Co je to?
Definice výrazu, termínu Konotace. Co znamená odborný pojem Konotace z kategorie Filozofie?

Co je Konotace?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Konotace

Konotace je nezbytnou součástí lidské komunikace. Její podstatou je fakt, že ten, kdo je příjemcem nějaké zprávy, přiřazuje slovům a větám v daném jazyce význam. Ten je zabarvený podle pocitů i subjektivního cítění adresáta.
Tvůrcem konotace je tedy ten, kdo zprávu přijímá, ne ten, kdo něco sděluje.


Co je to Konotace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Konotace. Co znamená odborný pojem Konotace z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Konotace je v kategorii filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, Konotace, slovník, definice, terminologie, termín, wiki, názvosloví, význam pojmu, informace, definice pojmu, co to je, lexikon, filozofie, odborný výraz, heslo, význam


Pojem Konotace je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Konotace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konotace znamená transformaci člověkem přijaté jazykové formy (slova, věty) v informaci vytvořenou z ní v jeho psýše. Je to přiřazení (informačního) významu té formě. Uvedená transformace je vágní, subjektivní a emocionální, měnící se od člověka k člověku a u každého z nich v čase. V mimořádném případě, kdy se podaří vágnost anulovat, mizí subjektivita a emocionalita i časová závislost transformace, ta je pak intersubjektivní (interpersonální) a neměnná (exaktní vědy), a říká se jí interpretace.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Konotace ve Wikizdrojích

Najít výraz Konotace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Konotace na Youtube

Zkusit najít Konotace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Konotace na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konotace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Konotace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Konotace? resp. co znamená Konotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konotace, odpověď na dotaz co je to Konotace?. Víte např. kdo to je Mindža? Znáte a víte kdo je Drake? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.