Co je to?
Definice odborného termínu, slova Galangal. Co znamená pojem Galangal z kategorie Jídlo?

Co je to Galangal? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Galangal

Galangal je označení pro kořen, který se podobá zázvoru a je jeho příbuzným. Má růžovější barvu, ostřejší chuť a pronikavou vůni. Roste v Asii a je typický pro místní kuchyni, především pro thajskou. Přidává se hlavně do polévek, smažených jídel nebo do různých past.
Je přínosný i pro zdraví, má protirakovinné, antibakteriální a protizánětlivé účinky, podporuje mužskou plodnost. Vysoký obsah antioxidantů, podpora zdraví mozku nebo zklidnění žaludku patří k dalším přednostem galangalu.


Co je to Galangal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Galangal. Co znamená pojem Galangal z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Galangal doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Galangal se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovník, co znamená, Jídlo, wiki, význam slova, popis, Galangal, pojem, definice pojmu, vysvětlení, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, definice, Jídlo, termín, informace


Pojem Galangal je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Galangal? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Galgán lékařský (Alpinia officinarum) je rostlina z čeledi zázvorníkovitých (Zingiberaceae). Oddenek se používá v indonéské a thajské kuchyni pod názvem galangal.

Kořen galangal

Kořen galangal je podobný zázvoru a používá se především v asijské kuchyni. Autor: Suanpa, zdroj: Pixabay
Kořen galangal je podobný zázvoru a používá se především v asijské kuchyni. Autor: Suanpa, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Galangal zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Galangal ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Galangal ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Galangal na Google.cz

Hledat pojem Galangal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Galangal ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Galangal ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Galangal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Galangal? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Galangal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Galangal, odpověď na dotaz co je to Galangal?. Víte např. kdo to je Zbojník? Znáte a víte kdo je Baruch Spinoza? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Galangal v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.