Co je to?
Definice odborného termínu, slova Galangal. Co znamená pojem Galangal z kategorie Jídlo?

Co je to Galangal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Galangal?

Galangal je označení pro kořen, který se podobá zázvoru a je jeho příbuzným. Má růžovější barvu, ostřejší chuť a pronikavou vůni. Roste v Asii a je typický pro místní kuchyni, především pro thajskou. Přidává se hlavně do polévek, smažených jídel nebo do různých past.
Je přínosný i pro zdraví, má protirakovinné, antibakteriální a protizánětlivé účinky, podporuje mužskou plodnost. Vysoký obsah antioxidantů, podpora zdraví mozku nebo zklidnění žaludku patří k dalším přednostem galangalu.


Co je to Galangal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Galangal. Co znamená pojem Galangal z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Galangal? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Galangal je v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, wiki, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo, synonymum, terminus technicus, heslo, informace, odborný výraz, formulace, přesný výraz, co je to Galangal?, termín, slovník, význam, definice, terminologie


Pojem Galangal je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Galangal? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Galgán lékařský (Alpinia officinarum) je rostlina z čeledi zázvorníkovitých (Zingiberaceae). Oddenek se používá v indonéské a thajské kuchyni pod názvem galangal.

Kořen galangal

Kořen galangal je podobný zázvoru a používá se především v asijské kuchyni. Autor: Suanpa, zdroj: Pixabay
Kořen galangal je podobný zázvoru a používá se především v asijské kuchyni. Autor: Suanpa, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Galangal

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galangal ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Galangal ve Wikislovníku

Hledat heslo Galangal ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Galangal na Google.cz

Vyhledat heslo Galangal ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Galangal ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Galangal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Galangal? resp. co přesně označuje termín Galangal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galangal, odpověď na dotaz co je to Galangal?. Víte např. kdo to je Environmentalista? Znáte a víte kdo je Lord Voldemort? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.