Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antuka. Co znamená odborný pojem Antuka z kategorie Sport?

Co je to Antuka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Antuka?

Antuka je materiál červené barvy, který se používá na úpravu povrchů tenisových dvorců. Získává se ze štěrku, břidlice nebo pálených cihel a tašek. Její výhodou je dobrá propustnost, takže na kurtu vysypaném antukou lze hrát i za deště nebo těsně po dešti.
Antuka patří k pomalým povrchům, proto se na ní hraje většinou od základní čáry. Tento typ povrchu je užíván např. při známém turnaji French Open.


Co je to Antuka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antuka. Co znamená odborný pojem Antuka z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Antuka patří do kategorie sport

Klíčová slova: co znamená, slovo, co to je, termín, synonymum, odborné názvosloví, pojem, popis, význam slova, definice, terminus technicus, význam, lexikon, význam pojmu, definice pojmu, sport, formulace, terminologie


Pojem Antuka je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antuka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Existují dva různé druhy antuky. Červená antuka je vyrobena z rozdrcených cihel a zejména střešních tašek, je pomalejší a méně tvrdá než zelená antuka, neboli Har-Tru, „americká“ antuka, vyrobená z drceného metamorfovaného čediče. Vlastností antuky je také pórovitost, pružnost a propustnost vody. Jedná se o nejpomalejší povrch, na kterém je v tenisu preferována hra ze základní čáry. Významný tenisový turnaj French Open se hraje na antukových kurtech jako jediný z turnajů Grand Slamu. Na antuce se ale kromě tenisu také hraje volejbal a nohejbal. V roce 2012 byla na turnaji v Madridu viděna modrá antuka.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Antuka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Antuka ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Antuka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Antuka na Youtube

Najít výraz Antuka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Antuka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antuka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Antuka? resp. jaký je význam slova Antuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antuka, odpověď na dotaz co je to Antuka?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Tim Berners-Lee? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antuka v jiné sekci než sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?