Co je to?
Výraz, termín, definice slova Galangal. Co znamená odborný pojem Galangal z kategorie Jídlo?

Co je to Galangal? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Galangal

Galangal je označení pro kořen, který se podobá zázvoru a je jeho příbuzným. Má růžovější barvu, ostřejší chuť a pronikavou vůni. Roste v Asii a je typický pro místní kuchyni, především pro thajskou. Přidává se hlavně do polévek, smažených jídel nebo do různých past.
Je přínosný i pro zdraví, má protirakovinné, antibakteriální a protizánětlivé účinky, podporuje mužskou plodnost. Vysoký obsah antioxidantů, podpora zdraví mozku nebo zklidnění žaludku patří k dalším přednostem galangalu.


Co je to Galangal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Galangal. Co znamená odborný pojem Galangal z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Galangal doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Galangal se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: definice, slovník, termín, jídlo, co je to Galangal?, jídlo, význam slova, terminologie, co znamená, Galangal, informace, pojem, odborný výraz, význam pojmu, formulace, wiki, co to je, přesný význam


Pojem Galangal je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Galangal? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Galgán lékařský (Alpinia officinarum) je rostlina z čeledi zázvorníkovitých (Zingiberaceae). Oddenek se používá v indonéské a thajské kuchyni pod názvem galangal.

Kořen galangal

Kořen galangal je podobný zázvoru a používá se především v asijské kuchyni. Autor: Suanpa, zdroj: Pixabay
Kořen galangal je podobný zázvoru a používá se především v asijské kuchyni. Autor: Suanpa, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Galangal

Zkusit najít výraz Galangal ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Galangal ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Galangal ve Wikizdrojích

Hledat pojem Galangal ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Galangal na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galangal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Galangal například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Galangal? resp. co je to Galangal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galangal, odpověď na dotaz co je to Galangal?. Víte např. kdo to je Ombudsman? Znáte a víte kdo je Tom Dumoulin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.