Co je to?
Definice odborného termínu, slova Konotace. Co znamená pojem Konotace z kategorie Filozofie?

Co je to Konotace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Konotace?

Konotace je nezbytnou součástí lidské komunikace. Její podstatou je fakt, že ten, kdo je příjemcem nějaké zprávy, přiřazuje slovům a větám v daném jazyce význam. Ten je zabarvený podle pocitů i subjektivního cítění adresáta.
Tvůrcem konotace je tedy ten, kdo zprávu přijímá, ne ten, kdo něco sděluje.


Co je to Konotace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Konotace. Co znamená pojem Konotace z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konotace patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: wiki, heslo, Filozofie, význam, definice pojmu, co znamená, formulace, pojem, co to je, definice, vysvětlení, význam pojmu, synonymum, přesný význam, význam slova, Konotace, slovník, slovo


Pojem Konotace je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo Konotace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Konotace na Google.cz

Hledat pojem Konotace ve Wikipedii

Najít termín Konotace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Konotace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Konotace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Konotace? resp. co přesně označuje termín Konotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konotace, odpověď na dotaz co je to Konotace?. Víte např. kdo to je Speleolog? Znáte a víte kdo je Jogín? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Konotace i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.