kdo to je Anděl? Znáte a víte kdo je Jiří Mádl? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.