Co je to?
Definice odborného termínu, slova Antuka. Co znamená pojem Antuka z kategorie Sport?

Co je to Antuka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Antuka?

Antuka je materiál červené barvy, který se používá na úpravu povrchů tenisových dvorců. Získává se ze štěrku, břidlice nebo pálených cihel a tašek. Její výhodou je dobrá propustnost, takže na kurtu vysypaném antukou lze hrát i za deště nebo těsně po dešti.
Antuka patří k pomalým povrchům, proto se na ní hraje většinou od základní čáry. Tento typ povrchu je užíván např. při známém turnaji French Open.


Co je to Antuka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Antuka. Co znamená pojem Antuka z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Antuka? Pak se o ní podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Antuka je v kategorii sport

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, odborný výraz, definice pojmu, co je to Antuka?, význam pojmu, terminus technicus, co to je, Antuka, sport, sport, terminologie, lexikon, názvosloví, slovo, popis, slovník, pojem


Pojem Antuka je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Antuka?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Existují dva různé druhy antuky. Červená antuka je vyrobena z rozdrcených cihel a zejména střešních tašek, je pomalejší a méně tvrdá než zelená antuka, neboli Har-Tru, „americká“ antuka, vyrobená z drceného metamorfovaného čediče. Vlastností antuky je také pórovitost, pružnost a propustnost vody. Jedná se o nejpomalejší povrch, na kterém je v tenisu preferována hra ze základní čáry. Významný tenisový turnaj French Open se hraje na antukových kurtech jako jediný z turnajů Grand Slamu. Na antuce se ale kromě tenisu také hraje volejbal a nohejbal. V roce 2012 byla na turnaji v Madridu viděna modrá antuka.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Antuka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Antuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Antuka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Antuka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antuka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Antuka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antuka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Antuka? resp. jaký je význam slova Antuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antuka, odpověď na dotaz co je to Antuka?. Víte např. kdo to je Claudia Cardinale? Znáte a víte kdo je Soňa Červená? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?