Co je to?
Definice odborného termínu, slova Galangal. Co znamená pojem Galangal z kategorie Jídlo?

Co je to Galangal? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Galangal

Galangal je označení pro kořen, který se podobá zázvoru a je jeho příbuzným. Má růžovější barvu, ostřejší chuť a pronikavou vůni. Roste v Asii a je typický pro místní kuchyni, především pro thajskou. Přidává se hlavně do polévek, smažených jídel nebo do různých past.
Je přínosný i pro zdraví, má protirakovinné, antibakteriální a protizánětlivé účinky, podporuje mužskou plodnost. Vysoký obsah antioxidantů, podpora zdraví mozku nebo zklidnění žaludku patří k dalším přednostem galangalu.


Co je to Galangal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Galangal. Co znamená pojem Galangal z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Galangal je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, Jídlo, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, přesný výraz, slovník, názvosloví, Galangal, formulace, slovo, vysvětlení, co znamená, co je to Galangal?, termín, synonymum, Jídlo


Pojem Galangal je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Galangal? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Galgán lékařský (Alpinia officinarum) je rostlina z čeledi zázvorníkovitých (Zingiberaceae). Oddenek se používá v indonéské a thajské kuchyni pod názvem galangal.

Kořen galangal

Kořen galangal je podobný zázvoru a používá se především v asijské kuchyni. Autor: Suanpa, zdroj: Pixabay
Kořen galangal je podobný zázvoru a používá se především v asijské kuchyni. Autor: Suanpa, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Galangal na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Galangal ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Galangal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Galangal na Youtube

Vyhledat pojem Galangal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Galangal ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Galangal například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Galangal? resp. co znamená Galangal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galangal, odpověď na dotaz co je to Galangal?. Víte např. kdo to je Zelenáč? Znáte a víte kdo je Sámo? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.