Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konotace. Co znamená odborný pojem Konotace z kategorie Filozofie?

Co je to Konotace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Konotace?

Konotace je nezbytnou součástí lidské komunikace. Její podstatou je fakt, že ten, kdo je příjemcem nějaké zprávy, přiřazuje slovům a větám v daném jazyce význam. Ten je zabarvený podle pocitů i subjektivního cítění adresáta.
Tvůrcem konotace je tedy ten, kdo zprávu přijímá, ne ten, kdo něco sděluje.


Co je to Konotace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konotace. Co znamená odborný pojem Konotace z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Konotace patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: Konotace, heslo, definice pojmu, názvosloví, co je to Konotace?, termín, pojem, popis, slovník, formulace, terminologie, slovo, význam slova, terminus technicus, filozofie, informace, přesný význam, význam pojmu


Pojem Konotace je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konotace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Konotace znamená transformaci člověkem přijaté jazykové formy (slova, věty) v informaci vytvořenou z ní v jeho psýše. Je to přiřazení (informačního) významu té formě. Uvedená transformace je vágní, subjektivní a emocionální, měnící se od člověka k člověku a u každého z nich v čase. V mimořádném případě, kdy se podaří vágnost anulovat, mizí subjektivita a emocionalita i časová závislost transformace, ta je pak intersubjektivní (interpersonální) a neměnná (exaktní vědy), a říká se jí interpretace.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Konotace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Konotace ve Wikislovníku

Najít pojem Konotace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Konotace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Konotace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Konotace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Konotace například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Konotace? resp. co označuje slovo Konotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konotace, odpověď na dotaz co je to Konotace?. Víte např. kdo to je Komparzistka? Znáte a víte kdo je Dagmar Pecková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Konotace v jiné sekci než filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.