Co je to?
Definice výrazu Antuka. Co znamená odborný pojem Antuka z kategorie Sport?

Co to je Antuka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Antuka

Antuka je materiál červené barvy, který se používá na úpravu povrchů tenisových dvorců. Získává se ze štěrku, břidlice nebo pálených cihel a tašek. Její výhodou je dobrá propustnost, takže na kurtu vysypaném antukou lze hrát i za deště nebo těsně po dešti.
Antuka patří k pomalým povrchům, proto se na ní hraje většinou od základní čáry. Tento typ povrchu je užíván např. při známém turnaji French Open.


Co je to Antuka? Význam slova, termín, Definice výrazu Antuka. Co znamená odborný pojem Antuka z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antuka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Antuka je v kategorii Sport

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, význam pojmu, Antuka, co je to Antuka?, vysvětlení, definice pojmu, Sport, pojem, přesný výraz, popis, Sport, synonymum, odborné názvosloví, co znamená, heslo, slovo, přesný význam


Pojem Antuka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antuka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Existují dva různé druhy antuky. Červená antuka je vyrobena z rozdrcených cihel a zejména střešních tašek, je pomalejší a méně tvrdá než zelená antuka, neboli Har-Tru, „americká“ antuka, vyrobená z drceného metamorfovaného čediče. Vlastností antuky je také pórovitost, pružnost a propustnost vody. Jedná se o nejpomalejší povrch, na kterém je v tenisu preferována hra ze základní čáry. Významný tenisový turnaj French Open se hraje na antukových kurtech jako jediný z turnajů Grand Slamu. Na antuce se ale kromě tenisu také hraje volejbal a nohejbal. V roce 2012 byla na turnaji v Madridu viděna modrá antuka.

Pro další informace o termínu Antuka zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antuka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Antuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Antuka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Antuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Antuka na Google.cz

Vyhledat výraz Antuka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antuka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Antuka? resp. co je to Antuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antuka, odpověď na dotaz co je to Antuka?. Víte např. kdo to je Emil Hácha? Znáte a víte kdo je Asociál? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antuka v jiné sekci než Sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?